Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Gogols nosauc Latvijas volejbola izlases kandidātus startam Zelta līgā

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Gogols nosauc Latvijas volejbola izlases kandidātus startam Zelta līgā
Galvenais treneris Mihals Gogols un federācijas prezidents Jānis Buks. Foto: Latvijas Volejbola federācija

Latvijas vīriešu volejbola izlases galvenais treneris Mihals Gogols nosaucis 24 kandidātus startam Eiropas Zelta līgas sacensībās, kas notiks maija beigās un jūnija sākumā, informē volejbola federācija. Sarakstā ir arī četri debitanti.

“Latvijā biju divreiz un redzēju daudzas spēles. Gribēju pats saprast, kas ir kas. Runāju ar daudziem treneriem ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, un ar spēlētājiem, veicu izpēti. Šobrīd ir daudz jautājumu. Gribējām izveidot pirmo sarakstu, lai no tā pēcāk taptu īsāks, jo ne visi no kandidātiem ir pilnībā veseli. Nav arī zināms, cik drīz kurš varēs iesaistīties izlasē, jo, piemēram, Kristeram Dardzānam maija beigās vēl var būt spēles, bet Zelta līgas pirmais mačs ir jau 25. maijā,” par saraksta tapšanu saka treneris, piebilstot, ka ar lielāko daļu saraksta spēlētāju ir runājis, un lielākā daļa devusi piekrišanu.

Kandidātu sarakstā ir četri cēlāji, deviņi otrā tempa spēlētāji, četras diagonāles, četri centrālie bloķētāji un trīs libero pozīcijas spēlētāji. Veselības stāvokļa dēļ iztrūkst vairāki pieredzējušie izlases spēlētāji, kuru dalība ir iespējama Eiropas čempionāta kvalifikācijā vasaras beigās.

Četru cēlāju sarakstā bez jau zināmiem izlases kandidātiem vietu sarakstā ar spēli Latvijas čempionātā nopelnīja VK "Biolars/Jelgava/MSĢ" cēlājs Kārlis Uģis Ābelītis, “Jēkabpils Lūši” sastāvā sevi labi apliecināja diagonālais spēlētājs Pāvels Jemeļjanovs, "RTU/Robežsardze/Jūrmala" rindās – pirmais temps Oļegs Klopovs, bet no NCAA čempionāta treneris izlasē grib pamēģināt Miku Jāni Ramani. Turklāt ir vēl trīs gados jauni libero, no kuriem Artemam Petrovam jau ir pat EČ finālturnīra pieredze.

"Ir jāatrod pamatsastāva spēlētāji, kā arī tie, kuri viņus var sekmīgi aizstāt, veidojot jauno un pieredzējušo volejbolistu kombināciju. Redzēsim, kurš gribēs un varēs pievienoties izlasei. Vēl gaidām arī viena spēlētāja apstiprinājumu," informē treneris.

“Šo paplašināto sastāvu varētu nosaukt par tikšanos, ne eksperimentu, par vienam otra iepazīšanu. Otrā tempa pozīcijā gribam pārbaudīt pēc iespējas vairāk spēlētāju. Man viņi jāzina labāk. Un esmu ziņkārīgs par jauno volejbolistu varēšanu. Mums ir trīs jaunie libero, kuri, iespējams, ir Latvijas volejbola nākotne. Tā ir iespēja viņiem. Svarīgākais izlasei ir EČ kvalifikācija, bet Zelta līgā svarīga būs komandas veidošana,” skaidro treneris.

Zelta līgā mūsu pretinieki divu apļu turnīrā būs beļģi, igauņi un čehi. Pirmo spēli Latvijas izlase aizvadīs 25. maijā Beļģijā, bet pēdējo maču grupā – 11. jūnijā pret beļģiem savā laukumā.

Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā vīriešu izlasei augustā jātiekas ar Somijas un Austrijas komandām.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv