"Dream Team" arī Filadelfijā?
Profesionālajā sportā, dažādos sporta veidos, ik pa laikam parādās komandas, precīzāk, komandu īpašnieki, kuri mēģina savā vienībā sapulcināt visas pieejamās sporta veida zvaigznes un izveidot tā saukto "Sapņu komandu". Pašlaik šāda ideja tiek aktivizēta Nacionālajā futbola līgā (NFL).
Ideja par visu labāko sporta veida spēlētāju sapulcināšanu vienā komandā un "neuzvaramas" vienības izveidi droši vien ir nākusi vēl no senajiem laikiem, kad dažādu tautu karavadoņi mēģināja izveidot "neuzvaramās armijas", komplektējot tās no īpaši atlasītiem karotājiem. Komandu sporta veidi, kas vēsturiski ir izveidojušies no dažādiem armijas sagatavošanā izmantotiem vingrinājumiem, arī ir pārņēmuši šo ideju – izveidot komandu, kurā ir sapulcināti "labākie no labākajiem", komandu, kas sezonu noslēgs bez zaudējumiem, komandu, kas kļūs par etalonu visiem pārējiem.
Diemžēl, vai par laimi, taču profesionālajā sportā ko tādu izveidot ir visai problemātiski un var teikt, ka lielākoties šādas idejas beidzas nevis ar triumfiāli paceltiem čempionu kausiem virs galvas, bet gan ar fiasko.
Ņujorkas "Rangers", Madrides "Real", Kolorado "Avalanche", Ņujorkas "Yankees", Maiami "Heat" – šīs ir komandas, kas tikai pēdējo desmit gadu laikā ir mēģinājušas izveidot "neuzvaramās armādas". Šajā gadījuma netiek runāts par mazliet zemākiem līmeņiem (kā, piemēram, KHL un Sanktpēteburgas "SKA" vai nacionālajām izlasēm, kur arī ir milzum daudz piemēru). Kādi ir bijuši to panākumi? Ja neskaita milzīgu ažiotāžu un panākumus biznesā, tad tikai retajam ir izdevies izcīnīt uzvaras (pilnībā apmierināt ambīcijas izdevās vien Ņujorkas "Yankees", 2009. gadā).
Taču, neskatoties uz šādu ne visai iepriecinošu statistiku, netrūkst komandu, kuras vienalga mēģina sapulcināt savās rindās visus labākos, lai pēc tam varonīgi visus "sasistu" cīņā par galvenajām balvām. Šogad šādu ceļu pretī Vinsa Lombardi kausam ("Super Bowl", NFL čempionu tituls) ir nolēmuši iet Filadelfijas "Eagles".
Šajā starpsezonā Filadelfijas klubs ir izgājis uz "šopingtūri" un atgriezies(?) mājās ar milzīgiem iepirkumu maisiņiem, turklāt, iztērējot mazāk nekā bija plānots. Komanda atbrīvojās no Kevina Kolba, kurš pats jau sen prasīja maiņu un vienība labi apzinājās, ka jaunu līgumu viņi šim saspēles vadītājam nevarēs piedāvāt, tāpēc viņš ir jāmaina tagad, kamēr viņa vērtība ir maksimāli augsta (izejot no šībrīža situācijas). Tā Kolbs no "ērgļu" ligzdas pārlidoja pie "kardināliem". Pretējā virzienā devās Dominiks Rodžerss-Kromartī, viens no pašlaik labākajiem malējiem aizsargiem visā līgā.
Tāpat Filadelfijas kluba vadībai nebija ilgi jādomā par to ar ko aizstāt aizmainīto Kolbu, jo tirgū bija viens no pēdējo gadu talantīgākajiem saspēles vadītājiem Vinss Jangs, kuram, neskatoties uz talantu, bija zināmas problēmas līdz galam realizēt savu potenciālu Tenesī "Titans" komandā.
Taču tas bija tikai sākums, jo vēlāk sekoja cita malējā aizsarga Namdi Asomuā iegāde. Nu jau labākais līgas "kornerbeks" (par tādu viņš tiek atzīts pēdējās sezonās dažādās aptaujās) noraidīja finansiāli daudz izdevīgākus piedāvājumus un piekrita "Eagles" variantam, jo vēlējās nokļūt konkurētspējīgākā komandā.
Uz šī fona aizsardzības "endu" Kalena Dženkinsa un Džeisona Beibina iegāde izskatījās tikai kā tādas sīkas vienības, lai arī šie spēlētāji sevi ir pierādījuši līgā un varētu noderēt jebkurai vienībai kā sākumsastāva futbolisti un arī ilggadējā Maiami "Dolphins" vadošā pssarga Ronija Brauna iegāde vairs neizraisīja tādu ažiotāžu, bet gan drīzāk interesi no sērijas "kura brīvo aģentu tirgus TOP zvaigzne būs nākamā, kas pievienosies "Eagles"?". Tika minēts, ka Maikls Viks savā vienībā vēlas redzēt arī Plaksiko Buresu, taču viņš pievienojās Ņujorkas "Jets".
Kā tad pašlaik izskatās Filadelfijas vienība? Jāsaka, ka visai interesanti, jo komanda ir nonākusi situācijā, kurā četrkārtējais "Pro Bowl" (analogs "All-Stars") spēlētājs Asante Semjuelss (CB) ir jāsēdina uz soliņa (tas, kā tiek baumots, nenotiks, jo Semjuelss tiks mainīts prom), turklāt Asante pagājušsezon bija komandas līderis pārtvertajās bumbās (septiņas, dalīta otrā vieta visā līgā). Tāds pats liktenis gaida divus citus "proboulerus" Vinsu Jangu un Roniju Braunu.
