"Lakers" beidzot uzvar, sagraujot "Pistons"
Nacionālās Basketbola asociācijas čempionātā aizvadītajā naktī neveiksmju sēriju beidzot pārtrauca Losandželosas "Lakers", kas savā laukumā ar 108:79 apspēlēja citu neveiksminieci Detroitas "Pistons".
"Lakers" jaunās sezonas sākums bija pagalam neveiksmīgs – astoņiem zaudējumiem pēc kārtas pirmssezonas pārbaudes spēlēs sekoja vēl trīs neveiksmes regulārā čempionāta ievadā, tātad kopumā Losandželosas komanda zaudēja 11 spēlēs pēc kārtas. Aizvadītajā naktī neveiksmju sēriju beidzot izdevās pārtraukt...
"Lakers" vareni iesāka spēli, dominējot laukumā pirmajā ceturtdaļā, kad ļāva pretiniekiem iemest vien 13 punktus, bet paši guva gandrīz trīsreiz vairāk, uzvarot ceturksni ar 34:13. Pārliecinošu sniegumu "Lakers" turpināja demonstrēt arī nākamajās 12 minūtēs, to izskaņā panākot +28 un puslaiku noslēdzot ar 62:34.
Lielāko pārsvaru spēlē jeb +36 "Lakers" panāca trešajā ceturtdaļā, kad kārtējo tālmetienu realizēja Meta Vorlds Pīss – 82:46. Trešo ceturksni mājinieki noslēdza ar 86:55, bet pēdējās 12 minūtes jau faktiski bija formalitāte. Nedaudz pārāki tajās pat bija viesi, taču tas neliedza "Lakers" gūt graujošu panākumu – 108:79. "Pistons" regulārajā čempionātā joprojām cīnās bez uzvarām (0-3).
Ar 28 punktiem rezultatīvākais uzvarētāju rindās bija Dvaits Hovards, kurš izcīnīja arī septiņas atlēkušās bumbas. Meta Vorlds Pīss atzīmējās ar 18 punktiem, bet Kobī Braients – ar 15 punktiem un septiņām bumbām zem groziem. Zaudētājiem 18 punktus guva zviedrs Jonass Jerebko, aizvadot savu rezultatīvāko spēli šosezon.
Otro zaudējumu trijās spēlēs piedzīvojuši iepriekšējās sezonas NBA fināliste Oklahomsitijas "Thunder", kas savā laukumā nespēja pieveikt Atlantas "Hawks" – 95:104. Atlantai tā bija pirmā uzvara sezonā (1-1). Ar 23 punktiem un 12 bumbām zem groziem viesu panākumu kaldināja Als Horfords, bet zaudētāju rindās 28 punktus guva Kevins Martins. Savukārt Kevins Durants guva 22 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un atdeva astoņas rezultatīvas piespēles.
NBA spēļu rezultāti
Komandas | Rez. |
---|---|
Knicks – 76ers | 100:84 |
Raptors – Timberwolves | 105:86 |
Magic – Suns | 115:94 |
Thunder – Hawks | 95:104 |
Lakers – Pistons | 108:79 |
Izmantotie resursi:
NBA.com
+2 [+] [-]
+2 [+] [-]
savukārt Lakers uzvara nav īsti objektīvs rādītājs, jo Pistons šogad atkal izskatās ļoti švaki - būs jāpacenšās, lai nepaliktu pēdējie visā līgā! bet kas zina - varbūt tas ir viņu mērķis...
+7 [+] [-]
Tikai 10 metieni (2pt - 50%; 3pt - 60%) un 8 rez. piespēles. Kobe šodien faktiski aizvietoja Nešu diriģējot uzbrukumu un pie katras iespējas sūtot bumbu Hovardam postā. Šo spēli neredzēju, bet skatījos zaudējumu pret Clipers piektdien, arī tad Kobe centās pēc iespējas biežāk piespēlēt Hovardam zem groza (kad viņš bija laukumā, nevis sēdēja uz soliņa ar piezīmēm), bet Clipers aizsargi lieliski noslēdza piespēļu līnijas un pārtvēra vairākas no šīm piespēlēm.
