Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

Dainis Dukurs: "Liela vilšanās. Šāda izdevība varbūt ir tikai reizi simt gados"

Rolands Eliņš

Dainis Dukurs: "Liela vilšanās. Šāda izdevība varbūt ir tikai reizi simt gados"
Dainis Dukurs
Foto: Jaroslavs Kuļomins, sport24.ru

LETA. Ir vilšanās par Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmumu piešķirt 2026.gada Ziemas olimpisko spēļu rīkošanas tiesības Itālijas pilsētām Milānai un Kortīnai d'Ampeco, jo Latvija un Sigulda bija pelnījusi uzņemt daļu no ziemas sporta svarīgākā četrgades foruma, aģentūrai LETA teica Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktors Dainis Dukurs.

"Šī bija unikāla iespēja mazajai Latvijai tikt pie pieciem olimpiskajiem apļiem un būt vienai no Stokholmas sadarbības partnerēm, tomēr SOK nobalsoja citādāk," vilšanos neslēpa Dukurs, kurš piebilda, ka pirmdien pieņemtais lēmums bijis nedaudz negaidīts. "It kā šķita, ka Stokholmas pieteikums ir spēcīgāks. Kad kandidatūru atsauca Kalgari, likās, ka tieši zviedri varētu būt tie, kuri uzvarēs balsojumā. Tomēr bija mirkļi, kas lika arī aizdomāties. Zviedru vēsums un attieksme brīžiem lika būt uzmanīgiem, vismaz tā jutos iekšēji. Savukārt itāļi ir ar citiem apgriezieniem, redzējumu un pieeju. Varbūt tas pietrūka zviedriem, lai gan viņi savu darbu paveica godam."

"Šobrīd ir diezgan liela vilšanās. Vēl ilgi būs jāgaida līdzīgs piedāvājums, lai kādu no Olimpiādes sporta veidiem atvestu uz Latviju. Šāda izdevība varbūt ir tikai reizi 100 gados," norādīja Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases direktors.

Dukurs arī atklāja, ka zviedru piedāvājums kopīgi rīkot Olimpiādi bijis negaidīts.

"Tas bija negaidīti, tomēr tas darīja lepnu. Pozitīvi, ka arī lielākā daļa Siguldas un Latvijas iedzīvotāji to uztvēra ar lepnumu. Arī iepriekšējā un esošā valdība bija gatava sniegt atbalstu. Šķita, ka visi esam uz viena viļņa," pauda Dukurs, kurš piebilda, ka Latvija no savas puses visu izdarījusi augstā līmenī.

Ja Zviedrijas puse būtu ieguvusi tiesības rīkot olimpiskās spēles, Siguldas trasē notiktu vērienīgi rekonstrukcijas darbi, tomēr arī bez Olimpiādes plānots veikt pārmaiņas, tikai tagad tās būšot lēnākiem soļiem. Šobrīd trasē nav iespējams aizvadīt bobsleja četrinieku sacensības.

"Darbs pie projekta turpināsies. Kad tas būs gatavs, prezentēsim to valdībai. Temps būs lēnāks, bet virziens - pareizs. Trasē ir nepieciešama rekonstrukcija. Varbūt ne tik lielā apmērā, kādā tā būtu bijusi, ja zviedri uzvarētu cīņā par olimpiskajām spēlēm," teica Dukurs.

Olimpisko spēļu mājvieta tika izvēlēta SOK individuālo biedru balsojumā - Itālijas pieteikums ieguva 47 balsis, kamēr Zviedrijas tika pie 34.

Šo biedru skaits oficiāli ir 95, bet balsot reāli varēja tikai 83, turklāt SOK prezidents Tomass Bahs šajos balsojumos parasti atturas. Līdz ar to no balsojuma atturējās vēl viens biedrs, jo kopumā nobalsojis 81.

  -2 [+] [-]

, 2019-06-24 21:30, pirms 3 gadiem
KO darīt Daini, ka viss kabinetos jau sarunāts pirms cīņas, nav pat nozīmes nekādai prezentācijai nekam!!

  -3 [+] [-]

, 2019-06-24 23:12, pirms 3 gadiem
Nu tad jāmetas Baltijas valstīm kopā un jāsarīko pašām OS. Viss mums ir, tikai jāuzber lielāks kalns nobraucieniem ar slēpēm.

  +4 [+] [-]

, 2019-06-24 23:20, pirms 3 gadiem
Zviedri gribēja tikt cauri vien ar muldēšanu dotajā virzienā, taču šodienas skarbā pasaule tic tikai reāliem līgumiem, zīmogiem un parakstiem. Ja to na, tad viss bla, bla, bla no SOK kanceles ir tikai burbuļi strautā...

  +1 [+] [-]

, 2019-06-24 23:26, pirms 3 gadiem
Dainis gaudo,ka palaista vējā lielā iespēja nopelnīt pamatīgu ''kāpostu'',bet LV nodokļu maksātāji gavilē Hip,hip urā!!!

  +2 [+] [-]

, 2019-06-25 00:47, pirms 3 gadiem
To pareizi Dainis saka, ka zviedru vēsums un attieksme lika būt piesardzīgiem. To šodien varēja just arī prezentācijas laikā. Pārliecināšanas spējas, degsme, emocijas - tas viss bija itāļu pusē. Pluss vēl tas viss par ko Vrubļevskis runāja. Nebija pa īstam ne politiķu, ne tautas atbalsta zviedru kandidatūrai. Bija tikai biznesa projekts. Tāpēc arī tāds rezultāts. Nav ko pārdzīvot. Varbūt somi sadomās rīkot, tie arī mums varētu piedāvāt. Nav tikai skaidrs, kur kalnu slēpošanu tad rīkot? Bet kaut ko jau tur varētu izdomāt.

