2018. gads: Latvijas superzvaigznes, Pasaules kauss, Phjončhana, Tenerife
Latvijas simtgadē gaidāma Kristapa Porziņģa debija NBA zvaigžņu spēlē Losandželosā, Aļonas Ostapenko otrā sezona pasaules elitē, divas ziemīgas nedēļas Korejā un citi aizraujoši notikumi.
No tautas varoņiem līdz superzvaigžņu dzimšanai
No Jāņa Daliņa un “Sapņu komandas 1935” līdz Jānim Strēlniekam un Anastasijai Sevastovai – Latvijā allaž bijuši izcili sportisti. Daudzi kļuvuši par tautas varoņiem, taču kļūdaini būtu teikt, ka nacionālā slava vai dāsni līgumi ārzemju klubos viņus padarīja par globāli atpazīstamām personībām.
Vairākas potenciālās mūsdienu superzvaigznes – sporta veida specifikas un komerciālo iespēju dēļ šajā sarakstā nonāktu basketbolisti Jānis Krūmiņš, Uļjana Semjonova un Valdis Valters – karjeras labākos gadus aizvadīja okupētajā Latvijā. Padomju sistēmas dēļ viņi zaudēja lielāko daļu labklājības un publicitātes, kādu iegūtu brīvajā pasaulē.
Pēc neatkarības atjaunošanas uzlēca jaunas zvaigznes – hokejisti Sandis Ozoliņš un Artūrs Irbe, futbolisti Marians Pahars, Māris Verpakovskis un Artjoms Rudņevs, basketbolisti Andris Biedriņš, Kaspars Kambala un Anete Jēkabsone-Žogota, riteņbraucēji Pjotrs Ugrjumovs un Romāns Vainšteins, tenisists Ernests Gulbis, skrējēja Jeļena Prokopčuka.
Visi nosauktie iekļuva sava sporta veida elitē – spēlēja Bundeslīgā, Premjerlīgā un Olimpiskajās spēlēs, izcīnīja NHL, Eirolīgas, pasaules un WNBA titulus, sekmīgi startēja prestižās komerciālās sacensībās. Un tomēr – visiem viņiem nedaudz pietrūka līdz pasaules mēroga slavai. Līdz 2015. gadam Latvijai nosacīti nebija sava Roberta Levandovska vai Simonas Halepas.
Pēdējie trīs gadi Latvijai dāvāja uzreiz divas pasaules līmeņa superzvaigznes. Viena no tām piecus gadus auga Andalūzijas saulē, otra – vēl pirms dažām sezonām meklējot līdzekļus, lai tiktu līdzi sava sporta veida dārdzībai – lēja sviedrus tepat Pārdaugavā. Ne Kristaps Porziņģis, ne Aļona Ostapenko nebija sistēmas augļi – abi veica katrs savu unikālu ceļu līdz pasaules sporta Olimpam.
Kristapam Porziņģim nostāties uz īstā ceļa palīdzēja vecāki Ingrīda un Tālis, brāļi Jānis un Mārtiņš. Aļonas Ostapenko galvenais balsts bija māte Jeļena Jakovļeva. Abas ģimenes nostrādāja kā vienotas dūres un pēc ilga darba – slavenajām 10 000 stundām – tika atalgotas. Ar jaunu darbu un jaunām iespējām.
NBA vērtīgākais spēlētājs Kevins Durents pirms diviem gadiem dāvāja liepājniekam iesauku, ar kuru viņu šodien pazīst visā pasaulē. “Vienradzis”, pateicoties savām unikālajām prasmēm, ieguva eiropietim rekordlielu līgumu ar “Adidas”, uzvarēja NBA meistarības konkursā un trešajā sezonā kļuva par līgas bagātākā kluba līderi.
Aļona ar savu pārgalvīgo un drosmīgo tenisu kļuva par pirmo neizsēto “French Open” uzvarētāju kopš 1933. gada. Tikai 20 gadus vecā meitene savā izlaušanās sezonā aizkļuva līdz WTA finālturnīram Singapūrā, parakstīja līgumu ar “Adidas” un regulāri nokļuva pasaules vadošo izdevumu virsrakstos. Pateicoties sportiskajai izcilībai.
