Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 0

Play-off netikušās komandas iztīra treneru štābus

Emils Ozerinskis

Play-off netikušās komandas iztīra treneru štābus
Maiami "Dolphins" galvenā trenera amatu zaudējušais Braiens Floress. Foto: AFP/Scanpix

Aizvadītajā naktī noslēdzās Nacionālās futbola līgas (NFL) regulārā sezona, pēc kuras virkne izslēgšanas spēlēs neiekļuvušās komandas no amatiem atbrīvojušas savus galvenos trenerus. Tāpat amatus zaudējuši divi ģenerālmenedžeri.

Iepriekš brīva galvenā trenera vakance jau bija NFL šīs sezonas vājākajā komandā Džeksonvilas "Jaguars", kas izcilus panākumus koledžu līmenī guvušā Urbana Majera (2-11) izgājienus beidza tolerēt decembra vidū un laicīgi atbrīvoja vakanci, lai meklētu atbilstošu treneri Trevora Lorensa talanta attīstīšanai. "Jaguars" līdzjutēji savu neapmierinātību par vadības nekompetenci izrādīja sezonas pēdējo spēli apmeklējot klaunu tērpos.

Līdz ar regulārās sezonas noslēgumu vēl četras komandas atbrīvoja savas treneru vakances. Par zināmu pārsteigumu var uzskatīt Maiami "Dolphins" lēmumu šķirties no galvenā trenera Braiena Floresa (24-25), kura vadībā Floridas komanda sezonu noslēdza ar astoņām uzvarām deviņos mačos. Bijušā Bila Beličeka asistenta likteni gan izšķīra nesaskaņas ar komandas ģenerālmenedžeri Krisu Grīru un bija skaidrs, ka amatu saglabās tikai viens. "Dolphins" vadība lēma, ka par grēkāzi neiekļūšanai izslēgšanas spēlēs jākļūst Floresam.

Pilnīga pārbūve vadības struktūrā notiks NFL senākajā komandā Čikāgas "Bears", kas šķīrusies no četrus gadus komandu vadījušā galvenā trenera Meta Negija (34-33) un komandas ģenerālmenedžera Raiena Peisa. Negija vadītie lāči četros gados divreiz iekļuva izslēgšanas spēlēs, bet "wild card" kārtu pārvarēt nespēja. Ar daudzsološo Džastinu Fīldsu kvoterbeka pozīcijā, Čikāgas vakantie amati varētu būt starp iekārojamākajiem gaidāmajā starpsezonā.

Līdzīgu manevru kā lāči veikusi arī divīzijas konkurente Minesotas "Vikings". Komanda no galvenā trenera amata pēc astoņām darbā pavadītām sezonām atbrīvojusi Maiku Zimeru (74-59), kura vadībā komanda 2017. gada sezonā aizkļuva līdz konferences finālam, kur piekāpās topošajai čempionei Filadelfijas "Eagles". Tāpat Minesotā darbu neturpinās gandrīz desmitgadi ģenerālmenedžera amatā nostrādājušais Riks Spelmans.

Atbrīvojusies galvenā trenera vieta arī Denveras "Broncos" komandā, kuras vienīgais būtiskais sastāva trūkums ir labs saspēles vadītājs. Trīs gadu laikā Viks Fendžio (19-30) nespēja aizvest Denveras vienību līdz izslēgšanas spēlēm un nu komanda ir jauna galvenā trenera meklējumos.

Nedaudz ilgāk ar trenera vietas atbrīvošanu nomarinēja Ņujorkas "Giants", kas pēc divu gadu darba atbrīvojās no vēl viena bijušā Bila Beličeka asistenta Džo Džadža (10-23). "Giants" pēdējo sešu gadu laikā atlaidusi trīs galvenos trenerus, nevienam nenostrādājot vairāk par divām sezonām.

Vēl ilgāk par Ņujorku domāja Hjūstonas "Texans", kas tikai pēc viena darba gada izdeva vilka pasi Deividam Kulijam (4-13). Galveno treneru amatus zaudējot gan Kulijam, gan Floresam, NFL klubu galveno treneru amatā palicis tikai viens afroamerikānis - Maiks Tomlins no Pitsburgas "Steelers".