Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:370, Did:0, useCase: 3

7,6 miljardi: NFL Dalasas "Cowboys" – vērtīgākais klubs Amerikas sportā

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

7,6 miljardi: NFL Dalasas "Cowboys" – vērtīgākais klubs Amerikas sportā
Daks Preskots. Foto: AP/Scanpix

Amerikāņu sporta biznesa medijs Sportico apkopojis NFL klubu vērtības, un saraksta augšgalā joprojām atrodas Dalasas "Cowboys", kas ar 7,64 miljardiem dolāru ir vērtīgākais klubs visā ASV sportā.

Saraksts veidots, apkopojot vairāk nekā 30 baņķieru, juristu, klubu pārstāvju, īpašnieku un konsultantu viedokļus. Dalasas "Cowboys" ir vērtīgākais klubs Amerikas sportā, par 630 miljoniem apsteidzot beisbola klubu Ņujorkas "Yankees".

NFL 16 klubi vērti vismaz četrus miljardus, kamēr pārējās ASV sporta līgās kopā robežu sasnieguši tikai septiņi klubi – četri beisbolā un trīs basketbolā. Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) kluba Ņujorkas "Knicks" vērtība aprēķināta 6,12 miljardu apmērā, bet Goldensteitas "Warriors" vērta 6,03 miljardus.

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) neviens klubs nav vērts vairāk par diviem miljardiem, pirmo vietu ieņemot Toronto "Maple Leafs".

Amerikāņu futbols ar lielu atrāvienu ir skatītākais sporta veids ASV – no 100 visvairāk vērotajām pārraidēm 75 vietas aizņēmuši NFL mači. 2021. gadā NFL ienākumi sastādīja 17,4 miljardus dolāru, kas ir teju divreiz vairāk nekā tuvākajai sekotājai NBA.

Sinsinati "Bengals", kas aizvadītajā sezonā iekļuva Super Bowl, novērtēta kā vismazāk vērtīgā NFL vienība – 2,84 miljardi.

Šogad jaunu īpašnieku ieguva Denveras "Broncos", kas tika pārdota par 4,65 miljardiem.

Forbes iepriekš aprēķināja, ka vērtīgākie futbola klubi ir "Barcelona" un Madrides "Real" – attiecīgi 4,76 un 4,75 miljardi.

Izmantotie resursi:
https://www.sportico.com/valuations...

     [+] [-]

, 2022-08-01 20:30, pirms nedēļas
Skaitļi ir fantastiski. Interesanti, ka vadošie klubi arī veic dažāda veida saimniecisko darbību, piemēram, attīsta nekustamos īpašumus.