Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Divi zviedru distanču slēpotāji paziņojuši par karjeras beigām

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Divi zviedru distanču slēpotāji paziņojuši par karjeras beigām
Hanna Falka. Foto: SVT.

Par karjeras beigām paziņojusi četras reizes pasaules kausa posmos uzvarējusī zviedriete Hanna Falka un viņas tautietis Viktors Torns, kuram nav bijuši tik augstvērtīgi rezultāti kā Falkai.

Ja titulētā Šarlote Kalla turpinās startēt sacensībās, tad aktīvās sportiskās gaitas pabeigusi cita zviedriete Hanna Falka, kura ir aizvadījusi 11 sezonas Zviedrijas nacionālajā izlasē, pasaules kausa posmos 11 reizes tiekot trijniekā, četrās no tām svinot uzvaru. 2017.gadā viņai 0,15 sekundes pietrūka līdz pirmajai pasaules čempionāta medaļai. Sprinta finālā viņa bija arī Olimpiskajās spēlēs, kad pirms trim gadiem Phjončhanā ieguva 5.vietu.

Lai arī Zviedrijas izlasē papildu Jonna Sundlingai un Majai Dālkvistai ir parādījušās citas teicamas sprinteres kā Linna Svāna un Johanna Hagstrēma, tas nav iemesls Falkas lēmumam beigt karjeru. Jau pirms diviem gadiem viņai nācās operēt muguru, tāpēc arī pēdējos trijos gados viņai nav bijuši tik augstvērtīgi rezultāti kā pirms tam. Pēdējo reizi trijniekā Falka tika 2018.gadā, kad uzvarēja Falunā. Šogad pasaules kausa posmos pirms pasaules čempionāta 31 gadus vecā zviedru sprintere nostartēja labi, iegūstot 4. un 9.vietu. Taču šīs sezonas vidū viņai tika diagnosticēta bakteriālā infekcija, tāpēc arī Falkai neizdevās atkārtot kādreizējos panākumus.

Kopā ar Falku par karjeras beigšanu paziņojis arī Viktors Torns, kuram atšķirībā no komandas biedrenes nav tik labu panākumu. Vien 24 gadus vecais Torns, kurš pēdējos piecus gadus ir mocījies ar muguras problēmām un tāpēc arī nolēmis vairs nestartēt, trīs reizes pasaules kausa posmos ir ieguvis astoto vietu. Labākais panākums zviedru slēpotājam ir piektā vieta pasaules čempionātā stafetē pirms diviem gadiem Zēfeldē.