Es visu atceros, Olaf! "Mercury" panāk neizšķirtu WNBA finālā
WNBA finālsērijā līdz trīs uzvarām rezultāts kļuvis 1-1. Sendijas Brondello trenētā Fīniksas "Mercury" trešdien, 13. oktobrī, pagarinājumā uzvarēja vīra Olafa Langes pārstāvēto Čikāgas "Sky" ar 91:86. Nākamās divas spēles notiks Vēju pilsētā.
“Sky” sērijas sākumā izmantoja “Mercury” nogurumu – Fīniksa pusfinālu pret Lasvegasu pabeidza pusotru dienu pirms fināla iemetiena – viesos apspēlējot trīskārtējo čempioni ar 91:77. Trīs dienas vēlāk Arizonas klubs atguvās un revanšējās Čikāgai – 91:86 (20:26, 20:14, 17:23, 22:16, 12:7).
Britnija Grainere guva pirmos 10 punktus Fīniksas labā un pamatlaika beigās sameta 7 no pēdējiem 12 komandas punktiem. Centra spēlētāja pabeidza cīņu ar personīgo rekordu izslēgšanas spēlēs – 29 punktiem, turklāt pirmajā ceturtdaļā izcēlās ar pirmo bumbas triecienu grozā no augšas WNBA finālu vēsturē. Grainerei tas bija 24. danks karjerā un otrais “play-off” cīņās.
“Mercury” pamatlaikā divreiz atspēlējās. Ceturtajā ceturtdaļā un pagarinājumā kontroli pārņēma Fīniksas “Big Three” – Grainere, Daiana Taurasi un Skailara Diginsa-Smita pēdējās 15 minūtēs sameta 27 no komandas 34 punktiem.
Taurasi pirmajās trīs ceturtdaļās sakrāja tikai sešus punktus, bet spēli pabeidza ar 20 punktiem. Pagarinājuma sākumā viņa izcēlās ar 3+1 gājienu, turpinājumā pievienojot vēl četrus punktus – summā par vienu vairāk nekā spēja “Sky” basketbolistes. Deviņdesmit četras sekundes pirms papildlaika beigām Grainere nobloķēja Kalea Kūperi. Tam sekoja Taurasi tālmetiens – 89:86.
“Mēs zinām, kas smērē sviestu uz maizes,” Taurasi pēcspēles preses konferencē slavēja centra spēlētāju. “BG pašlaik spēlē citā līmenī un neviens nespēj tam pretoties. Zinājām, ka šajā spēlē tam būs liela nozīme – dabūt Graineri zemajā postā ātri un bieži. Kad nespēlējām labi, viņa guva vienu svarīgu grozu pēc otra.”
Grainere nepalika atbildi parādā, daloties uzslavās. “Tā ir GOAT (greatest-of-all-time) līmeņa spēlētāja. Mēs zinām, ko Dī var paveikt, neatkarīgi, kad iesaistās spēlē. Kad laiks tuvojas beigām, mums ir absolūta pārliecība, ka Dī iemetīs savus metienus. Viņa to dara katru gadu.”
Brittney Griner dunk in the #WNBAFinals 😤
— Bleacher Report (@BleacherReport) October 14, 2021
(via @PhoenixMercury)pic.twitter.com/f1sxQeVToH
BRITTNEY GRINER ICES THE GAME WITH THIS CLUTCH BLOCK 😱
— Bleacher Report (@BleacherReport) October 9, 2021
(via @WNBA) pic.twitter.com/yKPADtYUpk
Diginsa-Smita pabeidza spēli ar 13 punktiem, 12 izcīnītām bumbām zem groziem un septiņām rezultatīvām piespēlēm. Četras no piecām “Sky” starta piecinieka spēlētājām atbildēja ar divciparu skaitļiem. Kortnijai Vanderslūtai 20 punkti un 14 piespēles. Alijai Kviglijai 19 punkti. Kopere pabeidza cīņu ar 15 punktiem, bet Kendisa Pārkere pievienoja 13.
Trešdienas spēle kļuva zīmīga ar faktu, ka Sendija Brondello pārspēja savu vīru Olafu Langi, kurš ir Džeimsa Veida palīgs Čikāgā. Abi karjeras laikā atradušies dažādās lomās – austrāliete Brondello bija Langes asistente Jekaterinburgas UGMK rindās, savukārt Fīniksā abi mainījās vietām.
WNBA izslēgšanas spēles
Piektdiena, 24. septembris, pirmā kārta
Chicago Sky – Dallas Wings 81:64 (Wintrust arena)
Phoenix Mercury – New York Liberty 83:82 (Grand Canyon University)
Svētdiena, 26. septembris, otrā kārta
Seattle Storm – Mercury 80:85P (Angel of the Winds Arena)
Minnesota Lynx – Sky 76:89 (Target Center)
Trešdiena, 29. septembris, pusfinālu sākums
Connecticut Sun – Chicago Sky 95:101 P2 (Mohegan Sun)
Connecticut Sun – Chicago Sky 79:68
Chicago Sky – Connecticut Sun 86:83 (Wintrust arena)
Chicago Sky – Connecticut Sun 79:69
Las Vegas Aces – Phoenix Mercury 96:90 (Michelob ULTRA)
Las Vegas Aces – Phoenix Mercury 91:117
Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 87:60
Phoenix Mercury – Las Vegas Aces 76:93
Las Vegas Aces – Phoenix Mercury 84:87
Fināli, 10.-19. oktobris
Phoenix Mercury – Chicago Sky 77:91
Phoenix Mercury – Chicago Sky 91:86
Trešā spēle: 16. oktobris, plkst. 04:00
Ceturtā spēle: 17. oktobris, plkst. 22:00
Izspēles kārtība
WNBA vadība 2016. gada 28. janvārī apstiprināja jaunu izspēles kārtību.
1) Izslēgšanas spēlēm kvalificēsies astoņas labākās komandas, neatkarīgi no konferences.
2) Komandas tiks izsētas, ņemot vērā regulārās sezonas bilanci.
3) Izslēgšanas spēles notiks četrās, nevis trīs kārtās. Regulārās sezonas divas spēcīgākās komandas automātiski iekļūst trešajā kārtā (pusfinālā), savukārt trešās un ceturtās vietas īpašnieces “play-off” sāks no otrās kārtas.
4) Pirmajā un otrajā kārtā cīņa notiks līdz vienai uzvarai. Pirmajā kārtā #5 spēlēs pret #8, savukārt #6 tiksies ar #7. Otrajā kārtā #3 spēlēs pret zemāk izsēto pirmās kārtas uzvarētāju, bet #4 sacentīsies ar citu pirmās kārtas uzvarētāju.
5) Pusfinālos cīņas notiks sērijās līdz trīs uzvarām, tai skaitā #1 spēlēs pret zemāko palikušo izsēto komandu, bet #2 tiksies ar otru palikušo komandu. Augstāk izsētās komandas pirmo, otro un, ja nepieciešams, piekto spēli aizvadīs savā laukumā. Finālā cīņa ritēs līdz trīs uzvarām.
Aizkulisēs izskan informācija, ka nākamgad WNBA varētu atteikties no pašreizējās sistēmas, atgriežoties pie četrām ceturtdaļfināla sērijām (1-8, 2-7, 3-6, 4-5). Šajā gadījumā pirmās divas komandas nevarēs “play-off” sākt no pusfināla, bet nākamās divas vienības nebūs atbrīvotas no pirmās kārtas spēlēm. Līga nav komentējusi iespējamās pārmaiņas.