"French Open" izlozes analīze: Sevastovai jācer uz izvairīšanos no pārinieces
Ceturtdien notikusī "French Open" izloze liek secināt, ka, ņemot vērā pašreizējo formu un dabūto pretinieku līmeni, pirmajā kārtā uzvaru ir pamats gaidīt tikai no Anastasijas Sevastovas, bet Aļonas Ostapenko un Ernesta Gulbja zaudējumi jau pirmajā cīņā nebūtu pārsteidzoši rezultāti.
Sevastovai dāvana pirmajā mačā, otrajā jācer uz veiksmi
Sevastovas pieticīgā 3-6 bilance Parīzē var radīt izbrīnu, zinot viņas pozitīvās attiecības ar māla segumu, taču Francijas galvaspilsētā acīmredzot nav pietiekami karsts, lai viņai būtu labāki rezultāti. Sevastovai abos karstajos "Grand Slam" turnīros ir 10+ uzvaras – Melburnā 10-6 bilance un Ņujorkā 15-6, bet pārējos divos kopā gūtas tikai četras uzvaras – Anastasija Vimbldonā uz sev neērtā zālāja uzvarējusi tikai vienā mačā (1-6).
Sevastova Parīzē divas no trim uzvarām guva 2017. gadā, kad ar 6:2, 6:4 apspēlēja Anniku Beku un ar 6:3, 6:0 pieveica Džīniju Bušāru, pēc tam ar 1:6, 1:6 zaudējot Petrai Martičai. Zīmīgi, ka abām uzvarētajām pretiniecēm toreiz bija savainojumi – Bekai problēmas ar kāju, bet Bušārai ar potīti. Beka pēc zaudējuma Sevastovai nospēlēja vēl tikai astoņus mačus (1-7) un beidza karjeru. Sevastova savu vienīgo uzvaru Francijā pret veselu pretinieci guva 2016. gadā, kad 1. kārtā ar 6:2, 6:2 sagrāva amerikānieti Sačiju Vikeriju (#165).
Šodien notikusī izloze Sevastovai deva dāvanu – 1. kārtas maču pret ranga 104. vietā esošo Taizemes tenisisti Laksiku Kamkamu. Viņa šogad uzvarējusi tikai vienā mačā (1-7), turklāt uz māla spēlē reti un bezcerīgi. Viņai WTA līmenī ir 0-4 bilance, ieskaitot 0-2 "French Open", kur viņa 1. kārtā zaudēja 2014. un 2016. gadā. Sevastova Laksiku 2013. gadā ar 6:4, 6:7(5), 6:4 grūtā mačā uzvarēja Oklendas kvalifikācijā. Tas bija uz "hard" seguma, uz kura Taizemes tenisiste ir spēcīga, bet māls viņai ir pavisam citam pasaule.
Ja nenotiks milzīga sensācija, Sevastova tiks 2. kārtā, kur viņai jācer uz izvairīšanos no Krievijas tenisistes Anastasijas Pavļučenkovas, kura būs viņas pāriniece dubultspēļu turnīrā. Sevastovai pret savu vārdamāsu ir 0-7 bilance. Pavļučenkovai vajadzētu pārvarēt pirmo barjeru, jo Mendija Minella nav tenisiste, kurai zaudēt būtu pieņemams rezultāts.
Ja Sevastova izvairītos no Pavļučenkovas vai beidzot viņu uzvarētu, Sevastovai pavērtos iespējas tikt tālu – 3. kārtas potenciālā pretiniece Elīze Mertensa nav grands, turklāt ir vienreiz uzvarēta. Andželika Kerbere 4. kārtā jeb astotdaļfinālā var būt problēma viņas aizsardzības tenisa dēļ, taču Kerberei nesen bija savainojums, turklāt viņai māls nav ērts segums. Ja apstākļi sakristu tik veiksmīgi, ka Sevastova tiktu līdz ceturtdaļfinālam un tur sacenstos ar Karolīnu Pliškovu, viņai būtu lieliskas izredzes uzvarēt, jo Pliškova uz māla ar Sevastovas tenisu ir uzvarama – kā tas bija 2017. gadā Madridē.
Ostapenko nepieciešama strauja formas uzlabošanās
Ostapenko 2017. gadā par čempioni kļuva, turnīru spēlējot ar ranga 47. pozīciju. Šogad viņa ir gandrīz tikpat zemu - no 38. līdz 40. vietai (atkarīgs no rezultātiem nedēļas divos "International" turnīros). Aļonai bija pietiekami daudz laika, lai nodrošinātu izsētās spēlētājas statusu Parīzē, taču vienaldzīgā attieksme pret saviem rezultātiem to neļāva izdarīt, tagad esot spiestai samierināties ar sekām.
Viktoriju Azarenku 1. kārtā viņa varētu dabūt arī, ja būtu izsēta, jo bijušajai ranga līderei šobrīd rangā ir 44. vieta, bet potenciāli pašreizējo pasaules pirmo raketi Naomi Osaku 2. kārtā viņa nevarētu dabūt, ja būtu bijusi izsēta. Ostapenko šīs sezonas neapmierinošā forma ir pietiekami labs iemesls, lai gandrīz visos turnīros neskatītos tālāk par 1. kārtu. Šoreiz izdarīsim izņēmumu, apskatot tikai potenciāli pirmos divus mačus.