Priecāsimies, ka abi Latvijas varoņi gatavi pārstāvēt mūsu valsti arī komandu sacensībās. Porziņģis 2017. gada augustā un septembrī spilgti debitēja valstsvienībā. Ostapenko 2018. gada februārī kopā ar Sevastovu sāks cīņas Federācijas kausa Eiropas/Āfrikas pirmajā grupā.
Abi iesaistījušies Latvijas sporta infrastruktūras uzlabošanā – Rīgā atklāta Ostapenko vārdā nosaukta tenisa halle, Porziņģu ģimenes fonds Liepājai dāvājis divus brīvdabas laukumus. Abi ir spilgti paraugi. Piemēri, kuriem līdzināties.
Jeļena Jakovļeva. Foto: Vladislavs Proškins
Citiem tautas varoņiem līdz Porziņģa un Ostapenko sasniegtajiem augstumiem vēl labs ceļš ejams – atbalstīsim arī viņus! Piemēram, Mairis Briedis ir kā dziedātājs Dons. Var izpārdot Rīgas arēnu divas reizes pēc kārtas, bet – sporta veida specifikas dēļ – plašākā pasaulē gandrīz nepazīstams.
Šo patiesību vislabāk apliecināja Boksa Supersērijas rīkotājs un idejas līdzautors Kalle Zauerlands. Preses konferencē 28. decembrī viesnīcā “Bergs” viņš atzina, ka Rīgā organizēt cīņu nav finansiāli izdevīgi. Taču – citur to darīt būtu vēl neizdevīgāk.
Brieža rēķinā līdz šim bijusi tikai viena cīņa boksa lielvalstī Vācijā, kā arī pāris mazāk nozīmīgu cīņu Krievijā un Lielbritānijā, tāpēc apgalvot, ka viņš būtu plaši pazīstams pasaulē – Porziņģa un Ostapenko līmenī – nevar. Šobrīd par sparīgo policistu ar saviem makiem balso Latvijas patērētāji.
Gada notikums – Pasaules kauss futbolā
Korumpētas amatpersonas, šaubīgi darījumi un sporta izmantošana propagandas nolūkos – martā Krievija atgādinās pasaulei, ka ir valsts ar autoritāru pārvaldes iekārtu – nespēj aizēnot faktu, ka Pasaules kauss futbolā joprojām ir planētas nozīmīgākais un gaidītākais sporta notikums.
Krievijā lielie sporta notikumi ir politikas dienas kārtības sastāvdaļa. Olimpiskās spēles Sočos tika iecerētas kā prezidenta amatā trešo reizi ievēlētā Vladimira Putina triumfs – un kalpoja kā viens no aizsegiem specoperācijai Krimas sagrābšanai, taču vēlāk kļuva par blēdību un korupcijas pieminekli.
Arī futbols – ne Krievijā, ne Latvijā – nav brīvs no politiskajām svirām. Pasaules kausa rīkošana kalpo kā viens no argumentiem, lai cara Vladimira valdīšana vienā septītajā daļā sauszemes iesniegtos trešajā gadu desmitā. Zīmīgi, ka nākamā Pasaules kausa rīkošanas tiesības ieguvusi vēl viena gāzes lielvara – Katara.
Finālturnīrs risināsies 11 pilsētās un četrās laika zonās. Četri stadioni – divi Maskavā, pa vienam Sanktpēterburgā un Kaļiņingradā – atrodas tikai 300-650 kilometru attālumā no Latvijas. Vistālāk – 1970 kilometrus gaisa līnijā no Zilupes – atrodas Jekaterinburgas stadions.
Pirmo reizi finālturnīrā startēs Islande (330 tūkstoši iedzīvotāju) un Panama (4 miljoni iedzīvotāju). Izšķirošajām cīņām nekvalificējās futbola lielvalstis Itālija un Nīderlande, kā arī turnīra finansiālajai veiksmei svarīgās Amerikas Savienotās Valstis.
