Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Nav prioritāte: kārtslēkšanas zvaigzne Duplantiss nedosies uz Eiropas čempionātu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Nav prioritāte: kārtslēkšanas zvaigzne Duplantiss nedosies uz Eiropas čempionātu
Armands Duplantiss. Foto: Reuters/Scanpix

LETA--AFP. Pasaules rekordists zviedrs Armands Duplantiss nākammēnes Stambulā neaizstāvēs čempiona titulu Eiropas vieglatlētikas čempionātā telpās, pirmdien paziņoja Zviedrijas Vieglatlētikas asociācija (SFB).

23 gadus vecā zvaigzne bija to piecu sportistu vidū, kuri bija tiesīgi piedalīties spēlēs un ir nolēmuši to nedarīt, teikts SFB paziņojumā.

"Es, protams, cerēju, ka viņš piedalīsies. Tajā pašā laikā man ir simtprocentīga pārliecība, ka viņa plāns ir pareizs, ņemot vērā mērķus un koncentrēšanos uz to, lai viņš būtu pēc iespējas labāks, kad tas ir vissvarīgāk," paziņojumā saka komandas kapteine Kajsa Berjkvista.

"Jau kopš decembra apzinos, ka startam Eiropas čempionātā telpās Duplantisa plānos nav augsta prioritāte. Viņš jau toreiz man teica, ka viņa galvenā uzmanība ir pievērsta vasaras sezonai," turpināja Berjkvista.

Turcijas un Zviedrijas attiecības pēdējā gada laikā ir saasinājušās, jo Ankara atteicās ratificēt Zviedrijas dalību NATO, apsūdzot ziemeļvalsti par drošu patvērumu tiem, ko Turcija uzskata par "teroristiem", īpaši Kurdistānas Strādnieku partijas (PKK) biedriem.

Pēdējo nedēļu laikā attiecības ir vēl vairāk saspīlētas pēc pret Turciju vērstiem protestiem Zviedrijā, tostarp pēc Turcijas prezidentu Redžepu Erdoanu attētolojošas lelles pakāršanas un Korāna dedzināšanas pie Turcijas vēstniecības Stokholmā.

Zviedrijas Ārlietu ministrija brīdinājusi, ka Zviedrijas pilsoņiem nav garantēta drošība, un ieteikusi zviedriem, kas ceļo uz šo valsti, būt piesardzīgiem.

Taču Duplantisa lēmums nebija saistīts ar drošības apsvērumiem, aģentūrai AFP sacīja SFB ģenerālsekretārs Stēfans Ulsons.

"Es saprotu, ka tas simtprocentīgi ir saistīts ar sportiskajiem apsvērumiem, un tas nav nekas neparasts, ka cilvēki izlaiž sacensības telpās," sacīja Ulsons.

Čempionātā Zviedrijas komanda būs pārstāvēta 15 līdz 18 sportistu sastāvā, un galīgais sastāvs tiks paziņots trešdien, paziņoja SFB.