Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:12, Did:0, useCase: 3

Ekmanis: "Tāda melnā līnija mums nav bijusi kopš 2010. gada"

Almants Poikāns
Almants Poikāns

Ekmanis: "Tāda melnā līnija mums nav bijusi kopš 2010. gada"
Oskars Ķibermanis. Foto: bobslejs.lv

Latvijas bobslejistu rezultāti šosezon nav priecējuši bieži – mūsējie tikai vienreiz kāpuši uz Pasaules kausa pjedestāla, un Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) ģenerālsekretārs Zintis Ekmanis sarunā ar portālu Sportacentrs.com nenoliedz, ka pusotru mēnesi līdz Pekinas olimpiskajām spēlēm situācija ir sarežģīta.

Līdz šim vienīgo goda pjedestālu šosezon guvusi Oskara Ķibermaņa pilotētā četrinieku ekipāža, kas novembra beigās Īglsā guva otro vietu. Vēl divas reizes viņš guva piekto vietu, bet pārējos trīs mačos bija tuvāk pirmā desmitnieka beigām. Četrinieku kopvērtējumā Latvijas vadošais pilots ir septītais.

Nomināli otrais pilots Dāvis Kaufmanis novembrī Eiropas kausa sacensībās Norvēģijā piedzīvoja divus kritienus, un Ekmanis neslēpj, ka tas atstājis sekas un šo to pabojājis. Vēl pirms sezonas Kaufmaņa pilotētais četrinieks izcīnīja augsto septīto vietu kontrolsacensībās olimpiskās Pekinas trasē.

“Jauno džeku kritiens diezgan daudz ko pabojājis. Pirms sezonas viņi bija spārnos, gāja labi. Septītā vieta Ķīnā. Tendences bija labas,” atceras Ekmanis. “Šobrīd ir melnā līnija, kāda nav bijusi desmit gadus kopš 2010. gada, kad pirms Vankūveras olimpiskajās spēlēm Jānis Miņins dabūja apendicītu. Pēc visiem rādītājiem toreiz mums bija jāņem medaļas.”

Ļoti pieticīgi rezultāti Ķibermanim šosezon bijuši divniekos, jo labākais rezultāts ir 12. vieta pirmajā posmā, bet pirms tam Pekinā viņš bija septītais. “Oskaram Ķīnā slīd labi, tur viss ir labi, bet Eiropā viss ir citādāk. Pietiek no komandas izkrist vienam cilvēkam, lai viss uzreiz samainītos.”

Traumu šobrīd dziedē Latvijas izlases labākais stūmējs Matīss Miknis, kurš varētu atgriezties uz posmu Siguldā, kas paredzēts tieši gadu mijā. Šai sezonai Ķibermanim sarūpēts arī jauns divnieku bobs, bet Ekmanis piebilst, ka pilotam arī ar braukšanu varētu klāties labāk.

Mums ir jāsakož zobi un jācīnās līdz galam. Cerams, Miknis atgriezīsies labā formā,” cerību pauž Ekmanis. Tagad komanda pāris dienas pabūs mājās pie savām ģimenēm, ko nav redzējuši vairākas nedēļas, bet pēc tam priekšā mači Siguldā. “Arī Siguldā nebūs vienkārši, tā ir sarežģīta trase. Savas priekšrocības gan ir, un tās vajadzētu izmantot, lai atgūtos no padsmitajām vietām.”

Pēc posma Siguldā sekos posms Vinterbergā 8.-9. janvārī, bet Pasaules kausa sezona noslēgsies 15.-16. janvārī Sanktmoricā, kas vienlaikus būs arī Eiropas čempionāts. Pekinas olimpiskajās spēlēs bobslejisti ledus trasē sacentīsies no 13. līdz 20. februārim.

  +4 [+] [-]

, 2021-12-21 16:32, pirms 5 mēnešiem
Tas ka Ķīnā slīdēja novembrī, tā nav nekāda garantija, citi laika apstākļi būs OS, ieciklēties uz novembri nevajadzētu

  +2 [+] [-]

, 2021-12-21 17:05, pirms 5 mēnešiem
Pilnīgi bezjēdzīga intervija....neko vispār nevar uzzināt...ne konkrēti par stūmējiem,ne tehniku...pilnīgi neko..varēja pat nepublicēt

  +6 [+] [-]

, 2021-12-21 17:07, pirms 5 mēnešiem
Kāds zina sīkāk par jauno divnieku bobu? Izskatā, ka Eiropas trasēs tas vispār neslīd...

  +5 [+] [-]

, 2021-12-21 17:13, pirms 5 mēnešiem
Zinča tak vienreiz atnāc uz LTV un visu sīki un smalki izstāsti...bez Ķipura banāniem varam arī kādu dienu iztikt

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 18:15, pirms 5 mēnešiem
Galvenais,ka alga treneriem un ekmaņiem tik kāj uz augšu...tak pofig melnā josla....kamēr jūs tur neizdzenās noēdušos ekmaņus,tikmēr ari būs melnā josla...

     [+] [-]

, 2021-12-21 19:41, pirms 5 mēnešiem

     [+] [-]

, 2021-12-21 20:54, pirms 5 mēnešiem
Damokla zobens rakstīja: Kāds zina sīkāk par jauno divnieku bobu? Izskatā, ka Eiropas trasēs tas vispār neslīd...
Nedaudz nepareizi pateici, slieces un bobs.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-21 20:59, pirms 5 mēnešiem
ice F-1 rakstīja: Pilnīgi bezjēdzīga intervija....neko vispār nevar uzzināt...ne konkrēti par stūmējiem,ne tehniku...pilnīgi neko..varēja pat nepublicēt
Jā intervija kkāda pusjēla ola. Kāpēc nav jautājuma vai Melbārža bobu nemēģināja iebraukāt, kāpēc, ja reiz jauns divnieks, tad tas nav visu sezonu.

Svarīgi saprast, vai komanda paliek pie lielāka apaļuma slidām (lielāks ātrums, mazāk piedod kļūdas) jeb ies atpakaļ uz asākām (vieglāk stūrēt).

Autor Poikān, kāpēc nav normālu jautājumu un intervijas? Šobrīd ir daudz jautājumu, jo paļauties ka treniņos slīdēja labi, ka tā būs tagad ir maigi sakot naivi. Lai jau izdodas.

  +1 [+] [-]

, 2021-12-22 08:39, pirms 5 mēnešiem
Bet varbūt jāsāk ar vadības un trenera maiņu? Aizsēdējies gan Ekmanis gan Prūsis...

     [+] [-]

, 2021-12-22 09:40, pirms 5 mēnešiem
Ekmanim un Prūsim pamatīga brūnā strīpa

     [+] [-]

, 2021-12-22 09:57, pirms 5 mēnešiem

     [+] [-]

, 2021-12-22 10:05, pirms 5 mēnešiem
pec ekmana tiesam paliek bruna josla,vienmer,Dainis precizi noraksturoja so klaunu...