Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Latvijas rekordists Bojārs dāvinās medaļas Latvijas Sporta muzejam

Andrejs Siliņš

Ceturtdien pulksten 16:00 Latvijas Sporta muzejā Latvijas Vieglatlētikas savienība sadarbībā ar LDz Cargo svinīgi dāvinās sporta muzejam Latvijas rekordista lodes grūšanā Jāņa Pugačova (Bojāra) medaļas.

Tradicionālajā ikmēneša sporta senioru tikšanās vakarā tiks parakstīti savstarpēji līgumi starp Latvijas Vieglatlētikas savienību, Jāni Pugačovu (Bojāru) un Latvijas Sporta muzeju. Ar LDz Cargo atbalstu Latvijas Vieglatlētikas savienība ir iegādājusies Latvijas rekordista medaļas, kuras ceturtdien tiks nodotas Latvijas Sporta muzeja īpašumā.

Vieglatlēts, Latvijas rekordists lodes grūšanā Jānis Pugačovs (1956) vieglatlētikā ir jau no 70. gadu sākumā, izmēģinot spēkus dažādās vieglatlētikas disciplīnās – šķēpmešanā, trīssoļlēkšanā, augstlēkšanā, astoņcīņā un citās disciplīnās. Tomēr lielākos panākumus guva savā kroņa disciplīnā – lodes grūšanā, kuras prasmes viņš apguva Kurmāles astoņgadīgajā internātskolā, Murjāņu internātskolā un sporta biedrībā Vārpa.

No Latvijas PSR jaunatnes rekordista Jānis kļuva par daudzkārtēju Latvijas PSR rekordistu un čempionu. 1978.gadā sasniedza savu pirmo rekordu un turpmāko gadu laikā pārspēja šo rezultātu vēl 16 reizes (divi rekordi tika arī atkārtoti). Jānis joprojām ir Latvijas rekorda īpašnieks lodes grūšanā ar rezultātu – 21,74 m, kuru sasniedza 1984.gadā.

Sporta karjeras laikā kļuva par Latvijas titulētāko lodes grūdēju. Augstāko sasniegumu sarakstā ir Eiropas čempionāta sudraba medaļa (1982). Divkārtējs Eiropas čempions telpās (1983, 1984), Pasaules čempionāta 5. vietas (1983) un pasaules čempionāta telpās 3. vietas ieguvējs (1985). Daudzkārtējs PSRS čempionātu uzvarētājs un godalgotu vietu ieguvējs, PSRS Bruņoto spēku un VIII PSRS Tautu vasaras spartakiādes čempions, kā arī daudzu starptautisko sacensību uzvarētājs un laureāts.

Latvijas Sporta muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Jāņa sporta relikvijas ekspresizstādē līdz 2014. gada 28. februārim. Pēc medaļu nodošanas klātesošajiem būs iespējams vērot 2012. gada latviešu filmu Sapņu komanda 1935.
Visi interesanti laipni aicināti piedalīties šajā pasākumā Latvijas Sporta muzejā Rīga, Alksnāja ielā 9.

Informāciju sagatavoja
Ieva Bļusina

Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +1 [+] [-]

, 2014-01-28 16:44, pirms 9 gadiem
Puces intervija ar Bojaru bija laba.cerans operacijai vinam sanaaks.del ta ka valsts nevar normali atbalstit veteranus,jaadotmedalas