Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Pārsteidzošais Grānerūds izcīna kopvērtējuma uzvaru tramplīnlēkšanā ar slēpēm

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pārsteidzošais Grānerūds izcīna kopvērtējuma uzvaru tramplīnlēkšanā ar slēpēm
H.E.Grānerūds aizvadījis neticami lielisku sezonu. Foto: Getty images

Par 2020./2021.gada sezonas labāko tramplīnlēcēju ar slēpēm pārliecinoši kļuvis šīs sezonas lielākā pārsteiguma autors Halvors Egners Grānerūds no Norvēģijas, Lielo kristāla globusu izcīnot pirmo reizi un nopelnot šādu titulu Norvēģijai pēc astoņu gadu pārtraukuma.

Halvors Egners Grānerūds līdz šai sezonai pasaules kausa posmos nekad nebija ticis trijniekā, bet šosezon pārsteidza ar izcīnītām 11 (!) uzvarām. Lai arī norvēģim gadījās ķibele ar pozitīvu Covid-19 testu pasaules čempionāta laikā, tomēr jau tobrīd bija skaidrs, ka viņa līderpozīcijas neviens nespēs apdraudēt, jo tika paziņots, ka pāris posmus marta mēnesī Norvēģijā atcels. Lai arī sezonas noslēgumā Planicā viņš nostartēja vāji, atgriežoties savās iepriekšējo sezonu vietās, tomēr kopumā Grānerūds aizvadīja izcilu sezonu, nopelnot 1572 punktus. Viņš kļuva par pirmo norvēģi, kuram izdevās izcīnīt uzvaras piecos posmos pēc kārtas. Iepriekšējo reizi, kad kāds no norvēģiem uzvarēja pasaules kausa kopvērtējumā, bija Andersa Bardala pirmā vieta 2011./2012.gada sezonā.

Vēl viens tramplīnlēcējs, kurš pirmo reizi kopvērtējumā iekļuva trijniekā, bija otrās vietas ieguvējs Markuss Aizenbihlers (1190 punkti). Atšķirībā no Grānerūda vācieša otrā vieta nebija pārsteigums, jo Aizenbihlers iepriekšējās sezonās vairākas reizes bija ieguvis godalgotas vietas pasaules kausa posmos.

Vienīgais no vadošajiem trim, kas trijniekā neiekļuva pirmo reizi, bija trīskārtējais Olimpiskais čempions Kamils Štohs, kurš ar 955 punktiem ieņēma trešo vietu, pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā sezonas garumā nesavācot 1000 punktus. Taču polim, kurš pēc uzvaras četru tramplīnu turnejā mocījās ar labas formas saglabāšanu un uzrādīja vājus rezultātus atlikušo sezonas daļu, vismaz ir mierinājums, ka beigās tomēr izdevās nosargāt trešo vietu. Līdz ar to 2014.gada un 2018.gada kopvērtējuma uzvarētājs otro gadu pēc kārtas nepalika ārpus trijnieka.

Toties aiz trijnieka nācās palikt iepriekšējo divu sezonu labākajiem tramplīnlēcējiem, 2019.gada uzvarētājam Rjoju Kobajaši (Japāna) ierindojoties 4.vietā, bet pagājušās sezonas čempionam Štefanam Kraftam no Austrijas paliekot tikai 17.vietā. Toties Krafts atšķirībā no pirmajiem trim kopvērtējumā izcīnīja individuālo medaļu pasaules čempionātā, turklāt zeltu, esot labākajam uz lielā tramplīna. Pagājušās sezonas vicečempions Karls Gaigers aizvadīja spīdošu sezonas noslēgumu Planicā, bet ļoti neveiksmīgi starti janvāra beigās un februārī vācietim neļāva beigās tikt augstāk par 6.vietu.

     [+] [-]

, 2021-03-30 17:02, pirms 10 mēnešiem
Ir atklāts jautājums, vai viņš to pašu spēs arī nākamajā OS sezonā. Pēdējos gados neviens no pasaules topā uzlēkušajām zvaigznēm nav spējuši to pašu atkārtot arī nākamajā sezonā. Turklāt Grānerūds netur spriedzi lielajos turnīros.