No 14. līdz 28. jūnijam komandas sacentīsies astoņās grupās, bet izslēgšanas spēles sāksies 30. jūnijā. Astotdaļfināli paredzēti Sočos, Kazaņā, Samarā, Rostovā pie Donas, Maskavā, Ņižņijnovgorodā un Sanktpēterburgā, bet fināls notiks 15. jūlijā Lužņiku stadionā.
Mārtiņš un Jānis Porziņģi. Foto: Romāns Kokšarovs, f64
Pēc 30 gadiem Korejā
Labākie ziemas sporta veidu pārstāvji 17 dienas februārī sacentīsies Korejas pilsētā Phjončhanā. Šī būs tikai trešā reize, kad ziemas spēles notiek Āzijā – 1972. un 1998. gadā "zieminiekus" uzņēma Japānas pilsētas Saporo un Nagano.
Korejas galvaspilsēta Seula 1988. gadā uzņēma vasaras spēles. Tā bija pēdējā reize, kad uz četrgades forumu neieradās NBA spēlētāji – pasaules spēcīgākās līgas pārstāvji debitēja 1992. gadā Barselonā, savukārt Phjončhanā neredzēsim NHL ripas un nūjas meistarus.
Latvijas hokejisti spēlēm nekvalificējās pirmo reizi piecu ciklu laikā, taču sagaidāms, ka mūsu valstij tik un tā būs visu laiku lielākā delegācija. Neskaitot sportistus un trenerus, uz Koreju brauks arī augstas valsts amatpersonas, starptautisko federāciju ielūgti funkcionāri un sponsori.
Losandželosa, Belgrada, Tenerife – tikai daži basketbola galamērķi
Janvāra otrajā pusē kļūs zināmi līdzjutēju un spēlētāju balsojuma rezultāti – sagaidāms, ka Kristaps Porziņģis 18. februārī Losandželosā kļūs par pirmo latvieti NBA zvaigžņu spēlē. Ap to laiku arī kļūs skaidrākas Ņujorkas “Knicks” izredzes kvalificēties “play-off”, bet Dāvis Bertāns otro gadu pēc kārtas centīsies sasniegt vismaz līgas pusfinālu.
Jānis Strēlnieks pavasari, visticamāk, aizvadīs Eirolīgas izslēgšanas spēlēs, cīnoties par biļeti uz “Četru finālu” Belgradā. Labas izredzes nostiprināties astoņu spēcīgāko komandu vidū ir arī Jāņa Timmas un Rinalda Mālmaņa pārstāvētajai “Baskonia”. Spraigas cīņas Eiropā priekšā BK “Ventspils”, VEF un TTT meistarkomandām, bet Jūrmala un Ogre gatavojas iesaistīties LBL medaļu pārdalē.
Tuvākā pusgada laikā četras atbildīgas cīņas – februārī mājās, jūnija beigās un jūlija pirmajā dienā viesos – gaida Latvijas vīriešu valstsvienību. Lai turpinātu cīņu par Pasaules kausa finālturnīru, jāfinišē, minimums, trešajā vietā četru komandu konkurencē, taču pilnībā apmierināti būsim tikai tad, ja visās spēlēs izdosies izcīnīt uzvaras.
Latvijas sieviešu valstsvienība 22. septembrī Tenerifes salā debitēs Pasaules kausa izcīņas finālturnīrā. Dāmas 21. gadsimtā pirmās spēlējušas Eiropas pusfinālā, pirmās cīnījušās Olimpiskajā kvalifikācijā, pirmās sacentušās Olimpiskajās spēlēs un tagad būs pirmās valsts pārstāves arī Pasaules kausā. Lai izdodas!