Te arī nevar neatsaukties uz komandai jau esošajiem spēlētājiem – Maiklu Viku, Lašonu Makoju, Dešonu Džeksonu, Džeremiju Maklinu, Džeisonu Avantu un Brentu Seleku uzbrukumā, kā arī Trentu Kolu, Dmitri Patersonu un Neitu Alenu aizsardzībā. Jāpiebilst, ka pirmajiem diviem večiem no aizsardzības, visdrīzāk, sezona būs jāsāk uz soliņa.
Līdz ar to jautājums – vai Filadelfijā tiešām tiek būvēta "Sapņu komanda", kļūst pavisam aktuāls. Daudzi jau šo vasaru NFL salīdzina ar pagājušās vasaras notikumiem NBA, kad Maiami "Heat" izveidoja trijnieku Dveins Veids-Lebrons Džeimss-Kriss Bošs, kas sezonas laikā rādīja visādus brīnumus, bet finālā piekāpās Dalasas "Mavericks". Vai šādam salīdzinājumam ir vieta? Es teiktu gan jā, gan nē. "Nē", jo amerikāņu futbols nav basketbols, tas ir daudz komplicētāks sporta veids, kur viens vai divi un pat ne pieci spēlētāji var aizvest komandu līdz kausiem (kā redzam, to nevar arī basketbolā). Ir jābūt vienotam mehānismam, kur katrs spēlētājs katrā mačā rāda savu labāko sniegumu, turklāt gan individuāli, gan komandas labā. Tāpat ir jābūt arī "komandas ķīmijai" un vēl un vēl un vēl. Pagājušā gada piemērs, kad līdzīgu traci brīvo aģentu tirgū sacēla Ņujorkas "Jets" tikai pierāda, ka pat savācot labu komandu, kur visi dara savu darbu pēc vislabākās sirdsapziņas, ir vajadzīgs vēl kaut kas, lai no "labas komandas" kļūtu par "vislabāko komandu".
Savukārt "Jā", jo, kā jau nereti šādos gadījumos notiek, var rasties "raksturu nesaderības" problēmas, kuru priekšā pat vislabākie nodomi var izrādīties bezspēcīgi. Un tieši šis jautājums Endijam Rīdam būs jārisina visas sezonas garumā – katra līdera ego būs jāievirza komandai vēlamajā virzienā, nekrustojot to ar cita spēlētāja ego. Tāpat šajā komandas saliedēšanas procesā liela loma būs Maiklam Vikam, jo viņš ir ne tikai komandas līderis gan ģērbtuvēs gan arī uz laukuma, bet arī savas karjeras laikā ir piedzīvojis daudz un dažādas situācijas – lielisku karjeras sākumu, daudzmiljonu līgumus, cietumsodu un gandrīz vai "valsts pirmā noziedznieka" statusu, bankrotu, garus mēnešus (23 mēnešus) ieslodzījumā, aizdomas par dopinga lietošanu, fantastisku atgriešanos futbolā un uzstāšanos ar runu ASV senātā. Tagad ir laiks, kad Vikam sava dzīves pieredze ir jāizmanto, lai sasniegtu jaunas virsotnes gan pats, gan visa komanda.
Jau tagad ir skaidrs, ka Filadelfijas "Eagles" ies savu kaimiņu, beisbola komandas Filadelfijas "Phillies" pēdās, kuri sevi paši (precīzāk, tās spēlētājs Džimijs Rolinss) nosauca par "Team to beat", jeb komandu, kuru vēlēsies uzvarēt jebkurš neatkarīgi no situācijas turnīra tabulā. Aizvadītajā sezonā par "Eagles" komandas līderi kļuvušais Maikls Viks apgalvo, ka viņi ir gatavi šādam scenārijam. Vai tā tas patiešām arī ir, redzēsim gada nogalē.
[+] [-]
Viks + Brouns = Wildcat?
[+] [-]
Lielakā problēma viņiem ir ar Vika sargiem (centrs, gārdi, malējie takli), jo Viku diezgan bieži pagājšsezon sakoja...
Protams, viņi ir uzlabojuši savu sastāvu, jo sevišķi Defu, bet par dream team runāt ir stipri pārspīlēts.
[+] [-]
Semjuels, manuprāt, ir starta CB priekšā DRC. Stati paši par to runā, Semjuels ir īsts pleimeikers. Un Asomuā labāks pat par Rīvisu? Neizprotami...
[+] [-]
[+] [-]
Kas attiecas uz naudu, tad visi šie spēlētāji ir pievienojušies komandai ja ne par sviestmaizi, tad no kaviāra uz šīs sviestmaizes viņi ir atteikušies un piekrituši doktordesai.
Maiņas noteikti būs un Semjuels tiks mainīts prom (pats spēlētājs to ir apstiprinājis, ka grib tikt prom no Filijas).
Tā kā ARI man ir īpaša komanda un arī PHI nav galīgi sveši, tad jāsaka, ka jau tagad DRC ir ne sliktāks par Asanti. Būtībā Kromartī personā viņi ir ieguvuši par pieciem gadiem jaunāku Semjuela tipa spēlētāju (tikai mazliet universālāku + ar progresa iespējām).