Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 3

Kalnu slēpošanas izlase turpina sadarbību ar "Baltijas Fizioterapiju"

Andrejs Siliņš

Gatavojoties 2010. gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Vankūverā, Kanādā, trešo mēnesi Latvijas izlase kalnu slēpošanā cieši sadarbojas ar fizioterapeiti Elitu Salgrāvi un viņas vadītā centra „Baltijas Fizioterapija” speciālistu komandu.

„Fizioterapeitu aktīvs atbalsts sportistu treniņu procesam devis pirmos vēlamos rezultātus. Nodarbības „Baltijas Fizioterapijas” centrā ir ideālais veids, kā saglabāt un uzlabot fizisko formu starp sniega treniņiem. Turklāt jūtams, ka šāda unikāla sadarbība ar fizioterapeitiem ļauj izlases sportistiem daudz drošāk izvērtēt savas fiziskās spējas un stāties pretī jauniem izaicinājumiem. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, pirms starta tik augsta līmeņa sacensībās kā Olimpiskās spēles,” apgalvo Latvijas olimpiskās izlases kalnu slēpošanā galvenais treneris Dinārs Doršs.

Pieredzējuši fizioterapeiti palīdz olimpiskās izlases dalībniekiem nostiprināt fiziskās darba spējas un uzlabot rezultātus, izmantojot aktīvās stabilitātes treniņus dziļajai muskulatūrai un sava ķermeņa apzināšanai.

E. Salgrāve atzīst, ka šāds aktīvs fizioterapeitu atbalsts sportistu treniņu procesam ir pavisam jauna prakse Latvijā, tiesa tā veiksmīgi tiek izmantota citās valstīs. „„Baltijas Fizioterapijas” speciālisti no sirds priecājas, ka var likt lietā gadiem ilgi krātās profesionālās zināšanas un pieredzi, lai palīdzētu mūsu sportistiem gūt panākumus Vankūverā!” saka Elita Salgrāve.

Baltijas Fizioterapijas specialistu komanda strādā kopā ar Latvijas izlasi kalnu slēpošanā trīs galvenajos virzienos:

Fizioterapija jeb ārstnieciskā vingrošana, dažādi vingrinājumi stājas, koordinācijas un specifisku grupu nostiprināšanai, kā arī tiek nodrošināta traumu rehabilitācija.

Kinezioloģija (zinātne par kustību) - funkcionālo traucējumu novēršana ar manuālās terapijas metodi, diagnostikai izmantojot muskuļu testēšanu. Tā tiek veikta periodiski, lai novērtētu uzlabojumus un izstrādātu turamāko plānu.

Fito jeb ārstniecības augu terapija;

Pirms treniņu procesa sākuma izlases sportistus konsultēja Baltijas fizioterapijas vadītāja E. Salgrāve, kura ir specializējusies kinezioloģijā. Turpmāk šīs programmas ietvaros jaunieši veic dažādas procedūras – individuālās un grupu vingrošanas, kinezioloģiju, lai saprastu katra sportista stiprās un attīstāmās puses. Izlase savam treniņu plānam pievienojusi arī divas grupu nodarbības: 1) Fizio-Tava spēka robeža, kuras mērķis ir vispārēja spēka attīstība un kuru vada fizioterapeite Elīna Piterāne. 2) Fizio-Sniegs&Ledus, kura ir speciāli izstrādāta ziemas sporta veidiem, īpašu uzmanību pievēršot kājām un plecu joslai, un kuru vada fizioterapeits Artūrs Ivuškāns.

Latvijas izlase kalnu slēpošanā: Roberts Rode, Kristaps Zvejnieks, Anna Bondare, Einārs Lansmanis, Svens Marks, Liene Fimbauere, Ketija Kleinšmite, Lelde Gasūna, galvenais treneris Dinārs Doršs.

„Baltijas Fizioterapija” komandā darbojas 4 pieredzējuši fizioterapeiti - Elita Sagrāve, Elīna Piterāne, Nadežda Tabolo un Artūrs Ivuškāns, kuri specializējušies traumatoloģijā, sporta traumatoloģijā, neiroloģijā, ortopēdijā, manuālajā fizioterapijā, citās terapijās.