Pasaules kausa plakāts
2018. GADA KALENDĀRS
Janvāris
30.12-6.01 Trīsdesmitais Hopmana kauss tenisā Austrālijā
1.01 Desmitā NHL Winter Classic spēle “Citi Field” Ņujorkā (Rangers – Sabres)
2.01-7.02 Eirokausa “Top 16” spēles basketbolā vīriešiem
3-5.01 Trīspadsmitā Baltijas jūras kausa izcīņa basketbolā Tallinā
4.01 Mersin – TTT Rīga (Round of 16)
5.01 Olympiacos – Olimpia Milano
5-14.01 Austrumeiropas sieviešu basketbola līgas trešais sabraukums Liepājā un Rīgā
6-20.01 Trīsdesmit devītais Dakāras rallijs Peru, Bolīvijā un Argentīnā
10.01 Chalon – Ventspils
11.01 TTT Rīga – Mersin (Round of 16)
12.01 Baskonia – Olympiacos
12-28.01 Trīspadsmitais EHF čempionāts handbolā vīriešiem Horvātijā
13.01-04.02 Trīsdesmit trešā Āfrikas kausa izcīņa futbolā Marokā
15-21.01 ISU Eiropas čempionāts daiļslidošanā Maskavā, Krievijā
15-28.01 Simt sestais "Australian Open" tenisā Melburnā
16.01 Ludwigsburg – Ventspils
19.01 Baskonia – Olimpia Milano
22-28.01 IBU Open Eiropas čempionāts biatlonā Itālijā
24.01 Ventspils – Gaziantep
27.01 Boksa Supersērijas pusfināls: Briedis pret Usiku
25-28.01 Astoņdesmit sestais Montekarlo rallijs, 46. FIA Pasaules rallija čempionāta sākums
25.01-01.02 FIBA Eiropas kausa “Round of 8” spēles sievietēm
28.01 Sešdesmit trešā NHL zvaigžņu spēle Tampā, Floridā
28.01 NFL zvaigžņu spēle jeb “Pro Bowl” Orlando, Floridā
30.01 Capo d`Orlando – Ventspils
30.01-10.02 Vienpadsmitais UEFA Futsal Euro 2018 Ļubļanā, Slovēnijā
31.01 FIBA Eirolīgas regulārās sezonas noslēgums
Februāris
2-3.02 FIL Pasaules čempionāts kamaniņu sportā junioriem Vācijā
3.02-17.03 Sešu nāciju čempionāts regbijā
4.02 21:00 Latvija – Kanāda (pārbaudes spēle ledus hokejā)
4.02Super Bowl 52 Mineapolē
6.02 Latvijas kausa fināls hokejā (Kurbads – Mogo)
6.02 Ventspils – PAOK
9.02 Real Madrid – Olympiacos
9-25.02 Divdesmit trešās ziemas Olimpiskās spēles Phjončhanā, Korejā
9-23.02 Daiļslidošana
10-15.02 Kamaniņu sports
10-23.02 Biatlons
10-24.02 Ātrslidošana
10-25.02 Slēpošana
11-24.02 Kalnu slēpošana
15-17.02 Skeletons
18-25.02 Bobslejs
24-25.02 Kērlinga fināli
25.02 Ledus hokeja fināls
10-14.02 EuroBasket Women 2019 kvalifikācijas spēles
16.02 Lietuvas neatkarības atjaunošanas 100. gadadiena
16.02 Latvijas un Igaunijas basketbola zvaigžņu spēle “Saku Suurhall” Tallinā, Igaunijā
18.02 Daytona 500 Nascar
18.02 Sešdesmit septītā NBA zvaigžņu spēle Losandželosā, Kalifornijā
19-27.02 FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles
23.02 Latvija – Ukraina
26.02 Latvija – Turcija
24.02-08.03 Latvijas hokeja līgas pusfināli
24.02 Igaunijai 100
25.02 Tokijas maratons
26.02 Knicks – Warriors
Marts
1-8.03 FIBA Eiropas kausa ceturtdaļfināli sievietēm
2.03 Panathinaikos – Olympiacos
2-4.03 Septiņpadsmitais Pasaules čempionāts vieglatlētikā telpās Birmingemā, Apvienotajā Karalistē
3.03 VEF – Zenit
5-11.03 ISU Pasaules junioru čempionāts daiļslidošanā Sofijā, Bulgārijā
