Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Pasaules kausa slēpotājas saņem mazāk nekā maratona distanču līdere

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Pasaules kausa slēpotājas saņem mazāk nekā maratona distanču līdere
Līna Korsgrēna priecājas par uzvaru Vasaloppet. Foto:REUTERS/Ulf Palm

Gan sprinta posmos vairākas uzvaras izcīnījusī Linna Svāna, gan divkārtējā pasaules vicečempione Frīda Karlsone šajā sezonā ir nopelnījušas mazāk nekā viņu tautiete un maratona distanču vadošā slēpotāja Līna Korsgrēna.

Frīda Karlsone, Linna Svāna, Jonna Sundlinga, Eba Andersone, Šarlote Kalla – tie vārdi, ko parasti piemin gan zviedru slēpošanas līdzjutēji, gan arī slēpošanai sekojošie interesenti citur pasaulē, ja ir jānosauc Zviedrijas pazīstamākās un panākumus guvušās slēpotājas. Līdz ar to varētu šķist, ka viņas arī ir no tām, kas nopelna visvairāk no slēpošanas sporta veida pārstāvēm. Taču tā nebūt nav.

Līna Korsgrēna pārspēja visas konkurentes šīs sezonas maratona slēpojumu „Visma Ski Classics” kopvērtējumā. Veiksmīgais gads sekmēja 33 gadus vecajai zviedrietei vislielākos karjeras ienākumus vienā sezonā. Šajā sezonā viņa nopelnīja gandrīz 100 000 eiro, un no visām Zviedrijas ziemas sporta veidu pārstāvēm atrodas piektajā vietā. Galvgalī ar 200 000 eiro peļņu ir šajā sezonā 4.vietu kopvērtējumā biatlonā ieguvusī Hanna Ēberga, bet distanču slēpotāja Frīda Karlsone ieņem vien 12.vietu ar 39 000 eiro, kas ir par 20 000 eiro mazāk nekā pasaules labākā distanču slēpotāj Terēze Juhauga nopelnīja pasaules čempionātā, kur izcīnīja četras zelta medaļas.

Pirms šīs sezonas „Visma Ski Classics” ieviesa lielu prēmiju 100 000 eiro apmērā, pie kuras varēja tikt tas, kam izdotos uzvarēt četros lielākajos maratona slēpojumos jeb tā saucamajos garo slēpojumu Grand Slam – „Jizerska 50” (Čehija), „Marciolonga” (Itālija), „Vasaloppet” (Zviedrija) un „Birkebeinerritet” (Norvēģija). Šī summa priekš sportistiem patiesībā nav slikta, taču uz vairāku citu sporta veidu fona tā ir niecīga, tādējādi skaidri parādot, cik neadekvāti pārspīlētas summas tiek maksātas vairāku komandu sporta spēļu pārstāvjiem. Ne šajā sezonā, ne arī pirms tam nevienam vēl nav izdevies to paveikt vienas sezonas ietvaros, taču ir četri slēpotāji, kas to izdarījuši dažādās sezonās. Divi no tiem ir norvēģi Anders Auklands un Peters Eliasens.

Korsgrēna finišēja trešajā vietā Jižerskā, uzvarēja Marčialongā un Vāsalopetā, kur pārspēja sacensību apritē atgriezušos visu laiku titulētāko slēpotāju Maritu Bjergenu. Pie trešā panākuma zviedrietei neizdevās tikt, jo martā „Birkebeinerrittet” slēpojumu atcēla.

  +2 [+] [-]

, 2021-04-19 22:10, pirms 9 mēnešiem
Savulaik pat Alekss Hārvijs sevi nosauca par amatieri, jo ar to naudu, ko saņem par slēpošanu, sevi nodrošināt nevar. Bet, ja pareizi sapratu, tās ir tikai naudas balvas par rezultātiem. Vai tad nav tā, ka bieži izlašu slēpotāji ieņem kādu mistisku amatu kādā budžeta struktūrā, kur saņem ikmēneša algu, piemēram, kā itāļi, kas ir Carabinieri vai Forestale sporta klubos un tur tad attiecīgi maksā policista vai mežsarga algu?!

     [+] [-]

, 2021-04-19 22:21, pirms 9 mēnešiem
Patrīcija un Ingus Eiduki pie Pučes https://www.youtube.com/watch?v=zwW...

     [+] [-]

, 2021-04-19 23:50, pirms 9 mēnešiem
Birkebeinerrittet ir mtb sacensības,slēpotāji sacenšas Birkebeinerrennet.