Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:213, Did:0, useCase: 3

Sestdien Saulkrastos sāksies populārā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" 11. sezona

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Sestdien Saulkrastos sāksies populārā taku skriešanas seriāla "Stirnu buks" 11. sezona
Foto: Ģirts Freijs.

Pavisam drīz papolārais taku skrējienu seriāls “Stirnu buks” ielēks savā 11. sezonā. Uzreiz pēc astronomiskā pavasara iestāšanās, buku sezonas starts tiks dots 23. martā – šoreiz ar saules modināšanu ainaviskajos Saulkrastos. Līdzīgi, kā jubilejas sezonā, arī šogad piedalīties posmos ir aicināti gan skrējēji un nūjotāji, gan pārgājienu cienītāji 7 posmos dažādās Latvijas vietās.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis: “Stirnu buks” ir vairāk nekā tikai sacensības – tas ir piedzīvojums, kas izaicina gan ķermeni, gan prātu, veicinot veselīgu dzīvesveidu. Saulkrastu pilsēta piedāvā ne tikai lieliskus maršrutus skriešanai un pārgājieniem, bet arī iespēju pēc sacensībām atpūsties un atjaunot spēkus, baudot mūsu novada skaisto dabu un viesmīlību. Mēs paši par sevi sakām: “Saulkrastu pilsēta, kas dzīvo saules ritmā”… šis teiciens atzīmē dabas un cilvēku simbiozi, kas ir tik raksturīga Saulkrastiem, tāpēc mums ir liels gods tieši šajā pavasarī atklāt “Stirnu buks” 2024. gada sezonu.”

Kā ik gadu, ar piemiņas medaļu tiks apbalvots katrs buks, taču šogad tas notiks jaunā formātā – par katru dalību Stirnu bukā, dalībnieki saņems drosmes medaļu no konkrētās vietas posma. Pēc vismaz trim nolēktiem posmiem, bukam būs iespēja tikt pie medaļas Latvijas kontūrā, kur tukšās vietas aizpildīt ar godam nopelnītajām posmu nozīmēm. Pasākuma galvenais organizators Rimants Liepiņš komentē: “Nesen staigājot Āgenskalna tirgū, pamanījām, ka krāminiekā kopā ar senām piemiņas medaļām, tiek piedāvātas arī Stirnu buka – gluži kā katrs kultūrvēsturiskais mantojums – ar laiku kļūst vērtīgāks, tā arī šajā gadījumā – pilna 7 posmu kolekcija piešķirs tām pavisam jaunu vērtību – emocionāli un atmiņām piepildītas sezonas garšu.”

Taku skrējienu seriāls “Stirnu buks” ir lielākais tautas sporta seriāls Latvijā. Ik posmā, skrējējiem un nūjotājiem, kā arī pārgājienu distances dalībniekiem bez laika kontroles – ir iespēja iepazīt skaistākās un ainaviskākās Latvijas vietas un mežus. Stirnu buka sezona sākas martā un noslēdzas oktobrī, sezonas laikā piedāvājot septiņus dažādus posmus, dažādās ainaviskās vietās. Distances piemērotas gan maziem, gan lieliem bukiem, kuri ar fiziskām aktivitātēm nodarbojas jau sen, kā arī tiem, kas savus spēkus sākuši attīstīt tikai nesen.

Pasākuma galvenais organizators Rimants Liepiņš pauž, ka: “Šobrīd, kā jebkad, ir svarīgi būt kopā un stiprināt mūsu, kā Latvijas iedzīvotāju un sabiedrības, garu. Ar katru Stirnu buku es redzu, cik daudz mūsu cilvēkos ir drosme, spēks un izturība, kā arī mīlestība pret savu zemi. Mūsu, kā sabiedrības pienākums, ir to vairot un stiprināt, tāpēc cenšamies atrast arvien jaunas iespējas kā iesaistīt gan tos, kas vēlas izbaudīt Latvijas zemes skaistumu pastaigas tempā, gan arī iesaistīt pēc iespējas vairāk bēnus un jauniešus, jo viņi ir mūsu nākotne. Kamēr valsts meklē iespējas, kā atbalstīt un veicināt fiziskās aktivitātes, mēs to īstenojam – ar katru pieaugušā Stirnu buka reģistrāciju, mums ir iespēja izlīdzināt izdevumus par bērnu un jauniešu dalību skrējienā.”

Aizvadītās sezonas noslēdzošais posms tika aizvadīts Sabilē, pēc kura sabiedriskajos medijos izskanēja bažas par Sabiles Vīna kalna izpostīšanu, taču gan organizatori, gan Sabiles pašvaldība → Sabiles pilsētas un Abavas pagasta pārvalde, kas ir Sabiles Vīna kalna apsaimniekotājs mierina – rudens lietavas un dubļi ir sezonāli, kalns ir palicis savā vietā, savests kārtībā, saposts un gatavs uzņemt Vīna dārza apmeklētājus! Lai pārliecinātos, ka Sabiles Vīna kalns arī turpmāk priecēs kā Sabiles iedzīvotājus, tā arī ciemiņus, Stirnu buks aicina šogad, 27. aprīlī Lielās Talkas ietvaros doties kopā uz Sabiles Vīna kalnu, lai sapucētu to jaunajai vasaras sezonai.

2024. gada "Stirnu buka" posmi:

23. marts “Saukrastu Stirnu buks”, Saulkrasti, Saulkrastu novads
20. aprīlis “Suitu zemes Stirnu buks”, Alsunga, Kuldīgas novads
25. maijs “Dubuļu Styrnu buks”, Dubuļi, Rēzeknes novads
6. jūlijs “Vecpiebalgas Stirnu buks”, Vēveri, Cēsu novads
17. augusts “Piejūras Stirnu buks”, Piejūras brīvdabas muzejs, Ventspils
14. septembris “Sveikuļu meža Stirnu buks”, Sveikuļi, Tukuma novads
12. oktobris “Smeceres sila Stirnu buks”, Smeceres sils, Madona

Izmantotie resursi:
Stirnubuks.lv – taku skrējiens |...

     [+] [-]

, 2024-03-20 18:45, pirms 4 mēnešiem
gribētos piedalīties, bet pasāļš pasākums