6-14.03 Basketbola Čempionu līgas “Round of 16” spēles
7-14.03 FIBA Eirolīgas ceturtdaļfināli
8.03 VEF – Kalev
9-18.03 Divpadsmitās ziemas Paralimpiskās spēles Phjončhanā, Korejā
11.03-16.09 Simt septītā “IndyCar Series” sezona ASV
12.03 VEF – CSKA
12-24.03 Latvijas hokeja līgas fināli
13.03-02.04 NCAA pirmās divīzijas 80. čempionāts basketbolā vīriešiem
14.03-01.04 NCAA pirmās divīzijas 37. čempionāts basketbolā sievietēm
16.03 VEF – Parma
16-18.03 Austrumeiropas līgas trešās sezonas “Četru fināls” basketbolā sievietēm
18.03 Qatar Grand Prix, 70. FIM Pasaules čempionāta šosejas motocikliem sākums
19-25.03 ISU 108. Pasaules čempionāts daiļslidošanā Milānā, Itālijā
20.03 Žalgiris – Olimpia Milano
21.03 19:00 Ventspils – VEF
22.03 Fēru salas – Latvija (pārbaudes spēle futbolā)
22-29.03 FIBA Eiropas kausa pusfināli sievietēm
23.03-01.04 Eiropas čempionāts svarcelšanā Turcijā
25.03 Sešdesmit devītās F1 sezonas sākums – Australian Grand Prix Melburnā
25.03 Gibraltārs – Latvija (pārbaudes spēle futbolā)
25.03 VEF – Lokomotiv Kubaņ
27.03-04.04 Basketbola Čempionu līgas ceturtdaļfināli
29.03-30.09 Galveno beisbola līgu (MLB) regulārā sezona
30.03 Žalgiris – CSKA
30.03-01.04 NCAA “Četru fināls” basketbolā sievietēm Kolambusā
31.03-02.04 NCAA “Četru fināls” basketbolā vīriešiem Sanantonio
Aprīlis
2-8.04 IIHF Pasaules U18 čempionāts junioriem pirmajā divīzijā Latvijā
4-15.04 Divdesmit pirmās Britu Sadraudzības spēles Zelta Krastā, Austrālijā
6.04 Olympiacos – Žalgiris (Eirolīgas regulārās sezonas noslēgums)
7.04 Simt pirmās NHL regulārās sezonas noslēgums
8.04 Parīze – Rubē velobrauciens
11.04 Septiņdesmit otrās NBA regulārās sezonas noslēgums
11-18.04 FIBA Eiropas kausa izcīņas fināls sievietēm
14.04 NBA izslēgšanas spēļu sākums
16.04 Simt divdesmit otrais Bostonas maratons
20-22.04 FIBA Eirolīgas “Četru fināls”
21.04-07.05 Astoņdesmit pirmais Pasaules čempionāts snūkerā “Crucible Theatre” Šefīldā, Apvienotajā Karalistē
22.04 Trīsdesmit astotais Londonas maratons
22.04 LBL regulārās sezonas noslēgums
25.04-31.05 LBL izslēgšanas spēles
Maijs
3-19.05 UEFA Eiropas U17 čempionāts futbolā zēniem Anglijā
4.05 IAAF Dimanta līgas devītas sezonas pirmais poms Dohā, Katarā
4-6.05 Basketbola Čempionu līgas otrās sezonas “Četru fināls”
4-20.05 Astoņdesmit otrais IIHF Pasaules čempionāts ledus hokejā Dānijā
5.05 13:15 Norvēģija – Latvija
6.05 21:15 Latvija – Somija
8.05 17:15 Koreja – Latvija
10.05 17:15 ASV – Latvija
12.05 13:15 Latvija – Vācija
14.05 21:15 Kanāda – Latvija
15.05 21:15 Latvija – Dānija
4-27.05 Simt pirmais “Giro d`Italia” velobrauciens
5.05 Simt četrdesmit ceturtais Kentakī derbijs zirgu skriešanās sacīkstēs Luivilā, ASV
9-21.05 UEFA Eiropas U17 čempionāts futbolā meitenēm Čehijā
12.05 IAAF Dimanta līgas otrais posms Šanhajā
13.05 Ghetto Games sezonas atklāšana Grīziņkalnā