Pēc dzemdībām karjeru atsākusī Azarenka vairs nav tādā līmenī kā agrāk, taču spēlē daudz sekmīgāk nekā Ostapenko. Vikai šogad ir četri ceturtdaļfināli, ieskaitot pēdējo turnīru Romā, kur viņa, starp citu, uzvarēja dubultspēļu turnīrā kopā ar Ešliju Bārtiju, un viens fināls, Monterejas "International" turnīrā labās kājas savainojuma dēļ pārtraucot finālu pret Garbinji Mugurusu (1:6, 1:3).
Pirmoreiz tiekoties ar Azarenku, Ostapenko beidzot varēs pirmoreiz uzspēlēt pret savu jaunības laiku elku. Abas līdz šim ir tikai dažreiz trenējušās kopā, tai skaitā arī Parīzē. Ostapenko spēle patiesībā ir līdzīga Azarenkai – neuzticama serve, elites līmeņa spēle uzņemšanā un spēks gala līnijas tenisā.
Skaidrs, ka Ostapenko nebūs favorīte šajā mačā, taču uzvara nebūtu sensācija. Ja viņa tiktu līdz savai vienaudzei Osakai (Naomi diez vai zaudēs Annai Karolīnai Šmīdlovai), abas otro reizi sacenstos "French Open". Aļona Japānas tenisistei 2016. gadā ar 4:6, 5:7 zaudēja 1. kārtā. Tas notika laikā, kad abas vēl nebija kļuvušas par "Grand Slam" čempionēm, turklāt lēnāk progresējusī Osaka toreiz rangā bija daudz zemāk – 101. vietā, kamēr Aļonai bija 36.
Gulbis izvairās no grandiem, toties dabū neparocīgus māla speciālistus
Arī ATP ranga 80. vietā esošais Gulbis nav starp izsētajiem, tāpēc izlozē varēja būt lielas problēmas. Viņam pirmajos divos mačos nevar būt elites līmeņa pretinieki, toties neparocīgi gan. Gulbja 17-12 bilance Parīzē liek nobālēt Kaspera Rūda karjeras "Grand Slam" bilancei (2-3), taču 20 gadus vecais norvēģis šogad ir daudz labākā formā un tieši uz māla jūtas viskomfortablāk.
Rūds ir no tiem māla tenisa faniem, kurš mēdz dot priekšroku māla "Challenger" turnīriem, nevis spēlēt ATP turnīros uz "hard" vai zālāja. Tagad, kad viņš rangā uzkāpis līdz 63. vietai, situācija ir mainījusies, biežāk spēlējot arī uz cietā seguma. Viņam šogad ir 11-5 bilance, visas uzvaras gūstot uz māla seguma. Rūds februārī sasniedza ceturtdaļfinālu Riodežaneiro un Sanpaulu, bet aprīlī Hjūstonā pirmoreiz tika līdz ATP finālam, tur zaudējot čīlietim Kristianam Garinam.
Rūds "French Open" karjerā guvis vienu uzvaru, pērn 1. kārtā piecos setos pieveicot austrālieti Džordanu Tompsonu, bet nākamajā mačā zaudējums trīs setu cīņā spānim Albertam Ramosam-Vinjolasam. Gulbis ar Rūdu nav ticies, bet lielākā problēma pret Skandināvijas spēcīgāko tenisistu viņam var rasties garo izspēļu tenisā, kurā Rūds jūtas kā zivs ūdenī.
Gulbis uz "French Open" dodas ļoti sliktā formā – 11 zaudējumi pēdējos 12 mačos, šajā laikā uzvarot tikai japāni Jošihito Nišioku (Ženēvas turnīra 1. kārtā), kurš uz māla nav spēcīgs. Ja Gulbis uzvarēs šī seguma speciālistu Rūdu, var sanākt atkārtota tikšanās 2. kārtā ar Itālijas tenisistu Mateo Berretīni, kuram Gulbis pirms gada zaudēja četru setu cīņā. Berretīni tolaik rangā bija vēl tikai 96. vietā, bet kopš tā laika uzvarējis divos māla ATP 250 turnīros un rangā uzkāpis līdz 32. vietai, Parīzē tiekot starp izsētajiem spēlētājiem.
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
-1 [+] [-]
Izloze, protams, šoreiz laba. Citādi to pieņemot, ja Anastasija jūtas labi, neviena izloze nav slikta, ko atgādina USOpen.
Ne reizi vien viņa teikusi, ka rangs viņai maznozīmīgs. Es gan ar ļoti minimālu, bet cerību, gaidu, kad viņai radīsies motivācija pacīnīties par Top10. Vecums šobrīd ideāls un cisku var uzaudzēt pat 60 gados.
Jau vairākas reizes, gan pirms mazajām krīzēm, gan pēc lieliem, zaudētiem mačiem, gribēju rakstīt, ka ne tikai Seva zaudē, bet arī treneris ir sasniedzis griestus un nespēj palīdzēt. Viņas gadījumā tas ir vēl sarežģītāk, ja bez darba ir arī personiskās attiecības.
Gribētos lai Anastasija šajā turnīrā sev pierāda, ka viss ir kārtībā un pulveris sauss.
Par Jeļenu man ir raksts, kāpēc ir tā kā ir. Starp citu, viņa var tikt tālu - Viku var nomizot, Naomi var kļūt kliba un, kas zin, tad jau iespēlēsies.
Gulbim vajag lielu kortu, tad parādīs speciālistiem, kur vēži ziemo. Ja ieliks pažobelē, tad būs smagi.
+4 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]