Kobe šogad ir apmēram tik pat rezultatīvs kā citus gadus, bet krietni efektīgāks pateicoties brīvajai vietai laukumā, ko viņam rada Hovarda klātbūtne. Viņš pietiekoši ērti jūtās arī kā otrā izvēle uzbrukumā, jo, kad nojuks izspēle un uzbrukuma laiks tuvosies beigām, viņš tāpat tiks pie vismaz 10 sarežģītiem metieniem, kurus viņš realizē labāk par jebkuru citu līgā + atgriežoties Nešam un pateicoties uzmanībai ko pretiniku aizsargi veltīs Hovardam, šosezon būs arī krietni vairāk brīvo metienu kā pagāšsezon.
-3 [+] [-]
Kas attiecas uz MVP, šaubos, vai tas būs Durants. Bez šaubām, viņš balsojumā būs tuvu pašai augšai, bet, lai izcīnītu titulu un MVP, viņam ir jāspēlē agresīvāk. Vēl ir pats sezonas sākums, bet starp MVP kandidātiem varētu izcelt Krisu Polu, kuram ir vnk dievišķa statistika un, ja notiek brīnums un Hārdens ievelk Hjūstonu play off, tad tai balvai ir jābūt aizņemtai par spīti visam ko dara Lebrons ar savu All Star komandu.
-2 [+] [-]
Bet, jā, Kobe šogad ļoti labi patīk, kaut arī tik daudz neizceļas kā parasti.
+2 [+] [-]
par to MVP es jau tikai ironizēju, jo parasti šī balva tiek piešķirta tiem, kuri ir vistuvāk triplim vidējos statos.
par Hārdenu - nu nez, nez vai viņš visu sezonu spēs noturēties šādā līmenī - domāju, ka vienā brīdī lūzīs, jo tomēr šī viņam ir jauna pieredze - būt par absolūtu komandas uzbrukuma līderi. taču, ja spēs noturēt šo te augsto līmeni visu sezonu+komanda pārliecinoši tiks iekš PO - visas iespējas bārdai paņem MVP.
+1 [+] [-]
Starpcitu, tagad, kad Hārdena vietā ir Martins, vai citiem vārdiem sakot spēlētāja, kurš ir spējīgs uzbrukt grozam un apspēlēt pretinieku 1 pret 1, vai arī piesaistīt divus sedzējus un atmest brīvajam, vietā ir snaiperis, Durantam BŪS jākļūst agresīvākam.
Par Hārdenu (vispār par jebkuru) vēl ir pāragri spriest, bet Hjūstona šobrīd nav sliktākā komanda, kur piepildīt statistikas ailes. Kādam taču būs jāmet pa grozu un Hārdens šobrīd ir viens no labākajiem savā pozīcijā, tāpec statistika varētu turēties (par efektivitāti gan nezinu). Cits faktors ir tas, ka MVP nedos komandai ar zaudējošu bilanci.
[+] [-]
Kā es nosauktu savus Lakers? Tāpat. Starp iespējamajiem MVP kandidātiem es nenosaucu ne Braientu, ne Hovardu, jo arī viņi, tāpat kā Durants, manuprāt, būs balsojuma augšgalā, bet MVP iegūs Lebrons. To tiešām nav grūti paredzēt, jo, lai ko teiktu par Lebronu, statistikas ailes viņš vienmēr ir aizpildījis un dara to regulāri, tāpēc arī rakstīju, ka, nespēlējot Rouzam, Lebronu var apdraudēt tikai Hārdens vai vēl kāds, kurš varētu atkārtot kaut ko līdzīgu tam, ko Rouzs izdarīja savā MVP sezonā.
+3 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Pieļauju, lai LAL sagrautu pretinieku un varbūt tādā veidā iegūtu lielāku pārliecību? Nu nezinu vai tas ir pareizi, jo Tibido jau kļūdījās tā, ka tas maksāja PO zadējumu pirmajā kārtā.
Neslavēšu LAL, jo DET nu ne tuvu nav tā komanda, kura ir laba mēraukla.
-1 [+] [-]
Bet ja godīgi par MVP pāragri spriest, jo sezona ir tikai iesākusies un daudzi nav paspējuši ieskrieties.
Taču Rookie of The Year jau var teikt, ka tas būs Damian Lillard, 99,9%
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
Sezona gan tikko sākusies, taču izskatās, ka bez MIA un BOS, austrumos spēks varētu būt arī NYK, it sevišķi, ja viņi turpinās spēlēt aizsardzību, kā pirmajās divās spēlēs un Karmelo turpinās būs unselfish. Pagaidām izskatās komanda iespaidīgi, taču diezvai kādam izdosies MIA play-off apspēlēt četras spēles.
