Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Brotens ir atpakaļ, rīt sāksies pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Brotens ir atpakaļ, rīt sāksies pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā
Foto: www.soelden.com

Šo sestdien, 23.okotbrī, Austrijas kalnu slēpošanas kūrortā Zeldenā ar milzu slalomu sievietēm sāksies 2021./2022.gada sezona kalnu slēpošanā. Nākamajā dienā šajā pašā disciplīnā sacentīsies vīrieši.

Kā jau tas pēdējos divdesmit gados ierasts, oktobra beigās Zeldenā tiek atklāta pasaules kausa sezona kalnu slēpošanā, sportistiem sacenšoties milzu slaloma disciplīnā. Un kā parasti priekšroka tiek dota dāmām, kuras tad arī šoreiz būs sezonas atklājēju godā.

Pagājušajā gadā Zeldenas posmā neiztika bez pārsteiguma, par ko parūpējās Lukass Brotens. Tobrīd 20 gadus vecais norvēģis izcīnīja pirmo uzvaru un arī godalgoto vietu. Par lielu pārsteigumu to nevarētu saukt, jo Brotens pirms tam 4 reizes bija ticis sešiniekā, taču jaunā norvēģa-brazīlieša (tēvs norvēģis, māte brazīliete – aut.piez.) uzvaru nebija prognozēta. Pēc negaidītā triumfa turpinājums bija nesekmīgs, jo nākamajos septiņos startos "uzlecošajai zvaigznei" sanāca palikt ārpus desmitnieka vai vispār bez ieskaitīta rezultāta. Un tad janvāra sākumā viņš iedzīvojās traumā, kas pavilka svītru visai sezonai. Šobrīd norvēģu talants ir atpakaļ ierindā, bet diez vai viņam izdosies atkārtot pagājušā gada panākumu.

Tikai piecas sekundes simtdaļas Brotenam piekāpās otrās vietas ieguvējs Marko Odermats (Šveice), kurš pēc tam aizvadīja lielisku sezonu, visu disciplīnu kopvērtējumā iegūstot otro vietu, bet milzu slaloma sezonu tomēr beigās pabeidzot trešajā vietā. Savukārt Lielā Kristāla globusa ieguvējs un arī milzu slaloma kopvērtējuma uzvarētājs Aleksis Penturo pērn Zeldenā palika pavisam cieši aiz trijnieka (+0,03 sek.). Odermatam un Penturo izaicinājumu metīs pasaules čempions Matjē Fevrs, kā arī pagājušās sezonas vicelīderis Filips Zubčičs no Horvātijas.

Sievietēm pagājušā gada oktobrī pie karjeras otrās uzvaras tika Marta Bassino, kura pēc tam palika nepārspēta vēl trīs reizes, beigās arī savā īpašumā nopelnot šīs disciplīnas Mazo kristāla globusu. Toties pirms diviem gadiem Zeldenā karjeras pirmo uzvaru izcīnīja tobrīd vēl 17gadus vecā Jaunzēlandes brīnumbērns Alise Robinsone. Bez iepriekšminētajām sportistēm uz uzvaru pretendēs arī francūziete Tessa Vorleja (2017.gada pasaules čempione), šveiciete Mišela Gisina, Lielā kristāla globusa ieguvēja Petra Vlhova, kā arī titulētā amerikāniete Mikaela Šifrina un pasaules čempione Lara Guta-Behrami (Šveice). Labas iespējas ir arī slaloma meistarei Katrīnai Līnsbergerei (Austrija), kura pasaules čempionātā ieguva bronzu milzu slalomā, kā arī meistarīgajai itālietei Federikai Brinjonei, kura bija labākā sezonas garumā 2019./2020.gadā.

     [+] [-]

, 2021-10-22 22:48, pirms mēneša
Vienmēr pie rakstiem meklēju cikos sākās, vai var redzēt un kur tv (ja runa par sacensībām kuras būs).
Laikam sākums 11.00. Eurosport 1 kanālā.