Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Aprīlī tiesa sāks skatīt vieglatlēta Višķera krimināllietu par kukuļa piedāvāšanu

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Aprīlī tiesa sāks skatīt vieglatlēta Višķera krimināllietu par kukuļa piedāvāšanu
Jānis Višķers. Foto: LVS.

LETA. Krimināllietu, kurā vieglatlēts Jānis Višķers apsūdzēts par 30 000 eiro kukuļa piedāvāšanu kādam Ādažu novada domes deputātam par labvēlīgu balsojumu pašvaldības priekšsēdētāja vēlēšanās, Ekonomisko lietu tiesa plāno sākt skatīt 28.aprīlī plkst.13, liecina ieraksts tiesu kalendāra.

Saskaņā ar apsūdzību, pērnā gada 5. oktobrī persona piedāvāja 30 000 eiro kukuli kādam Ādažu novada pašvaldības domes deputātam, lai panāktu, ka deputāts, izmantojot savu dienesta stāvokli un rīkojoties pretēji iekšējai pārliecībai, plānotajā domes sēdē par jauna pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu nobalsotu par kāda konkrēta deputāta kandidatūru.

Papildus deputātam tika norādīts, ka šādā gadījumā viņam tiktu piešķirts arī izdevīgs amats Ādažu novada domē.

Neskatoties uz apsūdzībā norādītajiem apstākļiem, prokuratūra norādījusi, ka kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā nav iegūta informācija par to, ka 2022. gada 1. novembra balsojums par Ādažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja ievēlēšanu būtu ticis pretlikumīgi ietekmēts, līdz ar to nav pamata apšaubīt balsojuma par pašreizējās domes priekšsēdētājas ievēlēšanu likumību.

Jau ziņots, ka Ādažu novada domes priekšsēdētājs mainījās pagājušā gada izskaņā pēc Saeimas vēlēšanām, kuru rezultātā parlamentā nonāca vairākus gadus novadu vadījušais Māris Sprindžuks (LRA/AS), kurš tagad kļuvis par pašvaldību lietu ministru.

Sprindžuka vietā 2022. gada 1. novembrī par Ādažu novada domes priekšsēdētāju ar 12 balsīm tika ievēlēta viņa vietniece Karīna Miķelsone (LRA). Domes priekšsēdētāja nomaiņu pavadīja arī pamatīgas izmaiņas valdošajā koalīcijā, Latvijas Reģionu apvienībai pārtraucot sadarbību ar līdzšinējiem partneriem, bet viņu vietā ņemot līdz tam opozīcijā esošo Latvijas Zemnieku savienību. Līdz ar to domes priekšsēdētāja vietnieka amatu zaudēja "Konservatīvo" pārstāvis Imants Krastiņš, bet šo posteni ieguva Genovefa Kozlovska (LZS).

Publiski pieejamā informācija liecina, ka Višķers 2019. gadā uzstādījis otro augstāko rezultātu pusmaratonā Latvijas vieglatlētikas vēsturē. Bijis Latvijas čempions 3000 metru un 5000 metru distancēs stadionā. 2019. gadā pārstāvēja Latviju Pasaules čempionātā vieglatlētikas krosā Dānijā.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka Višķers dibinājis biedrību "Sporta klubs "Tērauds"". Tāpat viņš un Jānis Razgalis ir īpašnieki 2021. gadā reģistrētam uzņēmumam "J&J Build".

"Sporta kluba "'Tērauds"" interneta mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka Višķers ir B kategorijas treneris vieglatlētikā, kurš 2012. gadā absolvējis Latvijas Universitāti, iegūstot bakalaura grādu jomā "Sports un veselība", bet 2017. gadā ieguvis profesionālā maģistra grādu izglītības vadībā. Višķers ir viens no vadošajiem Latvijas un Baltijas garo distanču skrējējiem.

     [+] [-]

, 2023-03-20 21:27, pirms 3 mēnešiem
Klīst leģendas, ka arī finiša taisnē vienošanās un sadales process šim skrējējam nav svešs...