  -3 [+] [-]

, 2019-06-25 01:53, pirms 3 gadiem
ak68 rakstīja: To pareizi Dainis saka, ka zviedru vēsums un attieksme lika būt piesardzīgiem. To šodien varēja just arī prezentācijas laikā. Pārliecināšanas spējas, degsme, emocijas - tas viss bija itāļu pusē. Pluss vēl tas viss par ko Vrubļevskis runāja. Nebija pa īstam ne politiķu, ne tautas atbalsta zviedru kandidatūrai. Bija tikai biznesa projekts. Tāpēc arī tāds rezultāts. Nav ko pārdzīvot. Varbūt somi sadomās rīkot, tie arī mums varētu piedāvāt. Nav tikai skaidrs, kur kalnu slēpošanu tad rīkot? Bet kaut ko jau tur varētu izdomāt.
Ar ko tev Levi neder?

  +2 [+] [-]

, 2019-06-25 02:09, pirms 3 gadiem
SteveDavis rakstīja: Ar ko tev Levi neder?
Principā der, bet, liekas, ka nobrauciens tur nekad nav noticis! Tur jau ar to arī sākas problēmas. Nobraucienam jāatbilst noteiktiem kritērijiem. Parasti visās lielākās sacensībās nobrauciena trases garums pārsniedz 3 km (vai vismaz kaut kur pie tā), arī kritumam vajadzētu būt vismaz kādi 800 metri. Cik zinu, Levi tādu nevar iekārtot. Var protams taisīt arī īsāku, bet tad jārīko divi braucieni. Tomēr tas ir vecais stils. Ļoti senos laikos tā arī notika. Tagad gandrīz vienmēr tiek rīkots viens brauciens. Cik atceros, pēdējo 10 gadu laikā PK posmos tikai vienu reizi bija 2 braucieni, kad viena no Austrijas trasēm laika apstākļu dēļ pārāk daudz bija jāsaīsina nobrauciena garums.

  -1 [+] [-]

, 2019-06-25 09:06, pirms 3 gadiem
Nu jā, tāds brīdis, kad Latvijai Olimpiādes rīkošanas griezumā ir kaut kas tāds, kas nav bagātajām Skandināvijas vai citām tuvējām lielvarām, kas var rīkot OS, var arī neatkārtoties. Viss iet uz priekšu, un pienāks brīdis, kad arī kādā no šīm valstīm aizies renes sports un tad būs čau. Cita lieta, vai šāds ķeksītis "pie mums bija Olimpiāde" ir to vērts, lai no nodokļu maksātājiem dīrātu vēl un vēl.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-25 09:06, pirms 3 gadiem
Varēsim strāstīt saviem pēcnācējiem kā pie mums gandrīz divreiz norisinājās Olimpiskās spēles!

  +2 [+] [-]

, 2019-06-25 10:11, pirms 3 gadiem
Labi vien ir, ka nepiešķīra tiesības rīkot OS, jo, novadu reformas gadījumā, visi Siguldai pievienotie novadi tiktu atstāti bez jebkādiem budžeta līdzekļiem, lai visu novirzītu šī pasākuma rīkošanai un Siguldas labiekārtošanai.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-25 10:33, pirms 3 gadiem
Lai dabūtu olimpisko pasūtījumu, bija jāņem vērā, lai būtu apmierinātas balsotāju vairākuma intereses...nu, tak Holivudas seriālu "Kāršu nams" visi redzējuši?....pie sienas jābūt tāfelei, kur uzrakstīti visi balsotāji, un pretī jābūt uzrakstītām lietām, kas interesē tos, lai nobalsotu par Stokholmu...kad sasniegts vairākums, tad ir uzvara....citādi viss tas, ka mums ir labākais piedāvājums ir pliks blablablāāā ...itāļi arī saka, ka šiem labākais piedāvājums....un nespēja savākt 45+ balsis par Stokholmu - nožēlojami....

  -1 [+] [-]

, 2019-06-25 12:19, pirms 3 gadiem
Kommaer/// rakstīja: Varēsim strāstīt saviem pēcnācējiem kā pie mums gandrīz divreiz norisinājās Olimpiskās spēles!
Acīmredzot būs jāgaida trešā reize - 3 labas lietas.

  -2 [+] [-]

, 2019-06-25 13:21, pirms 3 gadiem
Ļoti laba ziņa parastajiem Latvijas cilvēkiem. Slikta shēmotājiem, Dukuru famīlijai, naivajiem renes faniem.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-19 00:50, pirms 3 gadiem
Kā gan lai nebūtu vilšanās. Gar kabatu aizgāja milzīga nauda. Atliks šeftēt ar to kas ir tai renē.

     [+] [-]

, 2019-12-04 19:59, pirms 3 gadiem
mopeeds rakstīja: Labi vien ir, ka nepiešķīra tiesības rīkot OS, jo, novadu reformas gadījumā, visi Siguldai pievienotie novadi tiktu atstāti bez jebkādiem budžeta līdzekļiem, lai visu novirzītu šī pasākuma rīkošanai un Siguldas labiekārtošanai.
Siguldu safrizētu, bet pārējie par to prieciņu vēl ilgi maksātu. Gan jau, ka nabaga zviedri, atšķirībā no bagātajiem mums, nemaz tik vienprātīgi to olimpiādi negribēja, jo draudzējas ar kalkulatoru.