+1 [+] [-]
Kas attiecas uz soliņu, Lakers parakstīja Džemisonu un Mīksu. Džemisons pagāšnedēļ intervijā taisnojās, ka neesot apmierināts ar savu spēli, bet arī soliņam esot grūti aprast ar jauno uzbrukumu. Pats gan viņš visu saprotot (trenera asistents ir viņa bijušais treneris no Vašingtonas laikiem) un citi esot vainīgi
Par Austrumiem es piekrītu, bet arī Filija var izrādīties melnais zirdziņš, līdzīgi kā pagāšgad Indiāna. Heat ir problēmas ar komandām, kuras ir lielas un spēcīgas iekšpusē un ar labu aizsardzību un saspēles vadītāju ārpusē. Vispār jebkurai small ball komandai tas ir ahileja papēdis Bošs nenosegs Bainamu
-2 [+] [-]
P.S.
Vieds ir iegājis līgas vēsturē, kā metienu bloķētājs starp aizsargiem - un izskatās, ka šosezon netaisā pārtraukt.
[+] [-]
LBJ bija tas, kurš piespēlēja, tiesa ne Veidam, bet Rejam, lai gan pats avrēja iet uz sodu un mēģināt iemest, jo savā ziņā kontaktu ar sedzēju jau bija panācis...
[+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+3 [+] [-]
Tas ir šobrīd. Taču arī ja salīdzina Veidu savā labākajā formā un Kobi, tad tā pat nav godīga sāncensība Veids ir labs metienu bloķētājs, bet nu un? Kobe arī sev ir garantējis vietu vēsturē kā viens no visu laiku labākajiem aizsardīzbas spēlētājiem 2. numura pozīcijā
[+] [-]
Ja tuvojas spēles beigas, un ir svarīgi punkti, visi gaida no viņa nevis piespēles, bet punktus.. Ja ir spēle, kurā viss jau ir izšķirts, kā šīsnakts, kobe labāk padalās.. Ļoti labs piemērs bija ātrais uzbrukums Kobe ar Džeimsonu pret vienu detroitieti - Kobe bija ar bumbu un bija vieglāk iemest, bet viņš nomānīja un atdeva piespēli Džeimsonam, pret kuru bija sods(iemeta tikai 1 sodiņu, izšķirošā brīdī tāpēc jāmet būtu pašam Kobem)
Negribu neko sliktu teikt par Džeimsu, bet tādam King kā viņam izšķirošajos gadījumos ir tieši pretēji - padod piespēli, kuru ļoti bieži pārtver, vai komandas biedram grūta pozīcija, vai viņš nemaz nesaņem bumbu un Weids visu izdara(protams ir arī spēles bijušas, kur Džeimss iemet beigās, bet piespēles beigās ir bijušas vienkārši traki neapdomātas).
[+] [-]
BET! Kas notiktu, ja pretinieku aizsargi segtu viņu viens pret vienu? Viņam IR problēmas ar spriedzi spēļu galotnēs, tāpēc neesmu drošs, ka viņš spētu realizēt metienu bez soda un, arī tad, ja pret viņu pārkāptu noteikumus, vai tā būtu pirmā reize, kad viņš nespētu realizēt 2/2 sodiņus pēdējā minūtē? Nemaz nerunājot par to, ka viņam nevienmēr aiz muguras būs Ray Ray, vai Veids. Neviens no šiem abiem nav mūžīgs, toties abi pēdējās sezonās cīnas ar traumām.
Ņemot to visu vērā spēlētājs, kurš ir spējīgs izkārtot sev metienu pats un to realizēt, pat tad, ja tas ir sarežģīts, man vienmēr būs vērtīgāks un simpātiskāks par kādu, kurš to var izkārtot kādam citam.
[+] [-]
Tāpēc arī es vienā maisā lieku MJ un LBJ, jo viņi vienmēr domā komandas interesēs un uzticas saviem biedriem, lai arī paši ir fantastiski atlēti un spēlētāji, un varētu iemest izšķirošo metienu jebkurā brīdī.
Vēl gribēju piebilst, ka visi pēdējā laikā Lebronā atrod negatīvās spēles un kļūdas Maiami, savukārt viss labais, kas noticis Klīvlendā ir aizmirsts.