Austrālijas čempione: Bārtija otrajā setā atspēlē 1:5 un līksmo dzimtenē
Austrālijas tenisiste Ešlija Bārtija trešo reizi karjerā triumfējusi "Grand Slam" turnīrā. Viņa šodien Melburnā pusotras stundas laikā tika galā ar amerikānieti Danieli Kolinsu – 6:3, 7:6(2).
• Austrālijas tenisiste "Australian Open" nebija uzvarējusi kopš 1978. gada, kad triumfēja Krisa O'Nīla. Toreiz pusfinālos trīs no četrām vietām aizņēma mājinieces.
• Bārtijai šis ir trešais vienspēļu "Grand Slam" tituls. Viņa 2019. gadā uzvarēja Francijā, bet pagājušajā gadā bija labākā Vimbldonā. Tāpat Bārtijas kontā ir "US Open" dubultspēļu tituls.
• Bārtija ir pasaules ranga līdere. Uz pirmo aili viņa pacēlās 2019. gada vasarā un turpinājumā pirmajā vietā nav bijusi tikai četras nedēļas, kad uz mēnesi priekšā izvirzījās Naomi Osaka – pagājušā gada "Australian Open" čempione.
• Otrajā setā Bārtija bija iedzinējos ar 1:5, taču turpinājumā divas reizes nobreikoja pretinieci un aizveda setu līdz taibreikam.
• Par prieku vietējai publikai Bārtija taibreiku sāka ar četriem uzvarētiem punktiem pēc kārtas. Turpinājums bija tikpat pārliecinošs.
• Ja otrajā setā bija četri breiki, tad pirmajā bija tikai viens – Bārtijai sestajā geimā. Geimu iepriekš viņa bija atspēlējusi breikbumbu.
• Bārtija ceļā pretī titulam nezaudēja nevienā setā, bet vienīgais taibreiks tika spēlēts finālā.
• Daniele Kolinsa "Grand Slam" finālā spēlēja pirmo reizi. Līdz šim viņas labākais sasniegums bija ceturtdaļfināls 2020. gada "French Open".
[+] [-]
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
Večiem līdz finālam lielos vilcienos arīdzan, tomēr tur vismaz pa kādam piecsetniekam abos zaros jau bijis. Un fināls pašlaik šķiet 50:50. It kā priekšroku dotu Medvedevam, taču Nadals SF bija zvērs, Medvedevs var laicīgi neieslēgties.
[+] [-]
Par Bārtiju prieks, un tik forši, ka tas varēja notikt pie praktiski pilnām tribīnēm.
+1 [+] [-]
Tad kur problēma? Redzējām kā Kolinsa spēja savākties kādam laika sprīdim. Tādiem mačiem jābūt biežāk un smagi jāgatavojas, lai nezaudētu koncentrāciju un beigās arī uzvarēt.
Bārtijas pacietība un aukstasinība fenomenāla. Visu cieņu.
Ja kādam patika Kenina pirms gada, gaumes jautājums. Kur viņa ir tagad Man patika šodienas fināls.
P.S. Laikam 20. Kenina uzvarēja.
[+] [-]
Dotības viņam bija izcilas - gan atlētisms, gan talants (viņš jau ne tikai čopoja; tur arī gan serves, gan spēle no gala līnijas bija līmenī). Un ar visu to rangā mētājās ap 100nieka robežu.
Varbūt viņam tā māksla kortā bija svarīgāka par rezultātu? Nezinu. Taču esmu pārliecināts, ka pie fokusētas motivācijas uz rezultātu šams gāztu kalnus.
Savulaik mākslinieks bija arī Janiks Noā, taču tas laikam vismaz vienu FO paņēma.
[+] [-]
Spēles laikā Kirgioss bija pārbesījies .
Bet nu beigās vinnēja. Laikam jāsaka, diemžēl
[+] [-]
Kas attiecas uz Braunu, tad grūti ko spriest, kas bija tas, kas pietrūka, lai būtu bijuši lielāki sasniegumi, bet nu pēc tiem pāris video, ko vakar noskatījos, tā arī izskatījās, kā saki - tā uzvara nebija tik ļoti svarīga, kā pats process un lielajā sportā tā var uzspīdēt, bet ilgtermiņā tas panākumus nenesis.. tas ir, ja par panākumiem uzskatām uzvaru skaitu un nopelnīto ciparu kontā.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Viņā ir kaut kas no tā pirmatnējā draiva, kurā vienlaicīgi manifestējas baisā nežēlība un īsts patiesums.
Federers, manuprāt, ir mazliet narciss.
Tajā pašā laikā ļoti sevi veltījošs šim sporta veidam. Sacīšu, ka viņš nu galīgi nav starā, ka no lielās trijotnes var palikt ar vismazāk GS tituliem un gan jau atcerās tos divus GS, ko "atdeva" Dž., pašam atrodoties jau pie maču finiša līnijas.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Ego ir daudzas sejas.
Paradokss, bet upura pozīcija arī var būt ego veidota - eku, "esmu pats pats nožēlojamākais, pats visvairāk cietušais, man sāp visvairāk", utt
[+] [-]
[+] [-]
Savu labāko spēli Federers rāda tad, kad pretinieks piespiež viņu nomest šo masku. AO fināla piecsetnieka pēdējais sets ar Rafu bija wunderbar!
Cita lieta, ka Federeram ir pietiekoši liela emocionālā inteliģence, lai viņs nepārvērstos par vienam otram citam līdzīgu tipāžu.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Liela loma šeit ir arī uzvedības modeļiem, kas iegūti bērnības traumu rezultātā (te klasisks piemērs - Ostapenko).
Par ego ir garš stāsts un droši vien ne šeit.
Lai jauks vakars, jādodas vakarēt !
[+] [-]
Uz rītdienas preview vai rakstiņu par junioru mačiem (kur čaļi šodien gandrīz 4 stundas cīnījās!) nemaz necerēju, bet izlabot kļūdu un uzrakstīt par vīriešu dubultspēlēm jau nu gan varētu.
[+] [-]
[+] [-]