13.05 WNBA 22. sezonas sākums
16.05 UEFA Eiropas līgas 47. sezonas fināls Lionā, Francijā
18-20.05 Septiņpadsmitais “Turkish Airlines” Eirolīgas “Četru fināls” Belgradā
20.05 Divdesmit astotais “Lattelecom” Rīgas maratons
24.05 UEFA Čempionu līgas 17. sezonas fināls sievietēm Kijevā, Ukrainā
26.05 UEFA Čempionu līgas 63. sezonas fināls Kijevā, Ukrainā
27.05 Monaco Grand Prix
27.05 IndyCar Indianapolis 500
27.05-10.06 French Open 117. čempionāts tenisā Parīzē
29.05 Rīgas kausi vieglatlētikā
30.05-17.05 Pasaules U20 čempionāts regbijā Francijā
Jūnijs
2.06 Epsomas 239. derbijs zirgu skriešanās sacīkstēs
5-9.06 Pasaules čempionāts BMX riteņbraukšanā Azerbaidžānā
8-12.06 FIBA 3x3 Pasaules kausa izcīņa Filipīnās
10.06 IAAF Dimanta līgas sestais posms Stokholmā
10-18.06 Pasaules čempionāts svarcelšanā junioriem Ziemeļkorejā
14-19.06 Divdesmit pirmais tenisa turnīrs “Riga Open 2017” Mežaparkā (tiks precizēts)
14.06-15.07 Divdesmit pirmais FIFA Pasaules kauss futbolā Krievijā
21.06 NBA jauno spēlētāju izvēles ceremonija
22.06-01.07 Astoņpadsmitās Vidusjūras spēles Tarragonā, Katalonijā
25.06-03.07 FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles
28.06 Zviedrija – Latvija
01.07 Ukraina – Latvija
26.06-01.07 FIVB Pasaules U19 čempionāts pludmales volejbolā Ķīnā
30.06-08.07 Piektais FIBA U17 Pasaules čempionāts basketbolā kadetiem Argentīnā
Jūlijs
2-15.07 Wimbledon 133. čempionāts tenisā Londonā, Apvienotajā Karalistē
7-15.08 FIBA U20 Eiropas čempionāts jaunietēm Šopronā, Ungārijā
7-29.07 Simt piektais Tour de France izlaidums
10-15.07 IAAF Pasaules jaunatnes čempionāts vieglatlētikā Somijā
13-22.07 FIBA U20 Eiropas čempionāts jauniešiem B divīzijā Sofijā, Bulgārijā
13-22.07 FIBA U20 Eiropas čempionāts jauniešiem A divīzijā Hemnicā, Vācijā
16-29.07 Sešdesmit septītais UEFA Eiropas U19 čempionāts futbolā Somijā
18-30.07 UEFA Eiropas U19 čempionāts futbolā juniorēm Šveicē
21-29.07 Piektais FIBA U17 Pasaules čempionāts kadetēm Minskā, Baltkrievijā
28.07-05.08 FIBA U18 Eiropas čempionāts junioriem Liepājā, Ventspilī, Rīgā
Augusts
2-5.08 Eiropas čempionāts airēšanā Lielbritānijā
2-14.08 Jaunatnes Olimpiskās spēles
4-12.08 FIBA U18 Eiropas čempionāts juniorēm Udinē, Itālijā
5-24.08 Devītā FIFA U20 Pasaules kausa izcīņa sievietēm Francijā
7-12.08 Eiropas čempionāts vieglatlētikā Berlīnē, Vācijā
10-18.08 FIBA U16 Eiropas čempionāts kadetiem Novisadā, Serbijā
15.08 Četrdesmit trešā UEFA Superkausa izcīņa Tallinā, Igaunijā
17-25.08 FIBA U16 Eiropas čempionāts kadetēm Kauņā, Lietuvā
18.08-02.09 Astoņpadsmitās Āzijas spēles Džakartā un Palembangā, Indonēzijā
27.08-10.09 Simt trīsdesmit astotais “US Open” čempionāts tenisā Ņujorkā
31.08 Van Dammes memoriāls, IAAF Dimanta līgas sezonas noslēgums Briselē
Septembris
1-10.09 Pasaules čempionāts modernajā pieccīņā Meksikā
4-9.09 UCI Pasaules čempionāts kalnu riteņbraukšanā Šveicē
