Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:323, Did:0, useCase: 0

Latvijas kausa kalnu slēpošanā otrā posma supergigants un milzu slaloms

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas kausa kalnu slēpošanā otrā posma supergigants un milzu slaloms
Jaunietei Elīnai Nežbortei pirmā uzvara elites grupā. Foto: Infoski.lv

Sestdien un svētdien Siguldā Kordes trasē norisinājās Latvijas Slēpošanas savienības organizētais Latvijas kausa otrais posms klanu slēpošanā. Pirmajā sacensību dienā kalnu slēpotāji sacentās supergigantā un milzu slalomā.

Supergigantā dāmām elites grupā, neskatoties uz to, ka salīdzinājumā ar pirmo posmu dalībnieku pulku bija papildinājušas dažas junioru vecuma Latvijas izlases dalībnieces, atkal pārliecinoši uzvarēja jauniešu grupas pārstāve, tikai šoreiz tā bija Elīna Nežborte („Pantera”), kura tuvāko sekotāju apsteidza par 0,43 sekundēm. Tālāk gan bija blīvi rezultāti, jo otro no piektās vietas šķīra tikai 0,16 sekundes un pārējās godalgoto vietu pretendentes abos braucienos ieguva mainīgas vietas. Otro vietu izcīnīja Krista Vitkovska („Apex”), kura par sešām sekundes simtdaļām bija ātrāka par trešās vietas ieguvēju un komandas biedreni Lieni Bondari, kura bija līdere pēc pirmā brauciena. Tikai sestā šoreiz bija pirmā posma uzvarētāja Evelīna Gasūna („Ziemeļpols”). Labākā senioru grupā, kura tiek tagad apzīmēta kā meistaru grupa, bija Žaklīna Frickausa („Virsotne”), kurai kopējā ieskaitē astotā vieta.

Vīriešiem supergigantā pēc palikšanas aiz goda pjedestāla pirmajā posmā pavisam savādāku sniegumu rādija Kristaps Zvejnieks („Virsotne”), veicot visātrāk abus braucienus un izcīnot uzvaru. Pēc pirmā brauciena otrais bija Miks Zvejnieks, taču brāļu pirmā dubultuzvara supergigantā nesanāca, jo abu braucienu summā Miku par divām sekundes simtdaļām apsteidza un uz trešo vietu pabīdīja pirmā posma uzvarētājs Ģirts Zīle no „Ziemeļpols”. Ceturto vietu sadalīja Mārtiņš Onskulis („Pantera”) un Kaspars Daugulis („Kore”), jo uzrādīja vienādu laiku. Pirmā posma otrās vietas ieguvējs Daniels Fogelis šoreiz tikai desmitajā vietā. Labākais no senioru grupas bija Edgars Kupčs („Kore”), kuram vienīgajam kopējā ieskaitē izdevās iekļūt desmitniekā un izcīnīt 9.vietu.

Milzu slalomā atkal uz starta izgāja Lelde Gasūna („Ziemeļpols”), taču šoreiz viņai neizdevās aizstāvēt pirmā posmā izcīnīto uzvaru, jo pārāka divos braucienos izrādījās Ieva Meldere („Pantera”). Pirmajā braucienā ātrākā bija Ieva, bet Lelde, pieļaujot kļūdu, tikai piektajā vietā, un neskatoties uz stabili labāko laiku otrajā braucienā, Lelde 0,87 sekunžu deficītu spēja samazināt līdz 0,18 sekundēm un nācās piekāpties stabilitāti rādošajai Ievai Melderei. Trešo vietu izcīnīja Krista Vitkovska, bet aiz viņas palika labākā jauniete Elīna Nežborte, kura pēc pirmā brauciena bija pat otrajā vietā, par četrām sekundes simtdaļām apsteidzot trešo laiku uzrādījušo Evelīnu Gasūnu, kura otrajā braucienā tika diskvalificēta. Labākā senioru grupas pārstāve Žaklīna Frickausa kopējā ieskaitē iekļuva jau labāko sešiniekā.

