Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Reklāmraksts: Kā izvēlēties hokeja slidas?

Mārcis Martini
Mārcis Martini

Hokejs ir lieliska iespēja apvienot aktīvu slidošanu ar sacensību elementiem. Vai esat iesācējs, amatieris vai profesionālis, spēle uz ledus ļaus izlādēt uzkrāto stresu un atslēgties no ikdienas rūpēm. Svarīgs ir arī ieguldījums fiziskajā formā - spēles laikā tonizējas muskuļi, uzlabojas līdzsvara sajūta, sirds un asinsvadu darbība, kā arī intensīvi deg kalorijas. Rezultāts - stiprāka miesa un vesels gars! Lai pievērstos šai spraigajai nodarbei, būs vien jāizvēlas „īstās” slidas. Uzreiz jāpiebilst, ka brīvajam laikam, ātrslidošanai vai daiļslidošanai domātās slidas šajā gadījumā nebūs piemērotas.

Kāpēc hokejam nepieciešamas tieši specializētās slidas?

Jo hokeja slidas atšķiras no citiem modeļiem. Tās ir masīvākas, aprīkotas ar speciāliem stingriem aizsargiem iekšpusē un ārpusē. Aizsargi stingri nofiksē pēdu un pēdas locītavu, pasargājot kāju no traumām. Šī paša traumu riska minimizēšanai zābaki šņorējas krietni augstāk par potīti. Lielākam komfortam straujas slidošanas laikā asmeņi no abām pusēm ir noapaļoti un tikai nedaudz izvirzās aiz zābaka malām priekšpusē un aizmugurē (atšķirībā no daiļslidošanas modeļiem, kuru asmeņi ir krietni garāki).

Tātad ņemt hokeja spēlei citas slidas, protams, var, bet nav ieteicams. Pieaug traumu risks, kā arī mazinās spēles rezultativitāte – nevarēsiet nodemonstrēt savu labāko sniegumu! Ja esat nobriedis par labu savu pirmo vai jauno hokeju slidu iegādei, mēs pastāstīsim, ko vajadzētu ņemt vērā, lai izvēlētos maksimāli ērtu, drošu un ilgmūžīgu modeli!

Izvēlieties savām prasmēm atbilstošāko modeli

Hokejam paredzētās slidas iedalās amatieru, pusprofesionālās un profesionālās. Skaidrs, ka iesācējiem racionālāk būtu izvēlēties pirmo no minētajiem variantiem. Tas būs atbilstošāks gan komforta, gan cenas ziņā, jo profesionālo modeļu cenas var būt pat 8 reizes augstākas! Diez vai šādi ieguldījumi ir nepieciešami, ja spēlēsiet hokeju neregulāri un vien savam priekam.

Tātad, amatieru hokeja slidas, kuras cenas ziņā reti pārsniedz 100 eiro robežu, ir ideāli piemērotas hokeja pamatu apgūšanai. Tās veidotas no mīkstākiem materiāliem, lai lietotājam būtu vieglāk pierast pie masīva zābaka, ērtāk slidot un manevrēt. Zābakos ir integrēti pirkstu aizsargi, gadījumam, ja ripa atsitīsies pret slidu vai slidotājs ietrieksies kādā šķērslī. Šo modeli varēsiet izmantot arī brīvā laika slidošanai.

Pusprofesionālie modeļi izceļas ar efektīvāku kāju aizsardzību. Tiem ir cietāks virspuses materiāls. Arī mēlīte izpildīta no cietāka materiāla, kas pasargā apakšstilbu un potīti. Padomāts arī par spēlētāja pēdu komfortu un labsajūtu kopumā. Piemēram, jau minētā stingrā mēlīte mazina šņoru radīto spiedienu uz kājām. Daži slidu modeļi papildināti ar termojūtību (lasīt zemāk). Pusprofesionālās slidas būs laba izvēle, ja esat pārliecināts par savām manevrēšanas spējām, grasāties regulāri veltīt laiku hokejam un, iespējams, pat pilnveidot savas prasmes līdz profesionālajiem līmenim.

Kā var noprast, profesionālie modeļi sniedz augstākā līmeņa drošību un komfortu. Tie izpildīti no augstākās klases jeb izturīgākajiem materiāliem, ir viegli un maksimāli droši. Cena arī ir atbilstoša – sākot no 400 eiro. Tādēļ šāds sporta inventārs drīzāk ir profesionālu hokejistu izvēle.

Pareizi nosakiet savu izmēru

Kad nepieciešamais slidu veids ir skaidrs, jāpievēršas pareizā izmēra noteikšanai. Svarīgi ņemt vērā, ka parasto apavu un hokeja zābaku izmēri nesakrīt! Tādēļ, pērkot hokeja slidas (īpaši sūtot tās internetā), vajadzēs izpētīt ražotāja piedāvāto izmēru tabulu.

