Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Rūta Lasmane par 14.15 m tālo lēcienu: ''Par valsts rekordu uzzināju no mammas''

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

Rūta Lasmane par 14.15 m tālo lēcienu: ''Par valsts rekordu uzzināju no mammas''
Rūta Lasmane (vidū) labāko trīssoļlēcēju pieciniekā NCAA. Foto: FSU Jumps / instagram.com/rlasmane

Rūta Kate Lasmane, kura marta vidū ASV studējošo čempionātā vieglatlētikā telpās trīssoļlēkšanā ar 14.15 metru tālu lēcienu uzstādīja jaunu Latvijas rekordu, intervijā portālam ''Sportacentrs.com'' pauda, ka nav zinājusi par savu sasniegumu, kā arī atmaksājies ieguldītais darbs treniņos. Nākamais mērķis - veiksmīgs starts U-23 Eiropas čempionātā.

Latvijas jaunā vieglatlēte Rūta Kate Lasmane marta vidū ASV studējošo čempionātā (NCAA) vieglatlētikā telpās uzstādīja Latvijas rekordu trīssoļlēkšanā ar rezultātu 14.15 metri. Jaunā sportiste, kas šogad uzsākusi psiholoģijas studijas Talahasī ''Florida State'' universitātē, par vienu centimetru pārspēja iepriekšējo rekorda īpašnieci Gundegu Sproģi.

''Noteikti tā bija mana diena. Visi apstākļi man nostrādāja par labu. Ar treneri pirms tam bijām izrunājuši, kā gatavosimies un ko darīsim. Zināju, ka esmu ieguldījusi lielas pūles un tajā dienā bija jāparāda padarītais darbs treniņos. Biju sagatavojusies tā, ka todien jutos vislabāk gan emocionālā, gan fiziskā ziņā. Izdarīju to, kam biju gatavojusies. Pie tam, zinu, ka vēl ir potenciāls un biju spējīga izdarīt vairāk,'' savu izcīnīto bronzu NCAA studējošo vieglatlētikas čempionātā un sasniegto Latvijas rekordu komentēja pati sportiste.

Sacensību laikā Rūta Kate Lasmane nav zinājusi, ka sasniegusi Latvijas rekordu telpās trīssoļlēkšanā. Par to viņai paziņojusi mamma: ''Nē, nezināju. Zināju tikai to, ka tas ir mans personiskais rekords. Jau tikšana pāri 14 metru atzīmei bija liels sasniegums. Pirmais cilvēks, no kā uzzināju par rekordu, bija mamma. Nekad nekoncentrējos uz to, ka man vajag iegūt rekordu. Eju un daru savu lietu. Ja sasniedzu savu personisko, kas ir vēl Latvijas rekords, tad ko vēl vairāk var vēlēties.''

Šajā mācību gadā Lasmane devās studēt un attīstīt savu sportistes karjeru uz ASV, izvēloties Talahasī ''Florida State'' universitāti. Kā pati atzīst, galvenais iemesls tam bijis tur esošais treneris, ar kuru izveidojusies laba sapratne: ''Par šo soli sāku domāt jau no 2018. gada, kad palēnām sāku saņemt piedāvājumus. Beigās izspriedām, ka pārcelties uz ASV būtu loģiskākais lēmums, jo visi apstākļi ir profesionāli un nevaru iedomāties labāku vidi treniņiem kā šeit. Tāpat man ļoti paveicies ar treneri, ar kuru izcili saprotamies. Viņa plāns man strādā un savstarpējās sapratnes dēļ arī izvēlējos par labu Talahasī.''

''Mans mērķis ir nostabilizēties. Galvenais sezonas uzdevums ir veiksmīgs starts U-23 Eiropas čempionātā, kur vēlos cīnīties par medaļām. Tas arī būs galvenais fokuss vasaras sezonai,'' savus nākamos sportistes mērķus ieskicēja Lasmane.

Plkst. 21:35 skaties jaunāko ''Sports tuvplānā'' raidījumu, kurā Rūta Kate Lasmane vairāk pastāstīs par savām gaitām ASV un sasniegto rekordu. Latvijas Biatlona federācijas viceprezidents Gundars Upenieks atskatīsies uz biatlona sezonu un tāpat neiztiks diskusijas par aktualitātēm futbola Virslīgā un Optibet hokeja līgā.

     [+] [-]

, 2021-03-24 20:07, pirms 4 nedēļām
Nu super, malaciite! Lai veicas "paari peljkjei".