Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Olimpisko spēļu maratonu un soļošanu no Tokijas varētu pārcelt uz Saporo

Andrejs Siliņš

Olimpisko spēļu maratonu un soļošanu no Tokijas varētu pārcelt uz Saporo
Foto: AP / Scanpix

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) virzīs priekšlikumu nākamgad paredzēto Tokijas olimpisko spēļu maratona un soļošanas sacensības paredzamā karstuma dēļ pārcelt uz citu Japānas pilsētu Saporo.

Sacensību pārcelšana uz aptuveni 800 kilometru attālo Saporo ļaus aizvadīt sacensības ievērojami zemākā gaisa temperatūrā - šajā pilsētā dienas laikā temperatūra sasniedz piecus sešus grādus mazāk nekā Tokijā, vēstīts SOK izplatītajā paziņojumā. SOK jau informējusi Starptautisko vieglatlētikas federāciju par plānotajām izmaiņām.

Pēc rekomendāciju saņemšanas no mediķiem SOK vēlas Tokijā ietekmēt arī citu brīvdabā notiekošo sporta veidu norisi, lai mazinātu pārkaršanas riskus.

SOK vēlas visas vismaz 5000 metru garās distanču sacensības sākt vakara sesijās, bet maratona un soļošanas sacensības sākt agrāk vakarā, lai paspētu aizvadīt sacensības. Kalnu riteņbraukšanas sacensību sākums jāpārceļ uz trijiem dienā. Regbijā visām no rīta paredzētajām spēlēm jānoslēdzas līdz pulksten 12.

Visi priekšlikumi vēl tiek izskatīti un tiek ņemti vērā aizvadītajā vasarā veiktie testi.

Tokijas olimpiskās spēles norisināsies no 2020. gada 24. jūlija līdz 9. augustam. Vidējā temperatūra Tokijā jūlijā sasniedz +25,0 grādus pēc Celsija, bet augustā +26,4 grādus.

Izmantotie resursi:
https://www.olympic.org/news/intern...