Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 0

Rīgas pašvaldībai piederošu īpašumu Barona ielā nodod jaunas sporta halles būvniecībai

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Rīgas pašvaldībai piederošu īpašumu Barona ielā nodod jaunas sporta halles būvniecībai
Interjera vizualizācija.

Lai nodrošinātu valsts pārvaldes funkcijas sporta nozarē un veicinātu iedzīvotāju iesaisti veselīga dzīvesveida aktivitātēs, vakar Rīgas domē pieņēma lēmumu nodot valstij bez atlīdzības pašvaldībai piederošo nekustamo īpašumu Krišjāņa Barona ielā 99C jaunas komandu sporta spēļu halles būvniecībai.

Pieņemtais lēmums paredz pašvaldībai piederošā īpašumā K.Barona ielā 99C, kas sastāv no zemes 8897 kvadrātmetru platībā un neizbūvētas jaunbūves, celt jaunu komandu sporta spēļu halli (t.s. „Basketbola mājas”) ar trim transformējamiem basketbola laukumiem un tribīnēm līdz 3000 skatītājiem. Jaunajā hallē izbūvēs arī vieglatlētikas un smagatlētikas sektorus ar piegulošo sporta infrastruktūru - ģērbtuvēm, sporta medicīnas kabinetiem, nelielu sportistu dienesta viesnīcu un autostāvvietu. Īstenojot projektu, attīstīsies ne tikai basketbola kompetenču centrs un palielināsies basketbolā iesaistīto bērnu un jauniešu skaits, bet arī citos komandu sporta spēļu veidos palielināsies iesaistīto personu skaits.

Plānots, ka jaunizveidoto sporta infrastruktūru ikdienā izmantos arī bērnu un jauniešu basketbola skolas „Rīga” audzēkņi profesionālās ievirzes sporta izglītības programmas īstenošanai, citi sporta interešu un profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu, kā arī apkārtējo izglītības iestāžu audzēkņi. Sporta hallē būs iespējas sarīkot arī starptautiska līmeņa sporta sacensības un treniņnometnes. Projektu ir plānots īstenot līdz 2022. gada decembrim.

Sportacents.com jau iepriekš ziņoja, ka šī gada 18. martā Ministru kabinets nolēma atbalstīt Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto projektu par jaunas komandas sporta spēļu halles būvniecības projektu Rīgā un piešķīra finansējumu 13, 65 miljonu eiro apmērā. Lēmums paredz, ka, īstenojot jaunās halles būvniecību, īpašuma tiesības ir jānostiprina uz valsts SIA “Kultūras un sporta centrs Daugavas stadions” vārda.

Informāciju sagatavoja:
Baiba Kantiņa
Rīgas domes Īpašuma departamenta
Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

     [+] [-]

, 2021-05-13 10:13, pirms mēneša
Kāds zin, kas notiek ar Manēžu?

     [+] [-]

, 2021-05-13 12:55, pirms mēneša
Turpat tieši blakus ir DSN... Turpat tieši blakus ir BJSS "Rīdzene"... Nav, kur jauniešiem trenēties?? Wtf. Rīdzenes zālē kādreiz pat izlase trenējās. Jā, es zinu, es tur trenējos basketbolā. Diezgan šķidri argumenti, ka neesot jauniešiem, kur trenēties.