Video: Vai Siguldas trasei jāpaliek? Saruna ar sporta ekspertu par renes sporta attīstību
Raidījuma "(Bez)maksas sports" jaunākās sērijas temats ir Siguldas bobsleja un kamaniņu trases situācija un nākotne. Studijā Sportacentrs.com žurnālistiem Rolandam Eliņam un Jānim Celmiņam uz sarunu pievienojās bijušais kamaniņu braucējs, šobrīd Latvijas Kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretārs Kristaps Mauriņš, Latvijas skeletona tēvs un Siguldas trases ilggadējs vadītājs Dainis Dukurs, kā arī SIA "Latvijas Nacionālais sporta centrs” valdes loceklis Andris Pārups.
Šī raidījuma "(Bez)maksas sports" sērija pie skatītājiem kanālā TV4 nonāks 19. novembrī. Pēcāk to būs iespējams noklausīties arī portālā Sportacentrs.com un visās populārākajās audio straumēšanas platformās.
Šobrīd piedāvājam interviju ar pieredzes bagāto "Delfi" sporta žurnālistu Uldi Strautmani, kurš uzskata, ka Siguldas trasei ir jāpaliek, tomēr nepieciešamas uzlabot apsaimniekošanas metodes.
Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma saturu atbild TV4.
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
jūļi tie latvieši
-2 [+] [-]
+3 [+] [-]
Mums taču neko nevajag! Grausim nost visu sporta sporta infrastruktūru, jo tā taču nevienam nav vajadzīga, un noēd tikai valsts un pašvaldību finanšu līdzekļus. Tautas sportu taču var attīstīt skrienot pa ielām, parkiem un mežiem, ar riteņiem var braukt pa šosejām, hokeju uzspēlēt uz aizsalušām ūdenstilpnēm Latvijas ziemeļu novados utt.
Ja nopietni, tad visus, kuri vispār ielaižas kaut kādās nopietnās diskusijās par šo tēmu, par normāliem cilvēkiem neuzskatu.
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
-2 [+] [-]
[+] [-]
Siguldas trasē ne tikai bobslejisti trenējas.
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Jo ja pašiem nav panākumu - zūd vietējā interese. Trenēties te brauc krietni mazāk nekā agrāk, jo agrāk galvenie trenētāji neskaitot latviešus bija krievi, kuru loģisku iemeslu dēļ te nav. Ja vietējiem neiet - kļūst arī mazāk sacensību un zemākā līmenī, kas savukārt, nozīmē mazāk apmeklētājus uz sacensībām - tātad arī pašvaldībai mazāks ieguvums. Un tad paceļas loģisks jautājums - vai ir jēga turēt trasi vecu panākumu dēļ, jo trase prasa ikgadējus ieguldījumus, kas nav mazi. Savukārt, par summu, kas būs nepieciešama, ja grib viņu padarīt modernu utt- tur jau summas ir nelielas pašvaldības mērogiem ļoti lielas.
Tāpēc katras disciplīnas pārstāvju iekšējā virtuve diemžēl, ir svarīga. Jo tā virtuve ietekmē disciplīnas rezultātu un rezultāts savukārt, vienmēr būs arguments - vajag vai nevajag tēriņus.
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
-2 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Tas, ka tā kā krievu vairs nav ārzemnieki, kas trenējas Siguldā ir krietni mazāk?
Varbūt tas, ka skeletons nopietnā līmenī uz laiku ir miris, jo top sačos mūsējo nav un viena otra dāma labak izvēlās pārstāvēt citas valstis tajā skaitā ne-renes valsti Igauniju?
Varbūt tas, ka ja samazinās sportistu līmenis mazinās arī skatītāju interese?
Varbūt tas, ka ja uz sacensībām brauc mazāk tūristu, mazaks ieguvums ir arī vietējiem?
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Un tas ir bezgala smieklīgi, jo tas ir vairāk kā skaidrs, ka tādā gadījumā Siguldas trasei paredzētā nauda vispār nenonāks IZM budžetā, un neviens nezin kur tā galu galā nonāktu.
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Protams arī biatlonisti dzīvojas pa augstkalnēm un visu sezonu pa PK posmiem.
Tāpat kā kamaniņnieki.
Ja salīdzina izmaksas-gan jau ka viens biatlonists ir lētāks par vienu kamaniņnieku.
Bet,pasarg Dievs,nepieskaiti mani pie tiem kas grib jaukt nost reni🤣
[+] [-]
Kamēr tas pats bobslejs vienmēr ir pabērnu lomā un sponsorus spiests meklēt pats..tikko kaut kur naudas par īsu-tā sākas publiska rūgšana