Vīriešiem milzu slalomā labākais bija Kristaps Zvejnieks, tiekot pie otrās uzvaras Latvijas kausa otrajā posmā, taču ļoti tuvu bija viņa brālis Miks, kurš piekāpās tikai par 0,16 sekundēm. Pirmā posma otrās vietas ieguvējs Kaspars Daugulis, uzrādot ātrāko laiku otrajā braucienā, kopvērtējumā Kristapam Zvejniekam atkal zaudēja trešdaļu sekundes, bet šoreiz ar to pietika trešajai vietai, turklāt dalītai un atkal tāpat kā supergigantā ar Mārtiņu Onskuli. Tāda sakritība, ka divi sportisti uzrāda identiski vienādu laiku divās disciplīnās pēc kārtas vēl nebija piedzīvota. Atkal labākais no senioriem bija Edgars Kupčs, kuram šoreiz kopējā vērtējumā vieta ārpus labāko desmitnieka – trīspadsmitā. Jāpiemin kalnu slēpošanā tikai otro gadu trenējošā juniora Kristapa Janoviča progress un iekļūšana desmitniekā, ierindojoties 9.vietā, jo pirms tam pārsvarā ieņēma vietas trešajā desmitā vai pat tālāk.

Meitenēm U12 grupā supergigantā tāpat kā pirmajā posmā nepārspēta palika Rēzija Krastiņa („Pantera”), vēlreiz aiz sevis ar pusotras sekundes atstarpi atstājot „Virsotnes” pārstāvi Betiju Burkovsku. Izcīnot trešo vietu, pirmo reizi Latvijas kausā trijniekā iekļuva Līva Oliņa („Pantera”), kura parasti ieņem vietu pirmā desmita beigās vai otrā desmita sākumā, bet lielākais panākums viņai bija pagājušajā gadā turpat Kordes trasē lielajos mīnuss grādos notikušajā Latvijas čempionātā jauniešiem, kur milzu slalomā un slalomā Oliņa bija attiecīgi otrā un pirmā no Latvijas pārstāvēm. Pirmajā posmā milzu slaloms bija vienīgā disciplīna, kurā neuzvarēja Rēzija Krastiņa, bet, šoreiz nestartējot igaunietei Johannai Udrass, tik un tā milzu slalomā Rēzijai vajadzēja saskarties ar sīvu pretestību no pašmāju sportistēm, un pateicoties lieliski veiktajam otrajam braucienam, viņa spēja pakāpties no trešās vietas pēc pirmā brauciena uz pirmo abu braucienu summā, par 0,16 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Soniju Askinezeri no „Apex”, kurai šis ir augstākais sasniegums Latvijas kausos līdz šim. Karlīna Lāce „Ziemeļpols”, kas ar Soniju dalīja pirmo vietu pēc pirmā brauciena, ieņēma trešo vietu, pirmo reizi iekļūstot trijniekā Latvijas kausa posmā.

U12 grupā puišiem supergigantā atkal pārliecinoši uzvarēja Lauris Opmanis („Apex”), bet otro vietu ieņēma Pauls Rubenis („Pantera”), bet šoreiz Paulam tikai 0,09 sekunžu attālumā bija trešās vietas ieguvējs Edgars Žurevskis („Ziemeļpols”), kuram pirmajā posmā līdz trijniekam pietrūka tikai trīs sekundes simtdaļas. Interesants pavērsiens notika milzu slalomā, kur trijniekā bija atkal tie paši sportisti, bet tikai savādākā secībā. Pirmo reizi uzvarēt izdevās Edgaram Žurevskim, kurš milzu slalomā rādīja stabilitāti. Kaut arī Opmanis otrajā braucienā bija stabili labākais, tomēr ar to bija par maz, un viņš nespēja atgūt zaudēto pirmajā braucienā, pēc kura bija tikai ceturtais. Tādējādi pārtrūka Opmaņa jaunākā uzvaru sērija, kas sākās 2012.gada sākumā, kad uz nākamo grupu bija pārgājis tolaik dominējošais Jorens Jēkabsons. Progresu apliecināja ceturto vietu ieguvušais Luka Zuters no „Apex”, kurš pērn vēl ierindojās otrā desmita vidū. Otrajā braucienā viņš uzrādīja trešo laiku, taču tāpat kā pirmajā posmā milzu slalomā, viņam pietrūkst stabilitātes abos braucienos.

