Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource646 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 1
Pirmais trijnieks vīriešiem Vilkā un Latvijas čempionātā. Foto: "Stirnu buks".

Par Latvijas taku skriešanas čempioniem "Stirnu bukā" Rēzeknes novadā kļuvuši Komass un Armane

Toms Komass un Agate Armane uzvarēja Rēzeknes novadā Dubuļos notikušajā “Stirnu buks” “Garmin-Fēnikss” 76km Vilka distancē, tādējādi kļūstot par šī gada Latvijas čempioniem taku skriešanā. Čertkārtējais Rīga-Valmiera uzvarētājs un rekordists Komass to paveica pirmo reizi, bet pērn gan Vilkā, gan Latvijas čempionātā taku skriešanā uzvarējusī Armane panākumu atkārtoja. Kopā visās distancēs ainavisko Latgali Rāznas ezera krastos izbaudīja ap diviem ar pusi tūkstošiem skrējēju.

Pēc 24 gadiem Rojā notiks 24h skrējiens, pirmo reizi Latvijas čempionāta statusā

Vienlaikus ar Latvijas čempionātu taku skriešanā Rēzeknē “Stirnu buka” ietvaros šajā nedēļas nogalē Rojā pēc 24 gadiem risināsies diennakts skriešanas sacensības, kurām pirmo reizi vēsturē ir piešķirts nacionālā čempionāta statuss. Dalībnieku vidū būs arī dzīvā leģenda Viktors Suborins un skrējiena Rīga–Valmiera aizpērnā uzvarētāja Viktorija Briantseva no Ukrainas.
Starts pagājušajā gadā Vilka distancē "Stirnu bukā" Igaunijā. Foto: Jānis Ukass.

Vai Eiduks un Armane nosargās Latvijas čempionu titulus taku skrējienā "Stirnu bukā"?

Šogad neierasti agri – maija izskaņā – uzzināsim jaunos Latvijas čempionus taku skriešanā, un savus titulus Rēzeknes pusē populārā taku skriešanas seriāla "Stirnubuka" ietvaros mēģinās aizstāvēt nosacītie kurzemnieki Kārlis Eiduks un Agate Armane.

Kad galvenais ir braukšanas prieks, nevis sacensība. Roberta Zīles vaļasprieks – “L’Eroica” velobraucieni

Publikāciju apmaksā: Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"Nevienam nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes labvēlīgi ietekmē veselību. Bet kurš sporta veids rada vislielāko laimes sajūtu? Latvijā veikts pētījums liecina, ka tā dēvētā laimes hormona jeb beta-endorfīna izdalīšanos visvairāk veicina tieši riteņbraukšana, salīdzinot ar citiem sporta veidiem. Šo fizisko aktivitāti sev par tuvu atzīst arī Eiropas Parlamenta viceprezidents Roberts Zīle. Par īpašu tradīciju viņam ir kļuvusi dalība retro velobraucienos “L’Eroica”, kuros drīkst piedalīties tikai ar velosipēdiem, kas ražoti līdz 1987. gadam. “L’Eroica” saknes meklējamas Itālijā, bet šo velobraucienu tradīcija jau izplatījusies daudzviet pasaulē.
No kreisās: Aleksejs Ivaškins un Artjoms Rekuņenko. Foto no sportistu privātā arhīva.

Rekuņenko un Ivaškinam panākumi prestižajā "Spartan race" šķēršļu skrējienā

Ar panākumiem, izcīnot uzvaras un citas godalgas vecuma grupās, no Lielbritānijā notikušā prestižā “Spartan race” šķēršļu skrējiena atgriezušies Latvijas vadošie šī sporta veida pārstāvji Artjoms Rekuņenko un Aleksejs Ivaškins.
Ukraiņu skrējiena dalībnieki kopā ar organizatoru Jāni Avotiņu (otrais no kreisās). Foto: "Patria race".

Ar jauniem uzvarētājiem un ukraiņu skrējienu aizvadīts "Patria race" 2. posms Ozolniekos

Svētdien, 12. maijā, Ozolniekos ar vairāk nekā 200 dalībniekiem no Latvijas un Lietuvas dažādās distancēs tika aizvadīts populārā šķēršļu skrējiena “Patria race” šīs sezonas otrais posms, par uzvarētājiem kļūstot Andim Saknem un lietuvietei Diānai Verikaitei, bet otrās vietas ieguvējai Kristīnei Vāverei esot labākajai Latvijas sieviešu vidū.
Dalībnieki pirms starta "Ezerkauliņu" pusmaratona, "Knauf" 10km un Salaspils novada domes 5km distancē. Foto: Kaspars Suškevičs.

