Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:7, Did:0, useCase: 3

Ar U17 RVS komandas uzvaru noslēgusies Latvijas jaunatnes volejbola sezona

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Ar U17 RVS komandas uzvaru noslēgusies Latvijas jaunatnes volejbola sezona
U17 Rīgas Volejbola skolas komanda. Foto: Latvijas Volejbola federācija

Maija izskaņā risinājās Latvijas jaunatnes volejbola sezonas noslēdzošie fināli U12 zēniem Liepājā un U17 meitenēm Rīgā.

U12 finālsacensības uzņēma Liepājas Sporta spēļu skola, kur sacensības tika aizvadītas Liepājas Olimpiskā centra manēžā. Kopā uz fināliem ieradās 16 komandas no dažādām Latvijas pilsētām, taču pavisam kopā šajā vecuma grupā piedalījās 34 komandas.

Par spēcīgāko komandu jaunākajā volejbolistu grupā kļuva Jēkabpils Sporta skolas komanda ar treneri Aivi Kokinu. Vaicāts par garo ceļu no Jēkabpils līdz Liepājai, treneris atzīst: “Pirms tālā ceļa likās, ka tas būs ļoti nogurdinošs, bet laikam puišu vēlme spēlēt finālturnīrā nomāca to garā ceļa nogurumu.”

“Varētu teikt, ka spēles līdz izšķirošajām cīņām par medaļām aizritēja vienā elpas vilcienā. Taču izšķirošās spēles bija finālspēļu cienīgas - emociju, cīņasspara un pārdzīvojumu pilnas. Lai arī mūsu abām komandām rezultāti bija ļoti labi, svarīgākais tomēr nav izcīnītā vieta, bet iegūtās pozitīvās emocijas un prieks spēlēt volejbolu, sacenšoties pret saviem vienaudžiem no visas Latvijas. Beigu beigās lielākie uzvarētāji ir tie, kuri izbauda volejbola spēlēšanu un ir priecīgi atrasties uz volejbola laukuma,” priecīgs par padarīto ir Aivis Kokins.

Jēkabpils komandas treneris saka paldies visiem iesaistītajiem, kas noorganizēja šo finālturnīru, kā arī paldies Volejbola federācijai par iespēju apmeklēt Latvijas vīriešu volejbola izlases spēli pret Igaunijas izlasi Zelta līgas sacensībās, kas arī puišiem bija liels un pozitīvs piedzīvojums.

Savukārt otro vietu U12 grupā zēniem izcīnīja Liepājas Sporta spēļu skolas komanda ar treneri Paulu Juriku, turpretī bronzas medaļas un godpilno trešo vietu ieguva arī Jēkabpils Sporta skolas otrā komanda trenera Aiva Kokina vadībā.

Pie pašiem jaunākajiem bija ieradušies arī Latvijas vīriešu izlases spēlētāji, kuri tur pat Liepājā aizvadīja Zelta līgas spēli pret Igauņiem. Izlase tika sagaidīta ar skaļām ovācijām un bērniem bija liels prieks redzēt piemēru, ka arī viņi kādreiz varēs startēt izlases rindās. Latvijas izlases galvenais treneris Mihals Gogols un izlases spēlētājs Kristaps Šmits jaunajiem volejbolistiem novēlēja veiksmi finālos, nepadoties un cīnīties līdz galam, kā arī aicināja visus ierasties tur pat blakus Liepājas Olimpiskajā centrā uz spēli, kur visiem dalībniekiem tika dota iespēja vērot lielo volejbolu, no kura iedvesmoties un pēc tam atkal turpināt finālspēles.

U17 finālsacensību komandas uzņēma Rīgas Volejbola. Par zelta medaļniecēm kļuva mājinieces Rīgas Volejbola skolas komanda ar treneri Natāliju Deveikusu. Labākā spēlētāja uzvarētāju rindās bija Arina Sosinoviča.

Zelta medaļnieču trenere saka, ka viss meitenēm izdevās ļoti labi, lai gan tikai nedēļu pirms fināla visām kopā izdevās aizvadīt treniņus. Trenere Deveikusa arī piebilda, ka šoreiz esot bijis daudz grūtāk izvēlēties komandas labāko spēlētāju, jo visas ļoti labi iesaistījās un parādīja labu spēli.

“Tagad meitenēm būs atpūta un tad jūlija sākumā jau atsāksim treniņus, kā arī vasarā aizvadīsim nometni un līdz nākamajai sezonai būs pietiekami daudz laika treniņiem,” par nākamo sezonu saka Rīgas Volejbola skolas komandas trenere Natālija Deveikusa.

Arī sudraba medaļas palika tur pat Rīgas Volejbola skolas komandai, kuru trenē Normunds Lūsis, taču bronzas medaļas ieguvējas šajā Pavasara posma finālā bija Limbažu novada Sporta skolai ar treneri Intu Mežgaili un Mārīti Sakārni. Otrās vietas ieguvējām labākās spēlētājas balvu saņēma Līva Stjade, savukārt Limbažu komandai par labāko atzina Adriannu Trušinsku.

Latvijas jaunatnes nākamais čempionāts sāksies jau oktobrī. Savukārt jau pavisam drīz šajā vasarā U11, U13 un U15 komandām būs iespēja piedalīties 17. Vasaras spēlēs jauniešiem.

Latvijas Volejbola federācija saka lielu paldies Liepājas Sporta spēļu skolai un Rīgas Volejbola skolai par finālposmu organizēšanu. Pasniegt medaļas U12 vecuma grupai bija ieradies Liepājas SSS direktors Guntars Kikučs. Federācija saka lielu paldies U12 sacensību atbalstītājiem – SIA “Milzu” par gardajām brokastu pārslām kā arī SIA “Rāmkalni” par garšīgo limonādi un veselīgajiem augļu izstrādājumiem.

Izmantotie resursi:
volejbols.lv