U14 grupā meitenēm supergigantā Ievai Pildiņai no „Apex” neizdevās atkārtot pirmā posma panākumu, kad viņa par 0,03 sekundēm pārspēja Žaneti Gedru no „Ziemeļpola”. Šoreiz Žanete abu braucienu summā bija pārāka par trešdaļu sekundes, un atstāja Ievu otrajā vietā. Atkal trešā bija Luīze Brauere („Pantera”). Milzu slalomā stabili labākā bija Žanete Gedra, par 1,85 sekundēm apsteidzot otrās vietas ieguvēju Katrīnu Sadovņikovu no „Traverss-V”, kurai nedaudz labāk padodas tehniskās disciplīnas. Pirmo reizi trijniekā iekļuva Arta Irbe no „ASI Ski-box”. Pēc kļūdas pirmajā braucienā par augstu vietu vairs nevarēja cīnīties Ieva Pildiņa, bet ar uzrādīto laiku otrajā braucienā viņa apliecināja, ka ir grupas vicelīdere.

U14 grupā puišiem supergigantā, neskatoties uz ceturto laiku otrajā braucienā, uzvaru izdevās nosargāt Danielam Losam (International Ski team), aiz sevis atstājot pagājušā gada uzvarētāju Kristeru Čerņevski („ASI Ski-box”) un šā gada pirmā posma uzvarētāju Nauri Abzalonu („Pantera”). Tāpat kā pirmajā posmā aiz pjedestāla nācās palikt Rūdolfam Daņilēvičam, kurš pēc pirmā brauciena bija trešais. Milzu slalomā stabila uzvara Danielam Losam, bet par otro vietu cīnījās trīs sportisti. Otrā vieta tāpat kā pirmajā posmā, kur tika izrādīta sīva pretestība Losam, tika Klāvam Vorslavam no „Pantera”, bet tikai par divām sekundes simtdaļām viņam piekāpās Aleksis Altbergs („Kore”), kurš šoreiz savstarpējā mikromačā par trešo vietu pārspēja otrajā braucienā otro laiku uzrādījušo Mārtiņu Zvīni no „Apex”.

U16 grupā meitenēm Elīna Nežborte („Pantera”) Andoras sacensībās iegūtās trešās vietas iedvesmota šoreiz supergigantā pārspēja pirmā posma uzvarētāju Evelīnu Gasūni „Ziemeļpols”, atkārtojot pagājušā gada panākumu Latvijas kausā (toreiz Evelīna nestartēja – aut. piez.). Atkal stabili trešajā vietā bija Madara Zvīne no „Apex”. Milzu slalomā uzvaru svinēja Evelīna Gasūna, bet otro vietu ieņēma Elīna Nežborte, trešajā vietā atstājot pirmā posmā otro vietu ieguvušo Madaru Zvīni.

Interesantākie notikumi norisinājās U16 grupā puišiem, kur gan supergigantā, gan milzu slalomā bija cits uzvarētājs nekā pirmajā posmā. Supergigantā labākais bija Elvis Opmanis („Apex”), kurš par 0,12 sekundēm pārspēja otrajā braucienā labāko laiku uzrādījušo Klāvu Rubeni („Pantera”). Trešais bija pirmajā posmā tūdaļ aiz pjedestāla palikušais Kristaps Stefans („Pantera”), kas no uzvarētāja atpalika jau 0,72 sekundes, bet par 0,11 sekundēm pārspēja un aiz trijnieka atstāja pirmā posma uzvarētāju Žaku Gedru („Ziemeļpols”). Arī milzu slalomā Žakam Gedram neizdevās uzvarēt, jo viņu, kaut arī ar vismazāko iespējamo pārsvaru – vienu sekundes simtdaļu, divu braucienu summā tomēr pārspēja Klāvs Rubenis. Elvis Opmanis uzvarētājam zaudēja precīzi trešdaļu sekundes un ierindojās trešajā vietā. Dāvis Zvejnieks „Virsotne”, kurš bija līderis pēc pirmā brauciena, par 0,01 sekundi atrodoties priekšā Rubenim, beigās palika ceturtais.

Rezultāti: 2012/2013 gada sezona : Rezultāti : Kalnu...