Lai nekļūdītos un izvēlētos sev maksimāli atbilstošāko izmēru, vērts izmērīt savas pēdas. Uzvelciet tāda biezuma zeķes, kuras grasāties lietot hokeja spēļu laikā, nostājieties uz papīra lapas, apvelciet pēdas ar zīmuli. Nomēriet attālumu no papēža sākuma līdz lielā pirksta beigām. Ja kreisās un labā kājas garums nedaudz atšķiras, par pamatu ņemiet lielāko no šiem rādītājiem. Sastatiet rezultātu ar ražotāja izmēru tabulu!

Daudzi hokeja slidu ražotāji ņem vērā arī kājas platuma īpatnības. Ja redzat modeli, kas apzīmēts ar R (Regular), – zābaks ir standarta platuma. Slidas ar apzīmējumu N (Narrow) būs piemērotas šauras kājas īpašniekiem, bet W (Wide) – platajām kājām.

Ja izvēlaties slidas jaunietim(-ei), kuram(-i) kāja vēl aug, pieļaujams ņemt pusizmēru lielākas slidas. Tukšumu var kompensēt ar biezākām zeķēm. Taču nekādā gadījumā neņemiet 1-2 izmēru lielākas slidas. Tas traucēs pārvietoties, „izjust” ledu, veikli un droši manevrēt.

Ko vēl vajadzētu ņemt vērā?

Ieteicams novērtēt arī zemāk minētos parametrus.

Asmens materiāls. Asmens ir svarīgākais slidas elements, jo nosaka to, cik veiksmīgi spēlētājs varēs uzņemt ātrumu un veikli veikt pagriezienus un citus manevrus. Ja esat iesācējs hokejā vai grasāties spēlēt to vien laiku pa laikam, var droši izvēlēties lētākas slidas ar parastiem nerūsējošā tērauda asmeņiem. Intensīvākai spēlēšanai meklējiet modeļus ar oglekļa tērauda asmeņiem un tamlīdzīgiem izturīgākiem tērauda sakausējumiem. Tāpat profesionālai spēlēšanai vērts dod priekšroku slidām ar noņemamiem asmeņiem, lai nepieciešamības gadījumā varētu tos pamainīt.

Zoles materiāls. Slidu zābaku ilgmūžība ir tieši atkarīga no zoles materiāla. Slidas ar zoli no plastmasas un gumijas būs lētākas, taču ar ilgmūžību neizcelsies. Šāds variants spēs apmierināt vien iesācēju vajadzības. Ja Jūsu plāni attiecībā uz hokeju ir nopietnāki, pievērsiet uzmanību slidām ar zoli no neilona un kompozītmateriāliem. Pēdējais no minētajiem variantiem tiek uzskatīts par visizturīgāko.

Šņoru fiksators. Noderīgs papildinājums, kas pieejams atsevišķiem slidu modeļiem. Fiksators šajā gadījumā ir speciālas konstrukcijas cilpa kājas pacēluma un šņorējuma vertikālās daļas sākuma vietā. Tas ļaus sasiet šņorējuma augšējo un apakšējo daļu dažādā veidā – piemēram, apakšu vaļīgāk, lai nespiestu, bet augšu ciešāk labākai kājas fiksācijai. Komforts garantēts!

Termojūtība - vēl viena praksē visai noderīga slidu īpašība, kura sastopama pusprofesionālajiem un profesionālajiem modeļiem. Termojūtība nozīmē, ka zābaks reaģē uz ķermeņa temperatūru, iesilst no tā un pielāgojas kājas formai. Jūs izjutīsiet ciešāku fiksāciju un lielāku pēdu komfortu. Pat atdziestot, zābaks saglabās ieņemto formu. Tas ļaus ātrāk „ienesāt” jauniegādātās slidas un pievērsties spēlei ar pilnu atdevi!

Cena. Hokeja slidas nav no lētākajām – tas ir fakts. Ja vēlaties atrast sev kvalitatīvu modeli par adekvātu cenu, apmeklējiet interneta veikalu 220.lv! Tieši te atradīsiet plašu slidu un hokeja nūju piedāvājumu par patīkamām cenām! Daudzus no e-veikalā esošajiem modeļiem varēsiet lietot gan hokejam, gan brīvā stila slidošanai. Savukārt plašais izmēru klāsts ļaus iegādāties slidas visai ģimenei vienuviet. Izvēlieties savu favorītu dinamiskām hokeja spēlēm!

     [+] [-]

, 2021-11-22 21:14, pirms 3 gadiem
Tagad jau ziemas nav īpaši bargas, lai spēlētu hokeju. Kādreiz varēja brīvdaba spēlēt hokeju Grīziņkalna, kur tagad var?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2021-11-23 00:17, pirms 3 gadiem
Rastorgujevs Lohs rakstīja: Tagad ar rolikiem jabliezh hokis!!!
Tas bija bērnība aktuāls pasaules čempionāta laika.