Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Volejbola izlases treneris: ''Bloks ir Latvijas volejbola firmas zīme''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Volejbola izlases treneris: ''Bloks ir Latvijas volejbola firmas zīme''
Mihals Gogols. Foto: LVF

Latvijas volejbola izlases galvenais treneris Mihals Gogols pēdējās nedēļas laikā apmeklēja Latvijas čempionāta izšķirošās spēles, pēc kuras viņam radušies pirmie secinājumi, par kuriem speciālists dalījās sarunā ar Latvijas Volejbola federāciju (LVF).

Vaicāts par ierašanos Latvijā, treneris uzsvēra: "Pirmā lieta noteikti ir tā, ka es ļoti priecājos par iespēju redzēt fināla un bronzas spēles klātienē. Es redzēju trīs spēles, kuru līmenis man likās pietiekami labs."

Jautāts par to, vai tika izdarīti jau konkrēti secinājumi par pirmo paplašināto spēlētāju sarakstu, treneris atbild: "Noteikti, es arī meklēju kādi būs mūsu risinājumi Zelta līgai, jo mēs jau zinām, ka dažiem spēlētājiem vajag paņemt kādu atpūtas brīdi traumu un veselības dēļ. Daudziem ir bijusi smaga un gara sezona, arī citi spēlētāji uz izlasi ieradīsies diezgan vēlu. Īsi pirms Zelta līgas notiks arī U22 Eiropas čempionāta kvalifikācija, kurā startēs spēlētāji, kuri pēc tam pievienosies lielajai izlasei. Ņemot vērā visu šo, mums vajag plašāku spēlētāju sarakstu, īpaši jau mūsu gaidāmā “piedzīvojuma” sākumā."

Par volejbola elementu aspektu, treneris uzsver, ka Latvijas volejbolā bloks viennozīmīgi ir priekšrocība: "Man patīk tas, ko redzu. Puiši spēlē ar pilnu atdevi un no sirds. Tas ir ļoti, ļoti labi. Skatoties no volejbola spēles puses, biju pozitīvi pārsteigts par bloku un par spēli tieši aizsardzībā aiz bloka. Pat otrajā finālspēlē bija ļoti daudz labas tieši bloka epizodes, kas kopumā ir ļoti atzinīgi. Šis elements, manuprāt, ir kā firmas zīme Latvijas volejbolam. Es ļoti ceru, ka varēsim to arī atkārtot Latvijas izlasē, protams, uzlabojot arī citus elementus.”

"Otrā labā lieta ir, ka mums ir arī jauni volejbolisti no kā izvēlēties. Būdams spēlē Daugavpilī, es redzēju spēlētājus, kuri mani ļoti ieinteresēja gan Jelgavā, gan Daugavpilī. Šis brīdis būs ļoti svarīgs viņu karjerās – kā attīstīt savu nākotnes karjeru, kādi būs nākamie soļi.”

"Fināla spēli Jūrmalā skatījos kopā ar pieredzējušo Ingaru Ivanovu. Ik pa laikam uzdevu arī viņam kādus jautājumus – kāpēc tas ir tā, vai kā citādi, vai jūs pie tā strādājāt un kā strādājāt, vai runājāt par tādām un tādām lietām. Bija interesanti dzirdēt viņa komentārus, jo tādā veidā arī es varēju iegūt sava veida zināšanas par volejbolu, sistēmu un elementiem, kuri tika piekopti izlasē iepriekš. “

"Drīzumā arī būs tas mirklis, kad no runām beidzot ķersimies pie darbiem," smaidot saka treneris. Kopumā treneris par redzēto šajās pāris dienās ir priecīgs un saka, ka drīz tiks izziņots paplašinātais izlases kandidātu saraksts, no kura tiks izvēlēti aptuveni 17 vai 18 spēlētāji, kuri pārstāvēs Latvijas izlasi Eiropas Zelta līgā.

Pirmās Zelta līgas spēles savā laukumā paredzētas jau 28. maijā un 1. jūnijā Liepājas Olimpiskajā centrā, taču 11. jūnijā Latvijas vīriešu izlase trešo mājas spēli aizvadīs Daugavpilī. Latvijas izlases šī gada pretinieces Eiropas Zelta līgas grupā būs Beļģija, Igaunija un Čehija.

Eiropas čempionāta kvalifikācija spēles norisināsies augustā un pretinieces grupā būs Somija un Austrija.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Volejbola federācija