Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:11, Did:0, useCase: 3

"Velna ducis", kas paņēma "visu banku"

Anatolijs Kreipāns
Anatolijs Kreipāns

"Velna ducis", kas paņēma "visu banku"
Darja Domračova ir pagaidām pēdējā, kas biatlonā paņēma "visu banku" - viņa tagad ir pasaules un olimpiskā čempione individuālajās distancēs, kā arī Pasaules kausa ieguvēja.
Foto: AFP

Kopš baltkrievu bialonistes Darjas Domračovas uzvaras pagājušo svētdien Pasaules kausa kopvērtējumā biatlona vēsturē ir 13 sportistu, kas paņēmuši "visu banku" - proti, ir bijuši olimpiskie un pasaules čempioni (individuālajās distancēs) un Lielā kristāla globusa ieguvēji jeb uzvarētāji Pasaules kausa kopvērtējumā. Ticiet vai ne, bet "velna ducī" nav, piemēram, francūža Rafaela Puarē un zviedrietes Magdalenas Forsbergas, kura vienīgā biatlona vēsturē Pasaules kausu ir ieguvusi 6 reizes pēc kārtas...

Vācietis no bijušas VDR Franks Ulrihs iegāja un paliks vēsturē kaut vai ar to, ka tieši viņš ir pirmais Pasaules kausa ieguvējs, taču viņš līdz ar to ir arī pirmais, kurš ieguva visus jau minētos titulus - viņš ir seškārtējs pasaules čempions, pirmais olimpiskais čempions 10 km distancē (1980. gadā Leikplesidā) un četrkārtējs Pasaules kausa ieguvējs. Franks Ulrihs kļuva arī par pirmo, kurš Pasaules kausu ieguva trīs reizes pēc kārtas (1980-1982).
Cits bijušās VDR biatlonists Franks Pēters Rēčs iegāja vēsturē ar to, ka bija pirmais, kurš vienās olimpiskajās spēlēs uzvarēja toreiz abās individuālajās distancēs (10 km un 20 km - 1988. gadā Kalgari). Viņš ir arī trīskārtējs pasaules čempions un trīs reizes Pasaules kausa ieguvējs.
Norvēģis Eiriks Kvalfoss trīs reizes bija pasaules čempions, bet olimpiskā čempiona titulu un Pasaules kausu ieguva pa vienai reizei.
"Varenais un briesmīgais" norvēģis Ūle Einārs Bjerndālens Pasaules kausu ir ieguvis visvairāk reižu starp vīriešiem - sešas. Viņš ir pieckārtējs olimpiskais čempions (vienīgā disciplīna, kurā nav - 15 km ar kopēju startu) un 11 reizes pasaules čempions.
Vāciete Katija Vilhelma ir pirmā no sievietēm, kas paņēma "visu banku" - 2006. gadā viņa ieguva Pasaules kausu, bet pirms tam jau bija divkārtējā olimpiskā čempione (pirmā biatloniste, kura vienās olimpiskajās spēlēs ieguva 3 zelta medaļas, taču viena no tām bija 4x6 km stafetē), kā arī divas reizes Vilhelma kļuva par pasaules čempioni.
Vācietis Svens Fišers ir divkārtējs pasaules čempions, vienreiz olimpiskais čempions un divreiz Pasaules kausa ieguvējs.
Vāciete Andrea Henkele par pasaules čempioni kļuva četras reizes, bet olimpiskajās spēlēs uzvarēja un Pasaules kausu ieguva pa vienai reizei.
Vācietis Mihaēls Graiss olimpiskais čempions bija divreiz, pasaules čempions un Pasaules kausa ieguvējs - pa reizei.
Norvēģis Emils Hegle Svendsens ir pieckārtējs pasaules čempions, divkārtējs olimpiskais čempions, bet Pasaules kausu ieguvis tikai vienreiz (četras reizes pēc kārtas - līdz šai sezonai - bija kopvērtējumā otrais...).
Norvēģiete Tūra Bergere pasaules čempione bija četras reizes (iegāja vēsturē kā pirmā biatlonā vispār, kas vienā pasaules čempionātā ieguva 6 medaļas - 2013. gadā četras zelta un divas sudraba medaļas), olimpiskā čempione un Pasaules kausa ieguvēja - pa reizei.
Vāciete Magdalena Noinere no biatlona aizgāja agri, taču "visu banku" paņemt paspēja - seškārtēja pasaules čempione, divkārtēja olimpiskā čempione un trīskārtēja Pasaules kausa ieguvēja.
Francūzis Martens Furkads šosezon kļuva par pirmo biatlonistu, kurš Pasaules kausu ieguva četras reizes pēc kārtas, viņš ir arī seškārtējs pasaules un divkārtējs olimpiskais čempions.
Baltkrieviete Darja Domračova pērn Sočos kļuva par pirmo biatlonisti, kurai vienās olimpiskajās spēlēs izdevās iegūt trīs zelta medaļas individuālajās distancēs (iedzīšana, 15 km un kopējais starts), viņa ir divkārtēja pasaules čempione un tagad beidzot (iepriekšējās trijās sezonās - 2., 2. un 3. vieta kopvērtējumā) kļuva arī par Pasaules kausa ieguvēju.
Nav Rafaela Puarē, nav Magdalenas Forsbergas, nav vēl daudzu ne mazāk slavenu biatlonistu par "velna ducī' minētajiem. Puarē, piemēram, nav olimpirkā čempiona titula, kuram viņš vistuvāk nonāca 2002. gadā Soltleiksitijā iedzīšanā, kad palika otrais. Puarē nepaveicās, jo toreiz neuzvarams bija Bjerndālens - četras zelta medaļas no četrām iespējamajām. Savukārt Forsberga pasaules čempione bija pat sešas reizes, taču kā olimiskās spēles, tā... "Tikai" divas bronzas medaļas.

     [+] [-]

, 2015-03-24 19:17, pirms 10 gadiem
"Varenais un briesmīgais", pēc ši teksta uzreiz bija skaidrs, kas rakstu uzrakstīja.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja