Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:1, Did:0, useCase: 3

Reklāmraksts: 6 iemesli, kādēļ vērts sākt spēlēt basketbolu

Mārcis Martini
Mārcis Martini

Sports ir veselīgs – tas zināms ikvienam. Taču, lai vēlme nodarboties ar fiziskām aktivitātēm būtu regulāra un dabiska, nepieciešams atrast savu „īsto” sporta veidu. Kāds meklē to gadiem, mēģinot un kļūdoties. Kāds ieklausās sirdsbalsī un apseko informāciju par konkrēto nodarbi. Šķiet, otrais ceļš daudziem varētu aiztaupīt meklējumu gadus un palīdzētu ātrāk pievērsties savai sirds nodarbei. Ja Jūs interesē kāds aktīvāks sporta veids par šahu, mēs pastāstīsim, kādēļ tieši basketbols varētu būt piemērotākā izvēle un kā iegūtās iemaņas kopumā uzlabotu Jūsu dzīves kvalitāti.

1. Augstāks reakcijas ātrums. Spēlējot basketbolu, nepieciešams nemitīgi sekot līdzi situācijai uz laukuma. Kur atrodas bumba, pretinieki, komandas biedri? Notikumi var mainīties zibenīgi, un tiem jāpielāgojas tikpat ātri. Regulāri trenējoties, spēlētājs-iesācējs laika gaitā ievēros, ka sākotnējo apjukumu un spontanitāti nomaina krietni apzinātākas un ašākas reakcijas uz spēles norisēm. To veicina arī perifēriskās redzes attīstība spēles laikā. Vizuālā uztvere kļūst precīzāka un ātrāka, līdz ar ko lēmums attiecībā uz savām darbībām ir zibenīgāks un atbilstošāks situācijai. Spēles gaitā tas palīdz gūt pozitīvus rezultātus un gandarījumu, savukārt ikdienā – ātrāk reaģēt uz spontānām situācijām un meklēt risinājumus. Mūsdienu dinamiskajā laikmetā šādas iemaņas noder gan sadzīvē, gan izglītības iegūšanā, gan darbā!

2. Uzlabota kustību koordinācija. Sekošana līdzi kustīgajiem objektiem (bumbai un spēlētājiem), savu darbību koordinēšana ar viņiem, nepārtraukta griešanās, palēcieni, bumbas vešana – tas viss nostiprina vestibulāro aparātu un palīdz nevainojami pārvaldīt savu ķermeni ne tikai basketbola spēles laikā. Ikdienā Jūs iepriecinās attīstītā ķermeņa veiklība, kustību vieglums, spēja labāk novērtēt attālumu. Pēdējais no minētajiem, piemēram, ir noderīga iemaņa automašīnas vadīšanai.

3. Teicama fiziskā forma. Aktīvas basketbola spēles laikā Jūsu organisms veic 50-60 elpošanas ciklus minūtē, pārpumpējot šajā laikā 150-160 l skābekļa. Rezultātā pakāpeniski palielinās plaušu apjoms un asinīs paaugstinās skābekļa saturs, ar ko efektīvāk tiek apgādāta sirds un smadzenes. Ilgtermiņā šie procesi mazina infarktu un insultu risku, no kuriem mūsdienās arvien biežāk cieš vīrieši ne tikai cienījamā, bet vēl samērā jaunā vecumā. Arī locītavas būs Jums „pateicīgas”. Turnīra laikā vajadzēs veikt daudz aktīvu kustību ar vērienīgu amplitūdu, palēcienus, izrāvienus un paātrinājumus - bieži vien uz piepūles maksimālās robežas. Ikdienā reti kurš cilvēks tik intensīvi kustas. Labums no tā – veselīgākas locītavas, stiprākas saites un muskuļu korsete, kas palīdzēs noņemt lieku spriedzi no mugurkaula. Ieguldījums veselībā būs ilgstošs. Gadiem ritot, arvien vairāk apzināsiet šo jaunības gadu investīciju vērtību.

Ne mazsvarīga ir arī fiziskā pievilcība, kura tikai vairojas intensīvu treniņu ietekmē. Vienas spēles laikā organisms patērē līdz pat 1200 kalorijām. Lai kompensētu trūkstošo enerģiju, procesā iesaistītie muskuļi sāk aktīvi izmantot jeb „dedzināt” tauku rezerves. Slaids un vīrišķīgs augums būs patīkams bonuss no basketbola turnīriem. Izskatīsieties pievilcīgi un jauneklīgi ne vien treniņtērpā, bet arī jebkurās ikdienas drēbēs.

4. Emocionāls piepildījums un sociālie ieguvumi. Katram vīrietim nepieciešama sava aizraušanās, kas ļaus atslēgties no ikdienas rūpēm un atjaunot iekšējos resursus. Tas ir veselīgi nervu sistēmai. Daudzu hobijs ir skriešana, makšķerēšana, riteņbraukšana, kas arī ir lieliski. Basketbola gadījumā nervus „stiprinās” katra iemestā bumba – Jūsu personīgā gandarījuma un lepnuma priekšmets. Arī tas, ka šis sporta veids lielākoties ir komandas darbs, sniegs savu pozitīvo blakusefektu. Iegūsiet domubiedrus, ar ko dalīt uzvaras priekus vai izdzīvot zaudējuma brīžus, kā arī iemācīsieties sadarboties. Efektīvas komunikācijas veidošanas iemaņas dzīvē būs īpaši noderīgas gados jauniem cilvēkiem. Tas palīdzēs ātrāk atrast kopīgu valodu ar kolēģiem savās pirmajās darba vietās un citos kolektīvos. Basketbols māca pārliecināti, bet ne agresīvi izcīnīt savu vietu zem saules. Ja pielietosiet šīs prasmes ikdienā, tas liecinās par nobrieduša vīrieša prātu un liks apkārtējiem cienīt Jūs!

5. Var spēlēt jebkur! Basketbols ir viena no populārākajām spēlēm pasaulē. Neatradīsies neviena, kas vismaz primitīvā līmenī nezinātu tā noteikumus. Diez vai pastāv arī kāda apdzīvotā vieta, kur nav iespējas nodarboties ar šo sporta veidu. Pat nelielās pilsētās un ciematos tiek uzstādīti laukumi ar basketbola grozu. To spēlē skolās un pieaugušo kolektīvos, rīkojot vietējos, starppilsētu un valsts čempionātus. Tādēļ basketbolu noteikti var dēvēt par „demokrātiskāko” sporta veidu. Pozitīvi, ka, atšķirībā no futbola vai hokeja, spēlei ne vienmēr vajadzīga liela kompānija. Varat spēlēt divatā ar tēvu, brāli, draugu vai arī vienatnē. Turklāt darīt to var pat savas mājas pagalmā. Būs vien nepieciešams neliels asfaltēts laukums un atbilstošs inventārs:

basketbola bumba. Pievērsiet uzmanību, ka profesionālās bumbas parasti domātas spēlēšanai sporta zālēs – „indoor”. Ja vēlaties universālu variantu, ar kuru var spēlēt arī asfaltētos laukumos ārā, izvēlieties „indoor/outdoor” bumbu. Taču prakse parāda, ka labākais variants spēlēšanai iekštelpās ir tieši „indoor” modelis. Tādēļ ideāli būtu izvēlēties divus modeļus – universālo un slēgtajiem laukumiem. Vīriešu basketbolam visbiežāk izmanto 7. izmēra bumbu ar svaru 567-650 g. Taču mācīties driblēšanu iesācējiem būs ērtāk ar 3. izmēra bumbu (300-330 g.). Ja spēlēs bērns līdz 12 gadiem, - izvēlieties 3. vai 5. izmēru.

basketbola grozs. Atrodiet pagalmā vietu, kur varēsiet piestiprināt grozu. Visbiežāk tā ir kādas saimniecības ēkas vai garāžas siena (bez logiem). Izvēlieties konstrukciju ar vairogu vai bez tā. Pēdējais variants ir pieejamākais cenas ziņā. Var izvēlēties parasto grozu vai profesionālo atsperīgo - aizraujošākai spēlei un ilgstošākai kalpošanai. Konstrukcija ar vairogu ir dārgāka, taču ļaus precīzāk notēmēt. Ja brīvas sienas pagalmā nav, Jums būs nepieciešams basketbola statīvs.
● specializētas drēbes un aksesuāri – basketbola tērps un apavi, getras, svilpe, dribla brilles u.c. – padarīs spēli drošāku, rezultatīvāku un aizraujošāku!

6. Var spēlēt ikviens! Aizraujošam basketbolam turnīram nav vecuma ierobežojumu – viss ir atkarīgs tikai no Jūsu vēlmes. Jā, speciālisti uzskata, ka labākais vecums treniņu uzsākšanai ir 8-10 gadi. Taču praksē zināma ne viena vien basketbola zvaigzne, kura pievērsās šim sporta veidam 18-20 gadu vecumā. Galu galā, ja Jūsu galvenais mērķis ir pašsajūtas un fiziskās formas uzlabošana, - uztraukumiem par vecumu nav nekāda pamata!

     [+] [-]

, 2021-11-08 16:39, pirms gada
Basketbols ir dzīve!

     [+] [-]

, 2021-11-08 16:58, pirms gada
Vecuma ierobežojumu, varbūt, arī nav, taču auguma ierobežojumi ir un tie ir diezgan būtiski. Rūķis ar 1.80m faktiski neko nevar izdarīt lempim ar 2.00m - sevišķi tādā - "uzspēlēsim vienreiz nedēļā" līmenī

     [+] [-]

, 2021-11-08 17:40, pirms gada
Bzh rakstīja: Vecuma ierobežojumu, varbūt, arī nav, taču auguma ierobežojumi ir un tie ir diezgan būtiski. Rūķis ar 1.80m faktiski neko nevar izdarīt lempim ar 2.00m - sevišķi tādā - "uzspēlēsim vienreiz nedēļā" līmenī
viss no ātruma un veiklības arī tur atkarājas

     [+] [-]

, 2021-11-08 17:45, pirms gada
Ja Jūsu galvenais mērķis ir pašsajūtas, fiziskās formas un finansiālā stāvokļa uzlabošana, tad jūsu vieta ir NBA! Tur var spēlēt, kad ir vēlēšanās, bet, galvenais, algu maksā nepārtraukti, neatkarīgi no jūsu pienesuma laukumā.

     [+] [-]

, 2021-11-08 19:22, pirms gada
Bzh rakstīja: Vecuma ierobežojumu, varbūt, arī nav, taču auguma ierobežojumi ir un tie ir diezgan būtiski. Rūķis ar 1.80m faktiski neko nevar izdarīt lempim ar 2.00m - sevišķi tādā - "uzspēlēsim vienreiz nedēļā" līmenī
Nepiekrītu, jo mans draugs, kurš nopietni trenējās ar savu 180cm var mierīgi 2m noņemt bumbas lecot pakaļ atlēkušajam bumbam.