Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 3

Kristīne Kārkliņa: "Eiropas čempionāts Francijā būs svētki"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Kristīne Kārkliņa: "Eiropas čempionāts Francijā būs svētki"
Kristīne Kārkliņa spēlē pret Somiju
Foto: Gints Ivuškāns, f64

"Eiropas čempionāts ir lieli svētki, kuros gribas piedalīties katrai basketbolistei. Pēc izlozes saņēmu daudz apsveikumu no draugiem Francijā. Motivācija tur nokļūt ir liela," pārdomās par finālturnīra izlozi, čempionāta nozīmi un pārcelšanos uz jauno klubu Turcijā dalās Latvijas sieviešu basketbola valstsvienības un "Ceyhan Belediyesi" aizsardze Kristīne Kārkliņa.

Parīzē notikušajā izlozē Latvija tika ielozēta C grupā pret Franciju, Lielbritāniju un Serbiju. Finālturnīrs notiks 2013. gada 15. - 30. jūnijā Francijas pilsētās Trelazē, Vannē (pirmā kārta), Muileronā, Lillē (otrā kārta) un Oršī, kur risināsies izslēgšanas spēles.

Kristīne Kārkliņa valstsvienībā spēlē četrus gadus un gatavojas trešajam finālturnīram. Viņai tas būs īpašs piedzīvojums, jo notiks zemē, kurā Kristīne dzīvoja sešus gadus.

Par izlozes rezultātiem

Salīdzinot ar pārējām apakšgrupām, Latvijai ielozētā grupa ir laba. Nevarētu teikt, ka citur iekļūšana otrajā kārtā būtu vieglāka. Jāņem vērā, ka Eiropas čempionātā visas komandas ir salīdzinoši spēcīgas.

Negribēju spēlēt tikai pret vienu komandu un tā ir Francija. Pret rīkotājvalsti vienmēr grūti spēlēt, jo mājiniecēm parasti ir lielāks emocionāls pacēlums. Viņas spēlēs lielā arēnā savu skatītāju priekšā. Esot vienā apakšgrupā ar Franciju, spēlēsim lielākās zālēs nekā citas komandas. Tādā situācijā pat labi, ka pirmā spēle būs tieši pret Franciju.

Uz pirmās mandrāžas rēķina var rasties izdevība viņas uzvarēt. Mēs varam to izdarīt, ko esam pierādījušas jau agrāk. Francija spēlē ļoti organizētu basketbolu, spēlētāju kodols ir stabils, taču viņas nav pasargātas no pirmās spēles satraukuma.

Par Lielbritāniju un Serbiju

Patika, kā Lielbritānijas komanda spēlēja Olimpiādē. Uzvaru nebija, bet spēle tika parādīta laba un saturīga. Viņas gandrīz uzvarēja Franciju, taču galotnē “Les Bleues” sastāvā noplosījās Selīna Dumerka. Daži traki metieni un uzvaru svinēja francūzietes. Domāju, britu spēlētājas ieguvušas lielu pieredzi. Dažas meitenes gatavojas beigt spēlēt, tomēr paaudžu maiņa notiek visās komandas.

Par Serbiju informācijas ir mazāk. Pirms diviem gadiem pret serbietēm spēlējām Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Atmiņā palikusi izbraukuma spēle, pirms kuras dzīvojam kalnā blakus armijas lokatoram. Zinu, ka serbietēm aug labas jaunās spēlētājas. Vienādu, pat līdzīgu pretinieku grupā nav. Katra komanda ir ar savādāku spēles stilu, tāpēc trīs dienās būs jāpaveic liels darba apjoms.

Par čempionāta norises vietām

Francijas lielpilsētās ir daudz sporta spēļu komandu. Regbijs, basketbols, futbols, handbols, volejbols. Pašvaldības atbalsta visas komandas, tāpēc čempionāta rīkošana mazākās pilsētās ir labāka. Piemēram, Burža ir maza pilsēta, bet tās sieviešu basketbola komanda ir labākā valstī un spēles notiek pilnā zālē. Tur nav citu komandu, tāpēc cilvēki nāk atbalstīt basketbolistes un tas ir ļoti labi. Līdzjutēju atbalsts mazās pilsētās ir lielāks, jo nav jādala uzmanība futbolam un regbijam.

