Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Ņeprajeva: "Zviedrietes var iet ...", krievietes asi iestājas pret vienādiem distanču garumiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Ņeprajeva: "Zviedrietes var iet ...", krievietes asi iestājas pret vienādiem distanču garumiem
Jūlija Stupaka. Foto no sportistes sociālo tīklu profila.

Zviedrijas distanču slēpotājas izteica vēlmi, lai sievietēm un vīriešiem distanču garumi sacensībās vairs neatšķirtos un būtu vienādi. Pret šādu priekšlikumu diezgan asi iestājas Krievijas slēpotājas, visasāk reaģējot Natālijai Ņeprajevai un Natālijai Korosteļovai.

Zviedrijas distanču slēpotāju priekšlikumam par vienādiem distanču garumiem vīriešiem un sievietēm nepiekrīt Krievijas pārstāves. Otrās vietas ieguvēja pasaules kausa kopvērtējumā 2019.gadā un „Tour de ski” 2019. un 2020.gadā Natālija Ņeprajeva: „Ai, tās zviedrietes var iet pupās. Priekš kam tāds priekšlikums. Lai pie sevis Zviedrijā slēpo vienādas distances ar vīriešiem. Man viss apmierina, kādas distances sievietēm ir šobrīd.”

Olimpisko spēļu bronzas medaļas ieguvēja sprintā un pasaules čempionātu medaļniece stafetēs un komandu sprintā Jūlija Stupaka: „Vai viņas ņirgājas par mums? Kāds tur skiatlons 30km? Kādi vēl 50km sievietēm? Nevajag veidot tādas pašas distances kā vīriešiem. Es esmu meitene, un slēpoju tādas distances, kādas ir. Lai tā paliek vienmēr. Ja mēs slēposim 50km, to nebūs interesanti skatīties. Slēpot 4 stundas? Atvainojiet, bet ar šādu jautājumu nav jāgriežas pie manis. Tagad tieši otrādi, cenšas visu saīsināt, lai izdabātu televīzijai un līdzjutējiem. Turklāt 50km distance ar tādu kā Terēze Juhauga. Tad sanāks, ka viņa visām atvedīs 15 minūtes? Tādā gadījumā mēs visas sapulcēsimies un draudzīgi aiziesim mājās.”

Pasaules čempionāta un pasaules kausa posmu medaļniece Natālija Koresteļova. „Esmu kategoriski pret Zviedrijas slēpotāju priekšlikumu. Tas ir pilnīgs murgs. Neredzu nevienu saprātīgu iemeslu, kāpēc lai uz to ietu. Jā, ir slēpotājas, kurām padodas garākas distances labāk, bet priekš tam ir komerciālie maratona slēpojumi, kur sievietes slēpo to pašu, ko vīrieši. Tur ir gan 50km, 70km un pat vairāk. Nekas viņām netraucē tur piedalīties un uzvarēt,” neapmierinātību pauž Korosteļvoa un turpina. „Protams, fiziskā ziņā sievietes vīriešu distances spēs noslēpot. Nekas pārdabisks tas nav. Taču ir jāpievērš uzmanība svarīgam aspektam – skatāmība. Nedomāju, ka distanču pagarināšana sievietēm padarīs sacensības pievilcīgākas. Cīņa trasē samazināsies, atstarpes dalībnieču starpā palielināsies. Kas uzvarēja 10km, būs topā arī 15km un garākās distancēs. Vietu sadalījumu distanču pagarināšana nemainīs. Slēpotājas tikai ilgāk mocīsies trasē, un nevienam no tā labāk nebūs.”