Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Japānas un Ķīnas ātrslidotāji ātrākie 500 un 1500 metru sacensībās

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Japānas un Ķīnas ātrslidotāji ātrākie 500 un 1500 metru sacensībās
Nao Kodaira. Foto: Reuters/Scanpix

Norvēģijas pilsētā Stavangerā noslēdzies Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā. Trešajā sacensību dienā pirmo uzvaru sezonā 500 metros izcīnīja japāniete Nao Kodaira, bet otro reizi 500 metros ātrākais bija viņas tautietis Tacuja Šinhama. Arī 1500 metros ātrākie bija Āzijas valstu pārstāvji.

• Pasaules kausa izcīņas otrais posms noslēdzās ar četrām A divīzijas sacensībām. Ceturto reizi risinājās sprinta sacensības sievietēm, kurās līdz šim nepārspēta bijusi Erina Džeksone no ASV. Vakar otro un trešo vietu izcīnīja Nao Kodaira no Japānas un Kaja Zjomeka no Polijas. Abas šodien startēja vienā slidojumā, Kodairai izcīnot pārliecinošu uzvaru slidojumā un kļūstot par sacensību līderi, kamēr Zjomeka sacensības noslēdza sestajā vietā. Pēdējā slidojumā Kodairu no pirmās vietas centās izspiests Džeksone un krieviete Angelina Goļikova, bet viņas attiecīgi palika otrajā un trešajā vietā, japānietei zaudējot gana daudz - 0.14 un 0.18 sekundes.

• Arī vīri 500 metros sacentās ceturto reizi. Pēc vakardienas neveiksmīgā starta spēja atgūtie pirmajās divās sacensībās pirmo un otro vietu izcīnījušais japānis Tacuja Šinhama. Viņš pēdējā slidojumā sacentās ar vakardienas sacensību uzvarētāju, kanātieti Lorēnu Debruilu, cenšoties pārspēt sacensību vadībā esošo krievu Arjomu Arefjevu, kurš vakar bija otrais. Abi sākumā zaudēja krievu ātrslidotājam, bet otrajā aplī abi cīnījās par uzvaru. Šinhama finiša taisnē pārspēja Debruilu par 0.03 sekundēm, bet Arefjevu par 0.09, kurš palika trešais.

• Pirms nedēļas 1500 metru distancē vīriešiem labākais bija korejietis Kims min Seks. Viņš startēja pēdējā slidojumā, kad savu dueli bija izšķīruši citi pirmā posma medaļnieki - Džoijs Mantija no ASV un ķīnietis Žonjans Nins. Nins visu slidojumu atradās vadībā, bet abi pārņēma sacensību vadību vien pēdējā aplī, Ninam pārspējot Mantiju par 0.38 sekundēm. Pēdējais vārds bija Sekam, bet viņa konkurents pārī nebija tik konkurētspējīgs, kas, iespējams, arī korejietim neļāva parādīt labāko sniegumu. Viņš zaudēja Ninam 0.46 sekundes, samierinoties ar trešo vietu.

• Pēdējās sacensības šajā posmā bija 1500 metros sievietēm. Favorītes statusu apliecināja japāniete Miho Takagi, kura uzvarēja pirmajās sacensībās. Viņa pārliecinoši pārņēma sacensību vadību pēc astotā slidojuma. Devītajā slidojumā nīderlandiete Irēne Vīsta sacentās ar japānieti Ajano Sato, titulētajai Vīstai esot ātrākai, bet abām ierindojoties otrajā un trešajā vietā pirms pēdējā slidojuma. Tajā tikās pirmajās sacensībās otro un trešo vietu ieguvušās Britānija Bove no ASV un Nadježda Morozova no Kazahstānas. Bove apņēmīgi turējās labāko trijniekā līdz pēdējam aplim, kad temps kritās un lika izkrist pat no labāko sešinieka (7. vieta). Tikmēr Morozovai klājās vēl grūtāk, paliekot 10. vietā. Līdz ar to labāko trijnieks vairs nemainījās, otro uzvaru sezonā izcīnot Takagi.

• Pasaules kausa izcīņas trešais posms paredzēts no 3. līdz 5. decembrim ASV 2002. gada olimpisko spēļu mājvietā Soltleiksitijā. Tajā savu sniegumu salīdzinājumā ar pirmo posmu centīsies uzlabot arī Latvijas ātrslidotājs Haralds Silovs.

Pasaules kausa izcīņas otrais posms ātrslidošanā A divīzijā, 3. diena

Vieta500m (s)500m (v)1500m (v)1500m (s)
1.N.Kodaira (JPN)T.Šinhama (JPN)Ž.Nins (CHN)M.Takagi (JPN)
2.E.Džeksone (USA)L.Debruils (CAN)Dž.Mantija (USA)I.Vīsta (NED)
3.A.Goļikova (RUS)A.Arefjevs (RUS)K.Min Seks (KOR)A.Sato (JPN)

Pasaules kausa kopvērtējums 500 metros sievietēm

VietaSportistePunkti
1.E.Džeksone (USA)234
2.N.Kodaira (JPN)216
3.A.Goļikova (RUS)188
4.O.Fatkuļina (RUS)160
5.K.Zjomeka (POL)154
6.D.Kačanova (RUS)143

Pasaules kausa kopvērtējums 500 metros vīriešiem

VietaSportistsPunkti
1.L.Debruils (CAN)216
2.T.Šinhama (JPN)214
3.A.Arefjevs (RUS)181
4.V.Morišige (JPN)159
5.K.Jon-Ho (KOR)139
6.V.Muštakovs (RUS)137