Ar rekordiem, 7 valstu dalību un labdarības jūdzi Ukrainai Salaspils pusmaratons nosvinējis desmitgadi

Svētku noskaņās, pozitīvā gaisotnē, saulainos laikapstākļos, ar dalībnieku rekordu, skrējēju skaitam pirmo reizi sniedzoties pāri tūkstotim, un Dmitrija Serjogina jauno sacensību rekordu pusmaratonā sestdien, 11. maijā, Salaspilī ar Salaspils novada dpašvaldības, “Ezerkauliņi”, “Knauf”, “Saulkalne S”, “Maxima” un “Sportlat” atbalstu tika aizvadīts Salaspils Sporta nama rīkotais jubilejas desmitais “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Dažāda vecuma un līmeņa skrējēji veica gan ierasto bērnu, 5km, 10km un galveno pusmaratona distanci, gan arī jauninājumu – labdarības jūdzes skrējienu, kas bija veltīts Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Noslēgusies Rīgas ģimeņu sporta diena – aktīvās atpūtas un kopā būšanas svētki

Pārceltaja brīvdienā, 6. maijā Sporta klubs Jari bija lepns par iespēju “Beach Arena” telpās organizēt krāšņu Rīgas ģimeņu sporta dienu, kurā piedalījās vairāk par 70 Rīgas ģimeņu, sniedzot iespēju tām pavadīt laiku kopā, veicinot veselību un fizisko aktivitāti.
Foto: Ghetto Basket

''Ghetto Basket'' pēc nedēļas atklās 16. sezonu

13. maijā, Grīziņkalna sporta kompleksā, jauniešu ielu sporta un kultūras kustība “Ghetto Games” atklās jau 16. sezonu. Grandiozo vasaras pasākumu sēriju iesāksim ar “Ghetto Basket” turnīru, bet par pasākuma īpašo notikumu kļūs šī gada pirmais Latvijas 3x3 kausa posms, kurā komandas cīnīsies par iespēju startēt Potiers Challenger turnīrā Francijā.

Rīgā norisināsies "Ģimeņu sporta diena"

“Beach Arena” sporta klubā jau 6. maijā norisināsies Rīgas Ģimeņu sporta diena, kuras ietvaros ģimenes varēs izbaudīt sporta kustības prieku un kopā būšanu.
Trīskārtējā uzvarētāja ar iespaidīgu jauno rekordu Diāna Džaviza. Foto: Kristīne Jančevska.

Komass un Džaviza labo Rīga-Valmiera 107km rekordu, Džavizai arī Latvijas rekords 100km

Ultragaro distanču skrējēja Diāna Džaviza 4. maija rītā skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera oficiālo 100 kilometru atzīmi sasniedza 7 stundās, 44 minūtēs un 50 sekundēs, kas ir jauns Latvijas rekords sievietēm šajā vieglatlētikas disciplīnā. Pilnajā 107 kilometru distancē trases rekordus laboja abi uzvarētāji – Diāna Džaviza un Toms Komass.
https://pixabay.com/photos/dumbbell-sports-weights-1966704/

Hanteles cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem. Treniņu režīms nav viens no tiem

Gan jau visi sporta zāles mīļotāji ir pieredzējuši, ka efektīvam treniņam dažreiz nepieciešams pirkt papildus ekipējumu. Katrai muskuļu grupai ir visefektīvākie instrumenti, kā tos uzturēt tonusā. Tāpēc laiks, kas pavadīts sporta veikalā dažreiz sacenšās ar laiku, kas tiek pavadīts nodarbojoties ar pašu sportu. Tāds sporta t-krekls, šāds svaru stienis, piemēroti sporta apavi. Tas viss šķiet tik nogurdinošs process, ka, dažreiz, pat vismotivētākie atlēti atgriežas pie treniņu pirmssākumiem. Vecās, labās hanteles nekad nepieviļ, lai vai kāds treniņš būtu paredzēts. Hanteles cena ir atkarīga no vairākiem faktoriem, bet tās ir universāls instruments. It īpaši, ja izvēlas pareizās.
Foto: Ultrataka.lv
3

Ar rekordskaitu dalībnieku valsts svētkos startēs Rīga-Valmiera un LČ 100km

107 kilometru labdarības skrējiens Rīga-Valmiera, kura ietvaros notiks arī Latvijas čempionāts 100km, šogad risināsies vienpadsmito gadu pēc kārtas, taču virkne notikumu 4. maijā gaidāmi pirmo reizi. Piemēram, pirmo reizi skrējiens risināsies ne tikai maijā, bet Latvijas atjaunošanas svētku dienā. Tikmēr skrējiena labdarības iniciatīvas ietveros tiks vākti līdzekļi diviem mērķiem, par vienu rūpējoties skrienošajai radiopersonībai Tomam Grēviņam.
Starts 10km distancē. Foto: "Apkārt Cēsīm"/Guntis Bērziņš.

