Fērgusons: "45 miljoni par 19 gadīgu puisi - spēle ir kļuvusi traka"
Mančestras "United" galvenais treneris Alekss Fērgusons uzskata, ka maksāt 45 miljonus eiro par 19 gadus vecu spēlētāju ir pārāk traki - tieši šādu summu, ļoti iespējams, PSG samaksās par brazīliešu talanta Lukaša Mouras, par kuru ļoti nopietni interesējās arī "United" un Milānas "Inter", pāreju. Tāpat Fērgusons komentēja kluba interesi par Robinu van Pērsiju, kuram šis ir pēdējais līguma gads "Arsenal" rindās un kurš jau paziņojis, ka līgumu nepagarinās.
"Manuprāt, tas ir diezgan iespaidīgi, ja klubs var atļauties maksāt 45 miljonus par 19 gadus vecu puisi [tiesa, Mouram nākamnedēļ apritēs jau 20 gadi - A.S.]," Lukaša Mouras pirkumu komentēja Alekss Fērgusons. "Lai izdarītu paziņojumu, ka PSG ir klāt, parīzieši no Milānas nopirka Tjagu Silvu un Zlatanu Ibrahimoviču. Pēdējā mēneša laikā PSG vajadzētu būt iztērējušai apmēram 150 miljonus eiro. Kā jau jūs zināt, vienīgais iespējamais šķērslis tam ir UEFA. Eiropas futbola apstākļos Eiropai nekvalificējas, uzvarot līgu vai izcīnot otro vietu - to var dabūt tikai ar ielūgumu. Cerams, ka šajā ziņā UEFA būs sava teikšana. Kad kāds maksā 45 miljonus par 19 gadus vecu puisi, tad ir jāsecina, ka spēle ir kļuvusi traka."
Jau vēstījām, ka Francijas PSG panāca vienošanos ar "Sao Paulo" un ka Moura janvārī parakstīšot četrarpus gadu līgumu. Pārejas summa pagaidām netiek izpausta, un presē figurē ļoti atšķirīgas versijas - gan 40 miljoni, gan 43-45 miljoni eiro, kas būtu jauns Francijas rekords. Viena no versijām ir arī nieka 35 miljoni, kas tiktu maksāti uzreiz, nevis brazīliešu prasītie 38 miljoni, kurus "United" pārskaitītu vairākos maksājumos. Jāatzīmē, ka arī "United" un Fērgusons savulaik tērējuši lielas summas jauniešu iegādē - tobrīd 18 gadus vecais Veins Rūnijs tika iegādāts par 37 miljoniem eiro, bet gadu vecākais brazīliešu pussargs Andersons izmaksāja par septiņiem mazāk.
Līdz ar to "United" par Mouru neiztērētos līdzekļus varētu atvēlēt cita spēlētāja iegādē, un kā viens no kandidātiem tiek minēts Londonas "Arsenal" uzbrucējs Robins van Pērsijs. "Nevaru pateikt neko vairāk. Esam izdarījuši piedāvājumu, un "Arsenal" mēģina runāt ar citiem klubiem. Mums tikai jābūt neatlaidīgiem. Cerams, ka viss atrisināsies mums par labu. Cenšamies, cik spējam, taču pagaidām nav nekāda progresa," sacīja Fērgusons. "Grūti pateikt, kāpēc "Arsenal" šādi rīkojas."
Mouras darījumu komentēja arī cita Brazīlijas kluba "Santos" prezidents Luišs Alvaru: "Esmu nelokāms, sakot, ka Neimaram nav cenas. Miljonu miljoni eiro, dolāri un rejas nevarētu par viņu samaksāt. Neimars ir unikāls spēlētājs. Viņš ir Brazīlijas futbola elks, par kuru ir neiespējami veikt pārrunas. Arī saprotu, ka par Lukašu samaksātā nauda ir tā vērta. Abi spēlētāji pārstāv Brazīlijas futbola jauno ēru. Kopā ar Leandru Damjau viņi pārsteidz pasauli." Tikmēr cits Francijas jaunbagātnieks "Monaco", kas spēlē tikai otrajā līgā, ir tuvu tam, lai iegūtu citu dienvidamerikāņu talantu - 18 gadus veco argentīnieti Lukasu Okamposu. "Monaco" varētu šķirties no 14+2 miljoniem eiro, bet "River Plate", kam pieder tikai puse tiesību uz spēlētāju, saņems sešus un divreiz vēl pa vienam, kad (ja) Okamposs sasniegs noteiktu spēļu skaitu.
Sastāvu papildināt joprojām vēlas Itālijas "Milan", kas vakar gada īrē ieguva Kolumbijas izlases aizsargu Davidu Sapatu. Tā kā "Villarreal" aizsargs nav Eiropas Savienības pilsonis, Rossoneri jau izsmēluši šajā transfēru periodā atvēlēto kvotu un līdz ar to nevarēs iegādāties ne Edinu Džeko, ne Karlosu Tevesu, ne Damjau. "Milan" vēlas pastiprināties ar bijušo kluba līderi Kakā, bet viceprezidents Adriāno Galjāni atzina, ka noslēgt darījumu būs ļoti grūti: "Kakā operācija ir ļoti, ļoti sarežģīta, gandrīz neiespējama. Izmaksas ir lielas, algas arī ir ļoti augstas." Pēdējās dienās mediji ziņo, ka Spānijas "Barcelona" ir tuvu vienošanās panākšanai ar "Arsenal" balsta pussargu Aleksandru Songu, taču katalāņu galvenais treneris Tito Vilanova atteicās to komentēt: "Nerunāju par spēlētājiem, kas nav "Barcelona" komandā. Domāju, ka tas ir necienīgi pret citām komandām. Lai arī kurš spēlētājs mums pievienotos, svarīgi ir tas, lai viņš būtu labs spēlētājs. Mēs nekur nesteidzamies."
Izmantotie resursi:
Official Manchester United Website
Goal.com
Sport : toute l'actualité sportive sur l'EQUIPE...
+8 [+] [-]
-4 [+] [-]
-3 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+3 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Laikam viņš domā ka Neymars spēlēs Santos visu mūžu!!
Domāju šī gada ziemas transferos Neymars nonāks Barsā!!
[+] [-]
kas attiecas uz Persijas līča naudas ieplūšanu Eiropā, tad nebūsim naivi - šī te nauda nekādā veidā nesilda/īs Eiropas ekonomiku un neļaus uz krīzes robežas esošajām valstīm(tai pašai Itālijai vai Spānijai) izbēgt no problēmām, jo grozi kā gribi, to naudu atkal apēd citi klubu transfēri un spēlētāju prātam neaptveramie honorāri... pārsvarā visas lielās naudas aiziet uz Dienvidameriku, kur to smuki savā starpā sadala lielie narkobaroni un pārējie oligarhi... un vēl - arābi jau var dižoties un mētāt piķi šurpu turpu, bet var pienākt brīdis, kad visai pārējai pasaulei, galvenokārt, ASV un Eiropai būs jāručī ārā arābu melnās pakaļas.
+2 [+] [-]
KKKKKKKKKKKKKKoooo?
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Kamēr pats sers varēja sastāvu būstot tā, ka citi tikai noskatās, tikmēr viss bija labi, bet tagad, kad parādījusies arābu nauda, vaimanā, ka futbols sajucis prātā.
[+] [-]
Bet ja runājam par 90to gadu sākumu, tad protams jā, MU pirka spēlētājus, jo bija bagātākais futbola klubs Anglijā. Pirka tieši tos spēlētājus, kuri bija vajadzīgi konkrētās pozīcijas pastiprināšanai. Neatceros nekādu iepirkšanos vairumā, bet viens ļoti labs, kaut arī dārgs spēlētājs vasaras transfēru logā manuprāt ir ļoti normāla parādība lai uzturētu top kluba izaugsmi. Tāpat MU savu virsotni sasniedza tad, kad tieši savu audzēkņu kompānija bija sasniegusi augstāko līmeni. Neviens jau nesaka, ka klubi vairs nedrīkst iepirkties. Tas pats Vengers tak Arsenal augstāko līmeni sasniedza ar sastāvu, kurā spēlēja augstākais 2-3 angļu spēlētāji, ne?
+2 [+] [-]
In May 1988, Hughes returned to Manchester United, now managed by Alex Ferguson, for a then club record of £1.8 million.
He (Gary Pallister) moved to Manchester United on 29 August 1989 for £2.3 million. It was the national record for a defender at the time, as well as being the highest fee between British clubs and the second highest fee to be paid by a British club
1993
However, on the day before the paperwork was due to be signed, Manchester United manager Alex Ferguson phoned Keane and asked whether he would like to join them instead of Blackburn. He was persuaded to cancel his agreement with Blackburn, and within two weeks he had signed for Manchester United for £3.75 million, a British transfer record at the time.
Šis viss bija pirms pirmā līgas titula. Pēc tam viss attīstījās teju vai ģeometriskā progresijā.
+1 [+] [-]
Just before the start of the 1994-95 season, the English transfer record was broken when Blackburn Rovers paid £5 million for 21-year-old Norwich City striker Chris Sutton. But that record was broken again in January when Manchester United paid £6 million for Newcastle United's Andy Cole
1997 Henning Berg
His versatility (he was also a competent centre-back) and consistent performances earned him a move to Manchester United in 1997 for a fee of £5 million - at the time the joint highest fee ever paid for a defender by a British club.
1998
In 1998, Stam became the then most expensive Dutch football player in history and the most expensive defender in history, when Manchester United bought him for £10.6 million.
The list of Ferguson’s five record-breaking signings – Roy Keane, Andy Cole, Ruud Van Nistelrooy, Juan Sebastian Veron and Rio Ferdinand – does not include other very expensive deals, like those involving Mark Hughes, Gary Pallister, Dwight Yorke and Wayne Rooney, each of whom cost 85-95 per cent of the record fee of the day.
[+] [-]
Un mans komentārs ir tieši par to - ne jau Vengers, bet sers ir N reizes pārspējis dažādus transfēru rekordus. Tagad seram sūdzēties par to, ka tirgū ir ienācis kāds cits un viņu ir pārbidojis, ir vienkārši liekulīgi, ja pēc maniem piemēriem nesaskati situācijā ironiju, tad tālāk vairs nav ko apspriest, jo viss ir tik acīmredzami, ka skaidrākus piemērus vairs neatrast.
[+] [-]
[+] [-]
sviestā tur viss, manuprāt, jau ir sen un ne jau ar šo gadījumu futbols "oficiāli" ir sajucis prātā.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
[+] [-]
Un kāds sakars, ko tas šeihs dara pilsētas labā, viņi pārsātina transfēra tirgus cenas un bojā ne tikai infrastruktūru, bet arī pašu spēli.
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
Attiecībā uz transfēriem, paskaties komentāros augstāk piemērus par MU transfēriem pāris gadus atpakaļ.
[+] [-]
[+] [-]
Tas nav lēts jociņš, bet fakts, kas parāda kluba piederību pilsētai, vari aizdomāties arī par nodokļu sekām (kura pašvaldība gūst labumus no MU spēlēm).
Etihad uz šo sezonu būs pilns visās mājas spēlēs. Sezonas abonementi tika izķerti rekorda ātrumā. Tā, ka tas savāc maksimāli iespējamo skaitu. Tas, ka OT ir ietilpīgāks ir skaidrs, līdz ar to kopējā apmeklētība ir lielāka.
[+] [-]
Un es jau šķiet vairākas reizes Tev teicu, ka esmu ļoti tālu no Mančesteras, līdz ar to mani pilnīgi nemaz neinteresē kurš kuram tur maksā nodokļus utt. Tieši tāpat kā esmu ļoti tālu no tā, ka varētu sākt ienīst City, Pool vai citus klubus un līdzjutējus, kā tas notiek tur! Tagad jūs te sākat stāstīt visur apkārt, ka City redz esot īstais pilsētas klubs un vel visādus brīnumus, lai kaut ko pierādītu! Bet reāli tas interesē tikai tiem kas tur dzīvo uz vietas! Man tāpat tie abi klubi ir un būs no Mančesteras.