Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:275, Did:0, useCase: 3

Lemj par labu minimālā vecuma paaugstināšanai daiļslidotājiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Lemj par labu minimālā vecuma paaugstināšanai daiļslidotājiem
Kamila Valijeva. Foto: EPA/Scanpix

LETA--AFP. Starptautiskā Slidošanas savienība (ISU) kongresā tika lemts, ka daiļslidotājiem vajadzēs būt vismaz 17 gadus veciem, lai piedalītos pieaugušo sacensībās.

Lēmums tika pieņems ISU kongresā un tā apstiprināšanai bija nepieciešamas divas trešdaļas kongresa dalībnieku balsu.

"Tas ir vēsturisks lēmums," teica ISU prezidents Jans Dijkema. Par labu šiem grozījumiem balsoja 100 valstu pārstāvji un vien 16 bija pret.

Daudzi pievērsa uzmanību daiļslidošanai un noteikumiem šajā sporta veidā pēc tam, kad 15 gadus vecā krievu daiļslidošanas zvaigzne Kamila Valijeva saņēma atļauju startēt Pekinas olimpisko spēļu sacensībās sievietēm, lai gan iepriekš tika atklāts, ka viņas analīzēs konstatēta aizliegtas vielas klātbūtne.

Jau Pekinas olimpisko spēļu laikā ISU paziņoja, ka iekļaus šo noteikumu grozījumu izskatīšana tiks iekļauta nākamajā kongresā.

Iepriekš pieaugušo sacensībās varēja piedalīties no 15 gadu vecuma, un izmaiņas tiks ieviestas pakāpeniski tuvākajos gados līdz to pilnīgai iekļaušanai visās sacensībās līdz 2024./2025. gada sezonai.

  -3 [+] [-]

, 2022-06-07 17:03, pirms 2 mēnešiem
Valijevas situāciju šo noteikti veicināja. Bērnu agrā specializācija sportā ir plašāka problēma, bet vismaz daļēji tas šeit varētu situāciju uzlabotu. Lai gan šaubos, ka tas kaut ko diži mainīs valstīs, kur šis ir sportistu sagatavošanas sistēmas pamatā.

     [+] [-]

, 2022-06-08 12:32, pirms 2 mēnešiem
sen bija laiks
daudziem bērniem bērnības vietā treniņi rītā vakarā, apkārt esošie pieaugušie apmierinātu savas ambīcijas