Man ir paveicies, jo tuvu čempionāta norises vietām dzīvo daudz draugu. Būs daudz atbalstītāju. Manuprāt, mazāk zināmas pilsētas izvēlētas ar nolūku, lai tās padarītu zināmākas. Otrkārt, Eiropas čempionāts tur kļūs par lielāko vietējo notikumu. Piemēram, Spānijas pilsētā La Seu mūsu spēles kļuva par svarīgu sestdienas vakara notikumu. Tāpat kā citur valstī, no paša rīta zālē notika bērnu un jauniešu komandu spēles, vakarā laukumā ejot profesionālām spēlētājām Vīrieši spēlēja svētdienās vai, kad mums bija izbraukuma spēles, sestdienās.

Par grupu salīdzinājumu

Mums ir grupa, no kuras mēs varam tikt ārā. Tāds būs sākuma uzdevums. Pati gribētu būt C grupā. A un B grupas ir spēcīgas, par D grupu nemaz nerunājot. Ir labi tur, kur esam, jo nekur citur nevaram būt.

Basketbols ir augstā līmenī visās sešpadsmit finālturnīra valstīs. Tālāko noteiks sastāva atlase, spēja īstenot paaudžu maiņu un spēlētāju gaitas klubu sezonā, kā arī situācija ar savainojumiem. Ceru, ka tie ies secen, taču sportā ar tādu risku jārēķinās. Būtiskas pārmaiņas notiek Spānijas izlasē, jo iepriekšējā čempionātā Polijā viņas cieta lielu neveiksmi. Jāskatās, vai treneris uzticēsies pieredzējušām spēlētājām vai turpinās sastāva pārbūvi. Līdzīgas izvēles priekšā ir Itālija, pret kuras atjaunoto sastāvu spēlēt nebija viegli.

Par motivāciju spēlēt finālturnīrā

Sajūtas finālturnīrā ir savādākas. Salīdzinot ar kvalifikāciju, tie ir divi dažādi turnīri. Kvalifikācija izstiepta mēneša garumā, ar pārbraucieniem, spēlēm mājās un izbraukumā. Katrai spēlei var gatavoties trīs vai četras dienas. Čempionāta formāts ir īss un saspringts. Daudz izšķiras pirmajās trīs spēlēs. Jābūt gatavam izšaut trīs dienas, tālāk jāmāk sadalīt spēkus. Kvalifikācijā var paspēt atjaunoties, pieslīpēt taktiskos risinājumus. Čempionātā viss notiek daudz koncentrētāk.

Finālturnīrā sabrauc sešpadsmit labākās komandas, kuras savstarpēji daudz spēlējušas, taču sanākšana kopā rada prieku. Vienībām, kuras netiek uz Olimpiādi, čempionāts ir nozīmīgākās sacensības, kur iespējams piedalīties. Turnīra atmosfēra ir pacilājoša un emocionāla, īpaši mājiniekiem.

Eiropas čempionāta sajūtas Rīgā bija neaprakstāmas un neaizmirstamas. Pat neesot rīkotājvalstij, var iegūt tādas pašas sajūtas. Par skatītāju atbalsta trūkumu nav jāuztraucas. Šo komandu atbalsta pietiekami daudz cilvēku. Eiropas čempionāts ir lieli svētki, kuros gribas piedalīties jebkurai basketbolistei. Motivācija tur nokļūt ir liela.

Par čempionāta norisi

Kad uzzināju, ka finālturnīrs notiks Francijā, saņēmu daudz zvanu. Tur bija manas basketbola karjeras sākums. Vispirms spēlēju trešajā līgā. Cilvēki teica, ka varu spēlēt labāk, augstākā līmenī. Tagad viņi ir lepni un priecīgi par mani, ka Latvijas izlases sastāvā braukšu spēlēt pie viņiem. Pēc izlozes nāca apsveikumi. Visi pērk biļetes. Pirmās spēles ir nedēļas nogalē, kad gaidāms lielākais atbalstītāju pieplūdums.