6.09-30.12 Deviņdesmit devītā NFL sezona amerikāņu futbolā
9-16.09 Pasaules čempionāts airēšanā Bulgārijā
10-18.09 FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles (4. logs)
16.09 Berlīnes maratons
22-30.09 Astoņpadsmitā FIBA Pasaules kausa izcīņa basketbolā sievietēm Tenerifē, Spānijā
23.09-06.10 Četrdesmit trešā šaha olimpiāde Gruzijā
30.09-21.10 Astoņpadsmitais FIVB Pasaules čempionāts volejbolā sievietēm Japānā
Oktobris
2-21.10 MLB izslēgšanas spēles beisbolā
6.10 Trīspadsmitās Saeimas vēlēšanas
7.10 Čikāgas maratons
21-28.10 WTA Tour finals 48. izlaidums Singapūrā
22-28.10 Pasaules čempionāts cīņas sportā amatieriem Ungārijā
23-31.10 MLB World Series beisbolā
Novembris
4.11 Ņujorkas maratons
9.11 NCAA sezonas sākums basketbolā
9-28.11 Pasaules čempionāts šahā Anglijā
11.11 Polijas neatkarības atjaunošanas 100. gadadiena
11-18.11 ATP World Tour Finals 49. izlaidums Londonā, Apvienotajā Karalistē
13.11-01.12 Sestā FIBA U17 Pasaules kausa izcīņa futbolā kadetēm Urugvajā
17-21.11 EuroBasket Women 2019 kvalifikācijas spēles
18.11 Latvijai 100
24.11-03.12 Pasaules čempionāts svarcelšanā Peru
25.11 Abu Dhabi Grand Prix, Pirmās formulas sezonas noslēgums
26.11-04.12 FIBA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles (5. logs)
Decembris
1-9.12 Pasaules čempionāts florbolā vīriešiem Čehijā
12-22.12 FIFA Pasaules kauss klubu futbolā Apvienotajos Arābu Emirātos
26.12-05.01.2019 Pasaules U20 čempionāts ledus hokejā Kanādā
Video klasika: Carnaval de Paris, Dario G, Pasaules kausa himna 1998. gadā
[+] [-]
-2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
nevaru dot uzskaitījumu , bet rīt došu savas domas par šo tēmu
[+] [-]
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
+3 [+] [-]
+3 [+] [-]
+4 [+] [-]
Olimpiskăs ar būs jāskatās, cerams, muuseejiem buus daudz medaljas, ljoti zheel, ka hokeja izlase nekvalificeejaas!
Taapat noteikti jaizcelj Briedis vs Usiks ciinja 27.janvaarii, kas buus veesturisks notikums Latvijas sportaa!
+2 [+] [-]
Turpinam balsot par KP All Star speelee!
Katraa zinjaa, ticu, ka shis buus veiksmiigs gads Latvijas sportam!
+3 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Viņš var arī pacīnīties par starting 5.Nav jau daudz konkurentu KP garajā galā austrumos
+1 [+] [-]
Dukura līmenim viņiem , vēl tāls ceļš ejams.
[+] [-]
[+] [-]
-2 [+] [-]
+4 [+] [-]
+1 [+] [-]
-2 [+] [-]
https://www.youtube.com/watch?v=2ZM...
https://www.youtube.com/watch?v=_Mq...
https://www.youtube.com/watch?v=LT6...
https://www.youtube.com/watch?v=C4d...
Lielisks futbolists, kas nesa Latvijas vārdu pasaulē un iepriecināja īstus futbola līdzjutējus Latvijā, Polijā un Vācijā. Ceru viņu vēl ieraudzīt futbola laukumā.
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Laikam sapatikusies eksotika un labi sponsori IWF.
PČ pāri visam. No Kursas līdz Kēnigsbergai knapi 300 km.
Bez maz tagad vai nekad.