Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Latvijas sieviešu volejbola izlasi vadīs Itālijas speciālists

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas sieviešu volejbola izlasi vadīs Itālijas speciālists
Daniele Mario Kaprioti. Foto: Latvijas Volejbola federācija.

Latvijas sieviešu izlasi Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) nacionālo izlašu attīstības programmas ietvaros šajā Eiropas čempionāta ciklā vadīs Itālijas speciālists Daniele Mario Kapriotii, kura kontā ir darbs gan Itālijā, gan Polijas un Somijas vīriešu čempionātos, gan Islandē.

49 gadus vecais Kaprioti par treneri strādā kopš 1997. gada. Viņa kontā ir darbs trenera asistenta un fiziskās sagatavotības trenera amatā Polijas vīriešu klubos Olštinas AZS un Lubinas “Cuprum”, pēdējā no tiem 2018. gada maijā kļūstot par galveno treneri, taču ģimenes apstākļu dēļ pametot amatu pēc diviem mēnešiem.

Tāpat viņš ir ieņēmis galvenā trenera amatu Somijas vīriešu klubā Raisio “Loimu”, kurā iepriekšējo sezonu aizvadīja Latvijas izlases otrā tempa spēlētājs Kristaps Šmits.

Pēc darba dažādās Itālijas komandās viņš četrus gadus (2014. - 2018.) bija dažāda vecuma Islandes sieviešu komandu treneris, 2017. gadā ar pieaugušo izlasi uzvarot Eiropas mazo valstu čempionātā. Pēdējie gadi ir pavadīti Itālijā, piedaloties “Volejbola eņģeļu projektā” Porto Sandžordžio un Porto Santelpidio kā tehniskajam direktoram. Projekta mērķis bija jauno spēlētāju attīstība.

Viņš ir bijis arī volejbola treneru kursu pasniedzējs, kā arī Itālijas pludmales volejbola izlases trenera palīgs un skauts.

“Šis ir nozīmīgs solis sieviešu volejbola attīstībai Latvijā. Esam gandarīti, ka FIVB apstiprināja iesniegto sieviešu izlases attīstības programmu un sniegs atbalstu tās realizācijā līdz pat 2024. gadam. Treneru atlases procesu sākām organizēt marta beigās, tiklīdz saņēmām pozitīvas ziņas no FIVB. Kopā pieteicās 8 kandidāti un, līdzīgi kā vīriešu izlasē, LVF valdes izvirzīta komisija atlasīja piemērotāko kandidātu šim amatam. Liels paldies sieviešu izlases menedžerim Kristapam Čerņavskim, kurš ielika daudz pūles atlases procesa organizēšanā. Sadarbība ir paredzēta līdz 2024. gada vasaras beigām, kad plānota dalība arī 2025. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs,” par uzsākto ilgtermiņa sadarbību skaidro nacionālo izlašu koordinators Arturs Vitkovskis.

“Kaprioti grib sevi pierādīt, bet mēs no Latvijas Volejbola federācijas puses vēlamies svaigas idejas un neitrālu skatu no malas,” par abu pušu mērķiem saka federācijā par sieviešu volejbola izlasi atbildīgais Kristaps Čerņavskis. “Turklāt viņam ir pieredze un kontakti, kas var palīdzēt mūsu jaunajām spēlētājām sasniegt ārzemju klubus. Tāpat no viņa var mācīties arī mūsu treneri, kuri strādās kopā ar viņu.”

Latvijā treneris ieradīsies pirmdien, lai palīdzētu Andreja Odinokova vadītajai U-21 sieviešu izlasei, kopā ar kuru trīs dienas vēlāk dosies uz Eiropas čempionāta atlases turnīru Serbijā. Viņš tiešsaistē jau ir sazinājies ar U-21 izlases treneriem, kuri savukārt statistiķa Aivja Kokina sarūpētos video no U-21 izlases nodarbībām ir nosūtījuši uz Itāliju, lai Kaprioti varētu iepazīties ar spēlētājām. Savukārt šonedēļ tiešsaistē gaidāma tikšanās ar valstsvienības pieredzējušajām izlases spēlētājām, lai iepazītos ar viņām un pārrunātu gatavošanās plānu.

Jūnijā paredzēti Kaprioti rīkotie treniņi ar jaunajām izlases spēlētājām, nosacīto B komandu, līdz 26. jūnijā sāksies izlases oficiālā treniņnometne, kura ilgs 6 nedēļas un vainagosies ar spēlēm Eiropas meistarsacīkšu kvalifikācijas grupā kopā ar Dāniju, Slovākiju un Spāniju.

Par itāļu speciālista palīgiem izlasē ar viņa paša līdzdalību vēl tiks lemts, bet jūnija vidū būs gatavs oficiālais izlases kandidāšu saraksts. Latvijas Volejbola federācija izsaka pateicību Pāvelam Seļivanovam par darbu iepriekšējā Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklā 2021. gadā.

Iepriekš tika lemts, ka šovasar Latvijas izlase nepiedalīsies Eiropas Sudraba līgas sacensībās, jo liela daļa spēlētāju maijā būs aizņemtas U-21 izlasē, kura kvalifikācijas turnīrā Serbijā nākamās nedēļas nogalē tiksies ar mājiniecēm un Dānijas volejbolistēm.

Eiropas čempionāta atlases turnīrs pieaugušo izlasei notiks no 20. augusta līdz 11. septembrim.

Izmantotie resursi:
Home - Volejbols

     [+] [-]

, 2022-05-11 13:07, pirms 2 mēnešiem
Cerams atjaunos sieviešu izlases spēku, kā pēdējā laikā pamazām uzlabojas situācija ar vīriešu izlasi.

  +2 [+] [-]

, 2022-05-11 14:46, pirms 2 mēnešiem
Treneris parasti ir tik labs, cik labas viņa spēlētājas. Latvijas sieviešu volejbolā spēlētāju resursi trūcīgi, tāpēc jebkuram trenerim tur būs ļoti grūti kaut ko labu salipināt.

     [+] [-]

, 2022-05-12 06:34, pirms 2 mēnešiem
Vai tiešām paši esam tik stulbi,ka nemākam izvēlēties treneri,bet jāgaida kāds,ko piešķirs FIVB? Kaut gan,ja pavēro izvēles dažādos sporta veidos,tad varbūt tā arī ir...

     [+] [-]

, 2022-05-13 19:55, pirms 2 mēnešiem
Ar to meiteņu volejbolu ir kā ir. Visu cieņu treneriem,kas trenē meitenes. Bet,lai būtu lielāka interese par šo sporta veidu, federācijai būtu priekšlikums padomāt par turnīriem skolu līmenī. Nevis sporta skolu. Var taču uzrīkot volejbola festivālus mazajiem spēlētājiem no skolām. Kā to dara handbola federācija.