Kalvītis: "Tikai priecāsimies, ja Vītoliņš strādās arī ar klubu"
Latvijas Hokeja federācija (LHF) neliks šķēršļus izlases galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam darbā ar klubu, taču valstsvienībai vienmēr būs jābūt prioritātei, norādīja LHF prezidents Aigars Kalvītis.
Vasarā Latvijas izlases galvenā trenera amatu atstāja kanādietis Bobs Hārtlijs, bet viņa vietā tika iecelts bijušais valstsvienības kapteinis Harijs Vītoliņš. Latvietis komandu aizveda līdz uzvarai Pekinas olimpisko spēļu kvalifikācijā, bet nu vienošanās ar viņu pagarināta līdz 2023. gada vasarai ar iespēju to turpināt vēl uz vienu sezonu.
Kalvītis otrdien preses konferencē atklāja, ka sarunas par divu gadu līgumu ar Vītoliņu bijušas jau vasarā, bet oficiāla vienošanās panākta nesen. Speciālists gan šobrīd ir bez darbavietas klubā, taču pēc olimpiskās atlases viņš neslēpa, ka meklēs sev darbavietu. Iebildumu pret šādu soli federācijai nav.
“Harijs var strādāt citos klubos, bet izlasei jābūt prioritātei. Mums ir vajadzīgs praktizējošs treneris, tāpēc tikai priecāsimies, ja Vītoliņš strādās ar klubu,” sacīja Kalvītis. Pats treneris ieskicēja, ka pirmie piedāvājumi varētu būt oktobra beigās vai novembrī, kad būs aizritējusi trešdaļa sezonas, un klubi vēlēsies kaut ko mainīt. Viņš pieļāva iespēju, ka līdz Pekinas spēlēm jau būs atradis sev darbavietu.
Nākamais atbildīgais turnīrs Vītoliņam pie izlases stūres būs februārī gaidāmās Pekinas olimpiskās spēles. “Neesam trenerim izvirzījuši mērķi kļūt par pasaules vai olimpisko čempionu. Mūsu uzdevums ir būt starp astoņām labākajām komandām pasaulē, tāds mērķis nav atcelts,” pauda Kalvītis.
Savukārt pats Vītoliņš pēc olimpiskās kvalifikācijas norādīja, ka iespējams ir viss, un atcerējās Vācijas izlases piemēru, kad 2018. gadā Phjončhanā tā sasniedza olimpisko finālu. Tiesa, toreiz četrgades nozīmīgākajā forumā nevarēja spēlēt Nacionālās hokeja līgas (NHL) hokejisti, kuriem Pekinā būs ļauts spēlēs.
“Paldies federācijai par uzticību,” pateicās Vītoliņš, kurš uzreiz uzsvēra, ka līdz olimpiskajām spēlēm jāpārbauda pēc iespējas vairāk hokejistu. “Pievērsīsim uzmanību lielākam spēlētāju lokam, lai radītu konkurenci par vietu izlasē.”
Atlases turnīrā Vītoliņam palīgos bija Artis Ābols, Viktors Ignatjevs, Kārlis Zirnis, Raimonds Vilkoits un Juris Klodāns. Sagaidāms, ka viņi turpinās strādāt ar treneru štābā, kā arī nevar izslēgt sadarbību ar Oļegu Znaroku, kurš Vītoliņam palīdzēja jau kvalifikācijas sacensībās.
“Viennozīmīgi ir vajadzīgs laiks, lai varētu kaut ko ieviest, tāpēc ir panākta vienošanās uz diviem gadiem,” norādīja Vītoliņš, kurš palīdzēs arī visas Latvijas hokeja saimniecības attīstībā, lielu akcentu liekot darbā ar mūsu U-18 un U-20 izlasēm. “Pasaulē komandas nestāv uz vietas, viss attīstās. Visi meklē ceļus, kā tikt uz priekšu. Mūsu uzdevums ir nākotnē radīt spēlētājus, kas pacels Latvijas hokeja līmeni. Ja attīstīsim jaunatni, būs arī rezultāts. Visās vecuma grupās vajag radīt kvalitāti.”
“Tas, ka olimpiskajās spēlēs piedalīsies arī NHL hokejisti, nozīmē, ka spēlēsim starp labākajiem. Tie būs īsti hokeja svētki,” priecājās Vītoliņš, kurš gan ieskicēja, ka procentuāli mūsu izlasei lielākas izredzes kaut ko sasniegt būtu, ja Pekinā nebūtu pasaulē spēcīgākās līgas hokejisti. “Favorītiem tas nozīmētu mīnus 25 spēlētājus, kamēr mums tikai četrus.”
LHF bija jāsedz mūsu NHL spēlētāju apdrošināšanas izmaksas, lai viņi šovasar varētu piedalīties kvalifikācijā, bet Pekinā tas nebūs jādara, jo par to parūpēšoties Starptautiskā Ledus hokeja federācija (IIHF) un Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).
Savukārt LHF ģenerālsekretārs Viesturs Koziols otrdienas preses konferencē atklāja, ka Latvijas izlase decembrī uzaicināta uz pārbaudes turnīru Šveicē, savukārt novembrī tiksies ar dāņiem un norvēģiem. “Vēl runājam ar ceturto komandu, taču arī vēl nav zināms, kur spēlēsim. Sācies arī darbs ar Latvijas Olimpisko komiteju un IIHF – par cilvēku skaitu delegācijā. Galvenā lieta ir apkalpot komandu – treneri, ārsti, fizioterapeiti. Un vēl runājam, kad Pekinā varēsim ierasties. Olimpisko spēļu atklāšana ir 4. februārī.”
Koziols pie viena atklāja, ka "Daugavas" ledus hallē viens no laukumiem tiks pielāgots Pekinas olimpisko spēļu laukuma izmēram, lai hokejisti varētu pēc iespējas labāk sagatavoties atbildīgajam turnīram.
+3 [+] [-]
+8 [+] [-]
+6 [+] [-]
+3 [+] [-]
+2 [+] [-]
Atceros, kad Bobs noslēdza ar Omsku, tad arī šitie rukši stāstīja, ka viss saskaņots ar LHF. Laikam jau no šī grābekļa neizvairīties, kamēr šis duets pie varas.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
Un tālāk - LHF noloka tādam kadram ļimonu/-us, kas tam trenerim ir jāizdara, lai varētu teikt, ka viņš ir tā ļimona/-u vērts un LHF nav šim pārmaksājuši?
[+] [-]
+2 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Var jau būt, ka tā ir norma.
[+] [-]
norvēģiem Toresens - tikai izlase,
dāņiem Ēlers - tagad trenē tikai izlasi, bet agrāk paralēli bija arī NLA klubs,
vāciešiem Soderholms - tikai izlase,
šveiciešiem Fišers - tikai izlase,
francūžiem Bozons - tikai izlase,
baltkrieviem Vudkrofts - paralēli Dinamo Minska,
kazahiem Skabelka - paralēli Lokomotiv
[+] [-]
Tad jau paralēla kluba trenēšana ir drīzāk izņēmums. Kā ļaudīm patīk runāt, ka katrs sīkums ir svarīgs cīņā par izslēgšanas spēlēm, tad acīmredzot šis ir viens mo tiem sīkumiem.