Video: Balodis par amerikāņu futbolu Latvijā, ekipējumu, stereotipiem, traumām
00:00:16 - 00:09:13 Par amerikāņu futbola stereotipiem un pirmsākumiem Latvijā
00:09:14 - 00:14:26 Par ekipējumu, tā iegādes iespējām un izmaksām
00:14:27 - 00:22:00 Par smadzeņu satricinājumiem un spēles bumbām
00:22:01 - 00:27:46 Par amerikāņu futbola līmeni Latvijā, spēlētāju pamatdarbu
Par talantu amerikāņu futbolā un iespējām izsisties
00:36:18 - 00:40:44 Par aizraujošo sporta veidā, spēļu skatīšanos un tradīcijām
00:40:45 - 00:45:05 Par flag futbola ieviešanu Latvijā un vēlmi uzrunāt sporta skolotājus
Sarunas ilgums 45 minūtes
[+] [-]
Tāpēc, ka amatieri savā brīvajā laikā nodarbojas ar sev interesantām lietām, liedz Štrombergam pedāļus sparīgāk mīt?
+1 [+] [-]
[+] [-]
Skolā, lai arī pietiek problēmu ar sporta stundām, viss ir daudz sarežģītāk nekā domā ārpus izglītības sistēmas esošie (sabiedrības vairākums). Taču vispārīgi runājot - apgūstamo sporta veidu daudzveidība drīzāk ir pluss nekā mīnuss.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
No otras puses - labāk lai trenējas badmintonā, nevis sēž pie PC vai dzer alu.
[+] [-]
+1 [+] [-]
Personīgi man ļoti nepatīk lielais basketbola īpatsvars programmā. Iespējams, ka pie vainas skola, bet man tā bija. Un, piemēram, florbola skolā nebija vispār, to tiku spēlējis tikai augstskolas laikos.
Ja mēs pafantazētu par ideālo pasauli, tad sportam skolās būtu jābūt pēc principa, ka ir sports, kur māca kustības, uzturzinātni utml. lietas un tad ir atsevišķi vēl treniņi konkrētos sporta veidos pēc izvēles un skolas piedāvājuma.
[+] [-]
Viss ko rakstīji tā arī ir, taču nevajag un arī nevar visu kraut uz skolu. Vecākiem ļoti patīk savu neizdarību/neprasmi nogrūst uz skolas rēķina, sak, viņi jau pacietīs. Tāpēc mums pie visām audzināšanas (tajā skaitā fiziskās audzināšanas) nelaimēm vaino skolu, skolotājus. Grib vairāk sporta stundas utt.
Un tagad dienas jautājums - Cik daudz vecāki paši nodarbojas ar savu bērnu, tā fizisko attīstīšanu. Kāpēc, ja bērns ir nesekmīgs matemātikā vai angļu valodā, viņam ņem privātskolotāju, bet, ka viņš ir nevarīgs sportā, tad viņam ņem ārsta zīmi?
Labi vēl būtu, ja to zīmi paņem, apzinās, ka viņš ir fiziski neattīstīts puņķis un klusi sēdētu, tak, nē, vecāki stāsta, ka, redz, skola no viņu dārzeņa, kas audzēts viņu siltumnīcā, nav uztaisījusi elites līmeņa atlētu.
Kā jau teicu - ideāli būtu, ja skolā mācītu visas tās pamata lietas, tajā skaitā arī uzturu un vispār veselīgu attieksmi pret fiziskām aktivitātēm (daudzim bērniem ir reāls riebums kaut ko darīt, pat ja tā ir vienkārša spēle), bet jau kā izvēles priekšmets būtu kāds konkrēts sporta veids. Vai tad jau papildus jādomā par trenēšanos sporta veidā.
Tas ir normāli, tā ir visās normāli domājošās valstīs. Sportošana kā neatņemama dzīves sastāvdaļa. Kā ir Latvijā? Mums visi, kas kaut kur trenējas tiek uztverti kā topošie profesionāļi, viņus spiež uz rezultātu utt.
Murgs tas ir nenormālākais, taču skola pie tā nemaz nav tik vainīga kā ir pierasts to uzsvērt.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
vignette1.wikia.nocookie.net