Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

43 gadus vecā somu slēpotāja Roponena iekļauta izlasē uz Olimpiskajām spēlēm

Ivars Bācis
Ivars Bācis

43 gadus vecā somu slēpotāja Roponena iekļauta izlasē uz Olimpiskajām spēlēm
Rīta Līsa Roponena. Foto: NTB

Rīti Līsa Roponena, kura tālajā 1998.gadā debitēja pasaules kausa posmu apritē, pirms gada faktiski beidza karjeru, taču pagājušās sezonas sākumā viņa tika izsaukta uz Somijas izlasi, pasaules čempionātā izcīnot bronzu stafetē un ar 10.vietu esot labākajai somietei 10km brīvā stila distancē. Tagad lieliskā formā esošā Roponena ir iekļauta izlasē dalībai Olimpiskajās spēlēs.

Pagājušajā sezonā Rīta Līsa Roponena pārsteidza ar labajiem rezultātiem pasaules čempionātā, kur viņa bija vecākā Somijas komandā un aiz brazīlietes Žaklīna Mourao otra vecākā visā čempionātā. Taču vismaz somu komandā visvecākā nebija vienīgais apzīmējums, ko varēja uz viņu attiecināt. Pēc uzrādītā rezultāta 10k viņu pamatoti dēvēja arī par “vislabāko”. Turklāt Roponen bija Somijas kvartetā, kas stafetē spraigā cīņā ar amerikānietēm ieguva trešo vietu. Līdz ar to Rīta Līsa kļuva par vecāko medaļu ieguvušo distanču slēpotāju.

Šāds te sniegums pasaules čempionātā Obertsdorfā ļāvis Roponenai iekļūt Somijas izlasē uz Olimpiskajām spēlēm. “Rezultāti bija galvenais kritērijs. Olimpiskās spēles būs augstkalnē, un tas nav labi jauniem slēpotājiem. Tāpēc esam izvēlējušies šādu komandu,” skaidro somu galvenais treneris Ville Oksanens.

Roponena ir izteikusies, ka pagājušās sezonas panākuma atslēga ir daudzie treniņi augstkalnē. Iepriekšējo ziemu viņa ar savu ģimeni dzīvoja augstkalnē Kolorādo (ASV). “Olimpiskās spēles notiks augstkalnē, aptuveni 1800m augstumā. Tas ir izaicinoši, bet man ir liela pieredze Kolorādo šādā augstkalnē. Tur visas sacensības notka 1800-2200m augstumā,” stāsta šī gada pasaules čempionātā slēpošanas pasauli pārsteigusī somiete, kura piebilst, ka ir skumīgi, ka viņa tādā vecumā ir izlasē, jo tas nozīmējot, ka situācija Somijas izlasē nav laba. “Es ceru, ka parādīsies jaunā paaudze, kas varēs pārņemt, un ka tas notiks drīz,” optimistiski cenšas skatīties trīskārtējā pasaules čempione un Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja Roponena.