Dainis Dukurs: "No mūsu federācijas nosaukuma to otro vārdu varētu ņemt ārā"
Raidījumā "(Bez)maksas sports" novembrī, piedaloties diskusijā par Siguldas bobsleja un kamaniņu trases nākotnes iespējām, kopā LNSC valdes locekli Andri Pārupu un kamaniņu sporta federācijas ģenerālsekretāru Kristapu Mauriņu viesojās arī Dainis Dukurs, bijušais trases direktors un skeletona attīstītājs Latvijā, kurš kā treneris palīdzēja saviem dēliem Martinam un Tomasam sasniegt skeletona virsotnes. Dainis Dukurs izteica viedokli, ka šobrīd Latvijā renes sportos priekšplānā pelnīti izvirzījies kamaniņu sports, kamēr Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas darbam viņš veltīja kritiku.
"Domāju, ka mēs paši arī esam kaut kur vainīgi," uz jautājumu par sabiedrībā valdošajiem stereotipiem par renes sporta veidiem atbildēja Dainis Dukurs, trīskārtējais Latvijas gada treneris. "Mums ir divas federācijas. Mums ir kamaniņu sporta federācijas, kas strādā ļoti labi, un mums ir bobsleja un skeletona federācija."
Dukurs sarunā arī atzīmēja Siguldas pašvaldības atbalstu renes sporta veidiem, norādot uz tās sniegto atbalstu Skeletona akadēmijas izveidošanā: "Lai skeletons nenomirtu, atvēru Skeletona akadēmiju, Sigulda bija tā, kas palīdzēja. Teikšu, ka visnotaļ veiksmīgi - mērķis bija atvest vienu medaļu no jaunatnes olimpiādes, atvedām trīs, pa ceļam arī trīs medaļa PČ junioriem. Taču nākamgad beigsies šis deleģējuma līgums, un tad gan būs švakāk, jo tas ir papildu finansējums."
"Savukārt tajā brīdī (pirms akadēmijas) likās, ka šis sporta veids beigsies. Un te atkal mums jāpiesauc mūsu federācija, no kuras nosaukuma to otro vārdu principā varētu ņemt ārā," par Latvijas bobsleja un skeletona federāciju sacīja Dukurs. "Jo atbalsta skeletonam nav nekāda - apaļa nulle. Jā, tur ir divas dāmas, kas apkalpo tāmes par naudu, ko mēs nopelnām ar rezultātiem, bet ar to arī viss beidzas. Un tas nav tikai tagad, tā bija arī tad, kad strādāju ar Tomasu un Martinu. Ņemot vērā viņu sasniegtos rezultātus, ko esam devuši Latvijai, būtu žēl, ja šis sporta veids pazustu."
Bijušais ilggadējais Siguldas bobsleja un kamaniņu trases direktors Dukurs norādīja uz bobsleja un skeletona atrašanos ārpus IZM noteiktajiem prioritārajiem sporta veidiem, kuriem ir lielāks finansējums. Prioritāro sporta veidu vidū toties ir kamaniņu sports, ko Dukurs vairākkārt izcēla kā renes sporta veidu šobrīd pozitīvo piemēru, taču arī brīdināja blakus sēdošo Kristapu Mauriņu, LKSF ģenerālsekretāru.
"Jaunais sporta departamenta direktors tuksneša lauva (Aleksandrs Samoilovs) kā atnāca, tā paziņoja, ka saīsinās prioritāro sporta veidu sarakstu no 15 līdz 10," sacīja Dukurs. "Nu, šī lauva aizies, atnāks nākamā un arī kamaniņas varēs domāt, kurā pusē žogam nokritīs. Savukārt, lai varētu runāt par to, vai vajag šo Siguldas sporta bāze vai nevajag, vispirms jābūt arī tiem, kas tur trenējas un to apdzīvo. Kad mums bija lielie panākumi, uz sezonas noslēguma pasākumiem sanāca 5-6 tūkstoši cilvēki, mums bija grūti sportistus uzvest uz startu atpakaļ."
"Mēs jau paši arī kaut kur vainīgi, īpaši mūsu federācija. Jā, kamaniņās viss ir labi nostādīts, bet mūsu federācijai būtu krietni jāpārvērtē savs darbs un attieksme. Mēs jau paši iešaujam sev kājā ar paziņojumiem, ka (Emīls) Cipulis ir gļēvulis, kad viņš un stūmēji aiziet paprasīt pielikumu pie algas. Ja mēs būtu gudrāki un atrastu katram tos 300 eiro mēnesī jeb uz četriem kādus 12 tūkstošus gadā, tad varbūt mēs arī neizsauktu uz sevi tik daudz "heiteru". Viss jau sakārtojas dzīvē, viss jau ir saistīts," atzina Dukurs.
[+] [-]
-3 [+] [-]
Valsts nenodrošināja nekādu iespēju pēc Dukuriem skeletonam turpināties, valsts un federācija neuztrenēja jaunos skeletonistus, tikai gadu garumā izmantoja Dukuru ģimeni.
Viennozīmīgi Dukurs nav atbildīgs ne pie vienas pašas likstas, kas šobrīd Latvijas skeletonā pastāv, un nekādā mērā nav vainojams pie tā, ka šobrīd Latvijā nav neviena daudz maz normāla līmeņa skeletonista.
Vainīgie ir tikai Izglītības ministrijā un Bobsleja federācijā.
[+] [-]
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Te pieminēja Netlauu un Veinbergu. Būtu interesanti palasīt interviju ar viņiem. Vai viņi tāpat kā Šteinbergs piesegtu Dukurus? Ja par Šteinbergu - atceros to vienīgo sezonu, kad viņš bija izcīnījis tiesības braukt pasaules kausā. Kā saprotu, toreiz viņam to pateikuši tikai neilgi pirms jaunās sezonas sākuma, lai gan tas bija zināms jau agrā pavasarī. Un braukt viņam iedeva pilnīgāko lūzni, Maxima plastmasas ragaviņu līmenī. Drošības pēc atkratījās no konkurenta...