Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:138, Did:0, useCase: 3

Ukrainis Heraskevičs aicina diskvalificēt karu atbalstošus Krievijas sportistus

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Ukrainis Heraskevičs aicina diskvalificēt karu atbalstošus Krievijas sportistus
Vladislavs Heraskevičs. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--DPA. Ukrainas skeletonists Vladislavs Heraskevičs aicina uz visu atlikušo mūžu no sporta sacensībām izslēgt tos Krievijas sportistus, kuri atbalsta karadarbību Ukrainā.

Heraskevičs piedalījās Pekinas olimpiskajās spēlēs, kur pēc viena no braucieniem pacēla plakātu Ukrainas karoga krāsās ar uzrakstu "Karam Ukrainā - nē!", tādējādi pievēršot pasaules uzmanību tobrīd saspringtajai situācijai pie Ukrainas robežām.

"Viņiem nekad vairs nevajadzētu būt daļai no sporta sabiedrības," Vācijas raidsabiedrībai "Deutschlandfunk" teica Heraskevičs. "Un cilvēkiem, kuri izvēlas par to klusēt, arī vajadzētu piemērot sankcijas."

"Kāpēc atlēti tiek diskvalificēti, ja lieto aizliegtas vielas? Jo tādējādi melo un krāpjas. Savukārt, ja atlēts atbalsta karu, viņš nes postu visai Ukrainai un grauj mūsu dzīvi," karadarbību un dopinga lietošanu salīdzināja skeletonists.

Ukrainas sportists arī norādīja, ka sports nevar būt nesaistīts ar politiku, bet gan drīzāk ir daļa no tās. "Ja vairāki olimpiskie čempioni kā daļa no kara propagandas parādās Lužņiku stadionā Maskavā, tad arī sportista fani sāks atbalstīt karu. Protams, ka sports ir politika," teica skeletonists.

Heraskevičs pašlaik strādā organizācijā, kas palīdz karā cietušajiem, un viņš aicināja arī Starptautisko Olimpisko komiteju (SOK) sniegt vairāk atbalsta Ukrainai.

23 gadus vecais skeletonists Pekinas olimpiskajās spēlēs ieņēma 18.vietu, bet pirms četriem gadiem Phjončhanas spēlēs izcīnīja 12.vietu.

Izmantotie resursi:
LETA

  +1 [+] [-]

, 2022-04-19 14:55, pirms 2 gadiem
Mērgļiem ar z burtu utt, viennozīmīgi diskābels uz ilgu laiku

     [+] [-]

, 2022-04-19 15:51, pirms 2 gadiem
hiro1005 rakstīja: Mērgļiem ar z burtu utt, viennozīmīgi diskābels uz ilgu laiku
mērgļiem diskābelis uz mūžu. krievu un belaru pederācijām līdz tam laikam, kamēr nav noslēgts miera līgums. viss elementāri. un nekādu atkāpju un kompromisu.