Serjogins ar jaunu rekordu un junioru čempione Petrova uzvar "Apkārt Cēsīm" 10km

Sestdien Cēsīs notikušajā ikgadējā un spēcīgu sastāvu pulcējošā skrējienā “Apkārt Cēsīm” 10km distancē ar jaunu trases rekordu vīriešiem uzvarēja daudzkārtējs Latvijas čempions un Latvijas rekordists pusmaratonā, mārupietis Dmitrijs Serjogins, bet sievietēm beidzot pirmo vietu ieguva junioru čempione stadionā un telpās Alise Petrova. Tikmēr 5km nepārspēti palika alūksnietis Jānis Žagars un dobelniece Marta Gustiņa.
Foto: Salaspils Sporta nams.
1

Pēc 2 nedēļām jubilejas 10. Salaspils pusmaratons ar vadošajiem skrējējiem un atbalstu Ukrainai

Svētku noskaņās, savu pastāvēšanas desmitgadi, šī gada 11. maijā atzīmēs “Ezerkauliņi” Salaspils pilsētas pusmaratons. Kā ierasts, Salaspils pilsētas ielas visas dienas garumā pieskandinās bērnu distanču, 5km, 10km un galvenās distances – pusmaratona – skrējēji, piedaloties vairākiem vadošajiem Latvijas skrējējiem. Kā jaunums šogad ir ieviests jūdzes skrējiens, kas būs veltīts Salaspils sadraudzības pilsētas Bobrovicjas Ukrainā atbalstam.

Pēc daudziem gadiem Rojā atjaunos Latvijas čempionātu 24h skrējienā, turklāt bronzas statusā

Šā gada 24. maijā Rojā Ultramaratona festivāla ietvaros notiks Latvijas čempionāts 24h skrējienā, pēc vairāk nekā 20 gadiem atjaunot valsts čempionātu šajā ultra distancē. Organizatori ir parūpējušies arī par īpašu atzīmējamu lietu, proti, šim ultramaratona čempionātam ir piešķirts Starptautiskās ultramaratona skrējēju asociācijas bronzas zīme (IAU Bronze Label).

Latvijas burātāji uzvar starptautiskā regatē “Skradin Cup”

Kapteiņa Artūra Mecberga komanda ar jahtu “Dufour 41” uzvarējusi starptautisko regati “Skradin Cup’24” (Horvātijā). Četrās sacensību dienās ļoti mainīgos laika apstākļos (no pilnīga bezvēja līdz vētras stipruma brāzmām, no mierīgas līdz bangojošai jūrai), tika veiktas četras sacīkstes.
Uz augstākā pakāpiena A.Jasāns un J.Ķemers. Foto: Xevents.

Rogainingā "Pilsētu leģendas" Liepājā 6h distancē viens punkts izšķir uzvarētāju likteni

Jau otro gadu Liepājā norisinājās populārā komandu orientēšanās jeb rogaininga seriāla “Pilsētu leģendas” posms, kas saucās “Liepājas Dienvidu fortu rogainings” un ko 20. aprīlī Jūrmalas parkā ar Liepājas valstspilsētas pašvaldības, Intervals.lv, Garmin, Isostar, Magnesia un Kokmuižas alus atbalstu rīkoja biedrība “Piedzīvojumu sacensību apvienība”. Tāpēc pagājušo sestdien Liepājas ielās un aiz pilsētas robežas bija sastopami daudz sportisku cilvēku ar kartēm. Ja divu un četru stundu distancēs uzvarētāji bija pārliecinoši, tad prestižākajā 6h “Garmin” distancē pirmās divas komandas šķīra nieka viens punkts, bet 3h MTBO distancē pārākumu apliecināja Eiropas čempionātā MTBO sprintā divdesmitniekā tikušais Mārtiņš Linde.
Vairāk nekā 600 lūši un buki startējuši pie slavenās Ēdoles pils. Foto: Jānis Ukass.

Bērziņš un Armane ar uzvarām atgriežas "Stirnu bukā", pirmie atkal Jocis, Žolneroviča, Lauska un Petrova

Vakar populārā un kupli apmeklētā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks” 11. sezonas otrajā posmā Kuldīgas novada Alsungā visās distancēs kopā piedalījās vairāk nekā 3200 skrējēju. Ar uzvarām garākajā “Garmin Lūsis” distancē Stirnu bukā atgriezās pagājušās sezonas līderi Kristaps Bērziņš un Agate Armane, kuri pirms mēneša Saulkrastos nepiedalījās. Savukārt uzvaras garšu vēlreiz izbaudīja Latvijas rekordists vairākās distancēs Uģis Jocis, Eiropas junioru čempione Inna Žolneroviča, Klinta Lauska un Latvijas ātrākā juniore šogad telpās Alise Petrova.
Uzvarētājs R.Kalniņš (vidū) ar rīkotājiem Bondariem, talismanu Lūsiju, Jēkabpils SC vadītāju J.Bobrovu un sacensību komentētāju. Foto: Lāsma Irša
2

Rekordists Kalniņš ar 33 stundām jeb 221km arī šogad uzvar “Backyard Ultra” Jēkabpilī

Otro gadu pēc kārtas par Backyard Ultra "Lūša pēdās 2024" Jēkabpilī uzvarētāju vairāk nekā 130 dalībnieku vidū kļuvis rekordists no Valmieras Ritvars Kalniņš (Skrienam kopā/Kronus/Valmiera), kuram šoreiz sīvāko konkurenci sastādīja Igaunijas pārstāvis.