Francijas izlase ir ieguvusi milzīgu popularitāti. Londonas spēlēs lielāko uzmanību Francijā izpelnījās handbola izlase, kura izcīnīja zelta medaļas, basketbolistes, džudisti un peldētāji. Valsts lielākais sporta laikraksts “L'Équipe”, kuram pārmet mačo stilu, komandas fotogrāfijas publicēja uz pirmā vāka. Agrāk tas likās neticami. Komanda iekaroja skatītāju mīlestību, arī pateicoties brīvajām un neformālajām attiecībām ar presi. Eiropas čempionāts francūzietēm būs kā Olimpisko spēļu turpinājums.

Par ierašanos Turcijā

Karsti ir gan laikapstākļi, gan pārējās norises. Atbraucu 8. septembrī, taču, man par pārsteigumu, komanda bija aizbraukusi uz pārbaudes turnīru. Izrādījās, ka mani gaida četras dienas vēlāk. Turcija ir citādāka valsts, nekā tās zemes, kur dzīvoju pirms tam. Sāku pielāgoties.

Sagatavošanās laiks ir smags un saspringts. Pēc pirmajiem četriem treniņiem ar komandu devos uz “Botaš” kausa izcīņu lielpilsētā Adanā. Tur mums bija piecas spēles piecās dienās. Piektdien braucam uz Kaiseri, kur sestdien sāksies nākamais turnīrs. Paredzētas piecas spēles sešās dienās. Klāt nāks “Fenerbahce” un “Istanbul Universiteti”. Kopā 10 pārbaudes spēles 17 dienās.

Mūsu komandā joprojām trūkst divas amerikānietes, kurām nupat beigusies WNBA sezona un viņām iedotas desmit dienas atpūtai. Pagaidām komandu veido vietējās basketbolistes un jaunās spēlētājas. Tādējādi trūkst maiņu, visas ātri nogurst. Neesam vienīgās, kuras piekūst, taču citās komandās soliņš ir garāks. Paspējām iemācīties dažas uzbrukuma sadarbības, bet aizsardzību un saspēli daudz jāslīpē. Jāapgūst meiteņu māņkustības un uzvedība spēles situācijās. Spēlēs ir grūti iespēlēties, jo neesmu vēl nolasījusi partneru spēles stilu. Spānijā vai Francijā izdevās iejusties vieglāk, jo apkārt bija pazīstamāka vide.

Džeihanā spēlēs divas amerikānietes un divas eiropietes. Kopumā šeit spēlē daudz amerikānietes ar turku pasēm. Lielākā daļa no viņām vēl nav ieradušās. Vietējā līga ir tiešām spēcīga. Turcijai aug ļoti laba jaunā paaudze. Šībrīža spēlētājas nav sliktas, bet viņas papildinās spēcīga maiņa. Turcija nākotnē būs ļoti spēcīga komanda.

Ceyhan Belediyespor 2013

#SpēlētājaPoz.Augums/GadsKlubs 2012
4Ceyda Kozluca-179/1984Samsun
5Asena YalcinPG172/1991Gure (TKBL 2)
7Tugce InoentepeG173/1987Mersin
8Ferda YildizF183/1993Antalya Koleji (TKBL 2)
9Kristīne KārkliņaG175/1983Cadi ICG (Spānija)
10Asli Sevinc-1979Kayseri
11Hulya OzkanF186/1980Kayseri
12Melek BilgeC193/1989Mersin
13Ezgi ManlaciSF172/1996Ceyhan juniores
15Sevim Sara Erdogan--Ceyhan juniores
18Kubra Erat--Ceyhan juniores
44Jelena Ivezic (Horvātija)G/F182/1984Gospic (Horvātija)

Galvenais treneris Atilla Keskin

Piecās no pēdējām septiņām sezonām (2006, 2008-2010, 2012) Džeihanas klubs ir iekļuvis “play-off” spēlēs, bet regulārajā sezonā augstāk par septīto vietu nav izdevies tikt. Pērn komandā spēlēja četras amerikānietes – Tifānija Džeksone (Tiffany Jackson), Ešlija Vokere (Ashley Walker), Ešlija Perisa (Ashley Paris) un Nataša Leisija (Natasha Lacy, ar Spānijas pasi). Šoruden sastāvs atjaunots gandrīz pilnībā, nolemjot piesaistīt Latvijas un Horvātijas spēlētājas.

  +1 [+] [-]

, 2012-09-26 18:06, pirms 12 gadiem
jābrauc!