Rīt sākas Eiropas čempionāts U-18 meitenēm
Piektdien ar U-18 meiteņu A un B divīzijas turnīriem sāksies Eiropas čempionātu maratons dažāda vecuma jauniešu komandām. Šoreiz vairāk uzmanības būs jāpievērš B divīzijas turnīram, kurā startēs Latvijas izlase.
No vēstures.
Šis būs trešais gads, kad U-18 izlases spēlēs sadalītas divās divīzijās. 2005. gada turnīru Bosnijā Latvijas komanda aizvadīja nepārliecinoši, pusfinālā uzdūrās uz galvenajām favorītēm baltkrievietēm un piedzīvoja zaudējumu (43:55). Lielu gandarījumu nedeva revanšs par iepriekš piedzīvotu zaudējumu Igaunijai spēlē par trešo vietu (53:44). Uz A grupu tika Baltkrievija un Zviedrija, kas jau pēc gada sensacionāli izcīnīja Eiropas bronzu. Arī pirms gada šo komandu vadīja Maija Kubliņa un atkal nekā. Itālijā notikušo turnīru mūsējās iesāka vareni, uzvarot pirmās piecas spēles, bet pēc tam spēka vairs nepietika. Trīs zaudējumu pēc kārtas, tai skaitā arī svarīgākajā spēlē pusfinālā pret Ukrainu. Rezultātā ceturtā vietā. Uz A grupu tika Itālija un Ukraina.
Sastāvs.
Laikam 1989. dzimšanas gadu jānosauc par tukšo, protams, izņemot Elīnu Babkinu, kura arī šogad izlaidīs jauniešu čempionātus veselības problēmu dēļ. No divpadsmit spēlētājam tikai četras ir dzimušas 1989. gadā, bet pārējās astoņas ir par gadu jaunākas. No šī astotnieka septiņas meitenes pagājušo gadu atceras ar smaidu, jo izdevās U-16 vecuma izlasē izkļūt no B grupas. Par vienīgo Eiropas čempionātu debitanti kļūs Anete Klintsone no „Kolibri”. Izteiktas līderes šajā komandā nav. Visticamāk līderu nastu nāksies uzņemties Baibai Eglītei, Ievai Krastiņai, Laurai Vētrai vai Anetei Šteinbergai. Šī četrotne dažādos Eiropas čempionātos uzkrājusi jau samērā solīdu pieredzi.
1. Baiba Eglīte (174 cm; 1989) TTT/Rīga
2. Anna Gailīte (196 cm; 1990) TTT/Rīga
3. Anete Klintsone (176 cm; 1990) Kolibri
4. Ieva Krastiņa (176 cm; 1990) SK Cēsis
5. Daina Lazdeniece (188 cm; 1989) SK Cēsis
6. Karlīne Nīmane (186 cm; 1990) SK Cēsis
7. Diāna Ozoliņa (180 cm; 1989) SK Cēsis
8. Liene Priede (175 cm; 1990) Rīdzene
9. Laura Puriņa (172 cm; 1990) Kolibri
10. Anete Šteinberga (184 cm; 1990) TTT/Rīga
11. Laura Vētra (186 cm; 1990) Kolibri
12. Anete Vorma (168 cm; 1989) Avantis/Turība
Treneri.
Galvenais treneris Aigars Nerips regulāri vadījis kādu no jauniešu vecuma izlasēm. Iepriekšējā gadā samērā neveiksmīgs mēģinājums izdevās ar U-20 izlasi, kura beigās ierindojās 12.vietā. Vairāk šis treneris pazīstams, kā Aināra Čukstes asistents (viņa spēles vadīšanas stils gan par šādu lomu nenorāda) „TTT/Rīga” komandā un Latvijas sieviešu valstsvienībā aizvadītajā atlases ciklā. Tāpat kā iepriekšējā gadā par Neripa palīgu kļuvis Daugavpils basketbola speciālists Nikolajs Romaņenko un pērn U-16 izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.
Turnīra izspēle.
B divīzijas turnīrs norisināsies Rumānijas pilsētā Timasorā, kas atrodas pie Serbijas robežas, un kuras iedzīvotāju skaits pārsniedz 336 tūkstošus. Pēc Armēnijas atteikšanās turnīrā piedalīsies 19 komandas un tikai divas labākās izcīnīs tiesības spēlēt A divīzijā. No četrām apakšgrupām pēc viena apļa turnīra tālākām cīņām par medaļām kvalificēsies pirmo divu vietu ieguvējas. Pēc tam labāko astotnieks tiks sadalīts divos četriniekos, kas noskaidros vēl četras laimīgās komandas, kas iekļūs pusfinālā. Šīs divas spēles līdzināsies finālam, kura uzvarētāji iegūs kāroto ceļazīmi uz A grupu.
Latvijas izlases spēles:
29.06. - Igaunija pl.13:30
01.07. - Anglija pl.15:15
02.07. – Bosnija/Hercegovina pl. 20:15
Pārbaudes spēles.
Kopā Latvijas izlases aizvadīja piecas pārbaudes spēles, divas reizes zaudējot (abas reizes -7) vienaudzēm no Lietuvas un vienreiz uzvarot (+14) Lietuvas U-20 izlasi. Pēc tam Rīgā uz pusēm tika dalītas uzvaras ar Ukrainu.
Pretinieces.
Apakšgrupā pretiniekos būs Igaunija, Anglija un Bosnija. Visas trīs varētu būt spēkos ļoti līdzīgas. Izskatās, ka nevienā no šīm trim spēlēm Latvijas izlasi negaida viegla pastaiga. Vajadzētu grupu pabeigt ar bilanci 3-0 un gaidīt pretiniekus otrajā grupu posmā.
Galvenās favorītes.
Komandas, kas reāli pretendē uz uzvaru turnīrā:
Rumānija (laukuma saimnieces), Latvija, Beļģija, Horvātija, Grieķija
Tumšie zirdziņi, kas arī var labvēlīgu apstākļu sakritības gadījumā ieņemt kādu no pirmajām divām vietām:
Izraēla, Melnkalne, Somija, Bosnija, Igaunija, Anglija, Slovēnija
A divīzija.
Paralēli norisināsies Serbijā. Galvenās favorītes mājinieces serbietes, Spānija, Krievija, Francija, Čehija, Polija un Lietuva.
A divīzija
A – Čehija, Spānija, Slovākija, Ungārija
B – Krievija, Francija, Bulgārija, Lietuva (nāves grupa)
C – Serbija, Polija, Zviedrija, Baltkrievija
D – Ukraina, Turcija, Vācija, Itālija
B divīzija
A – Portugāle, Beļģija, Īrija, Dānija, Izraēla
B – Luksemburga, Horvātija, Rumānija, Melnkalne, Somija (nāves grupa)
C – Bosnija, Igaunija, Anglija, Latvija
D – Austrija, Grieķija, Slovēnija, Skotija, Nīderlande
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
es saku to pashu ko mia. bet buus gruuti..
skatiijos, ka Bosniju pagaajshgad arii uzvareeja tikai ar +2, ar igaunieteem arii buus gruuti, bet nu divniekaa jaatiek.. un peec tam liidz finaalam..taa teikt, Citu Variantu Nav.
naakamgad beidzot A diviizijaa jaabuut visaam seshaam izlaseem..
[+] [-]
[+] [-]
Uvio, ko norveegjijaa? kaadam no muusu paariem liidzi?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]