Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:274, Did:0, useCase: 0

Distanču slēpotājai Eidukai 60.vieta "Tour de Ski" sprinta kvalifikācijā

Jānis Celmiņš

Distanču slēpotājai Eidukai 60.vieta "Tour de Ski" sprinta kvalifikācijā
Patrīcija Eiduka
Foto: F64

Latvijas vadošā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka otrdien Šveicē ierindojās 60.vietā prestižā seriāla "Tour de Ski" kvalifikācijā 1,4 kilometru brīvā stila sprintā, kamēr kungiem Indulis Bikše bija 75.pozīcijā.

Kvalifikācijā dāmām uzvarēja zviedriete Stīna Nilsone, kura distanci veica trīs minūtēs un 30,52 sekundēs.

Tikmēr 18 gadus vecā Eiduka, kura ir otrā jaunākā "Tour de Ski" dalībniece, viņai zaudēja 22,85 sekundes, kas deva 60.vietu 68 sportistu konkurencē un 130,25 Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) kategorijas punktus.

Izslēgšanas sacensībās iekļuva 30 labākās sportistes. Eidukai līdz pirmajam trīsdesmitniekam pietrūka 9,42 sekunžu.

Jau ziņots, ka sestdien Eiduka, debitējot prestižajā seriālā, ieņēma 58.vietu sprinta kvalifikācijā, bet svētdien bija pozīciju augstāk desmit kilometros brīvajā stilā.

Vīriem kvalifikācijā ātrākais bija norvēģis Juhaness Klēbo, kurš 1,4 kilometrus brīvajā stilā slēpoja trīs minūtēs un 4,69 sekundēs.

Bikše viņam zaudēja 17,66 sekundes, kas latvietim deva 75.vietu 92 slēpotāju konkurencē un 114,74 FIS punktus. Viņš no pirmā trīsdesmitnieka atpalika 7,73 sekundes.

Bikše sestdien sprinta kvalifikācijā bija 88.pozīcijā, bet svētdien 15 kilometros brīvajā stilā latvietis bija trīs vietas zemāk.

Pirms otrdienas sprinta kvalifikācijas Eiduka kopvērtējumā bija 58.vietā, bet Bikše ieņēma 93.pozīciju. Vēlāk otrdien notiks izslēgšanas sacensības.

Šajā slēpošanas tūrē notiks septiņi etapi un Bikše tajās piedalās trešo gadu pēc kārtas, bet Eidukai šis ir debijas gads. Aizpērn Bikše kļuva par pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš piedalās šajā tūrē, kopvērtējumā izcīnot 40.vietu, bet iepriekšējā sezonā latvietis pirms priekšpēdējā posma izstājās.

2016./17.gada sezonā pēdējā etapā Bikše kļuva par vēsturē pirmo Latvijas distanču slēpotāju, kurš ieguvis Pasaules kausa kopvērtējuma punktus.

Seriāls noslēgsies 6.janvārī ar deviņu kilometru posmu, kurā pēdējie trīs kilometri jāveic pret kalnu pa kalnu slēpošanas trasi.

Izmantotie resursi:
LETA