Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 0

Cīrihe jūlijā rīkos "Inspiration Games" pēc formāta Eiropa pret ASV un pārējo pasauli

Reinis Grundspeņķis
Reinis Grundspeņķis

Cīrihe jūlijā rīkos "Inspiration Games" pēc formāta Eiropa pret ASV un pārējo pasauli
2019. gada "Weltklasse Zürich" sacensības "Letzigrund" stadionā. Foto: Imago images/Scanpix.

Kamēr tradicionālās Šveices vieglatlētikas sacensības "Weltklasse Zürich", kas parasti kalpo kā Dimanta līgas finālposms, šajā sezonā netiks aizvadītas, turnīra rīkotāji nolēmuši organizēt "Inspiration Games", kurās arī piedalīsies vairāki pasaules labākie atlēti, sacenšoties neklātienē no dažādām pasaules vietām.

Cīrihes "Inspiration Games" septiņos dažādos stadionos

Vēsturiskās "Weltklasse Zürich" vieglatlētikas sacensības (izveidotas 1928. gadā) jau kopš Dimanta līgas dibināšanas 2010. gadā vienmēr ir bijušas kā priekšpēdējais posms visā sezonā un finālsacensības daudzās disciplīnās. Taču šogad formāts būs ļoti atšķirīgs - 30 pasaules labākie vieglatlēti sacentīsies astoņās disciplīnās, kas notiks kopumā septiņos vieglatlētikas stadionos trijos kontinentos. Sacensību mērķis ir ne tikai nodrošināt aizraujošas vieglatlētikas sacensības tiešraidē priekš faniem visā pasaulē, bet arī iedvesmot nākamo paaudzi, kā iemesla dēļ sacensībām dots arī šāds nosaukums - "Inspiration Games".

Sacensības paredzēts aizvadīt 9. jūlijā un tajās sacentīsies trīs komandas - Eiropa, ASV un pārējā pasaule. Piemēram, netradicionālajā 150 m skrējienā savu dalību jau ir apstiprinājušas trīs titulētas sportistes. Savā starpā trijās dažādās pasaules vietās sacentīsies Bahamu Salu sprintere Šonija Millere-Uibo (2016. gada olimpiskā čempione 400 m skrējienā un pērnās sezonas Dimanta līgas uzvarētāja 200 m distancē), ASV zvaigzne, seškārtējā olimpiskā čempione, Elisone Fēliksa, kā arī mājinieku cerība šveiciete Mudžinga Kambundži, kurai Dohas pasaules čempionātā izdevās izcīnīt bronzas godalgu 200 m.

Sacensību rīkotāji ir apsolījuši sacensībām nodrošināt arī pilnīgi modernu un inovatīvu televīzijas translāciju. To, cik sarežģīti ir sarīkot šādu televīzijas pārraidi, atzīst Šveices nacionālās televīzijas kompānijas SRG SSR pārstāve Karīna Nusbaumera: "Vienlaicīgi translēt notikumus no trim dažādiem stadioniem katrā disciplīnā būs tehniski ļoti grūts uzdevums. Iespējamās laika nobīdes pārraides laikā vajadzēs pielabot un padarīt sinhronas skatītājiem."

Visas disciplīnas vēl nav oficiāli apstiprinātas, taču ir zināms, ka sievietes sacentīsies 150 m skrējienā, 300 m barjerskrējienā, 3x100 m stafetē, kā arī kārtslēkšanā. Vīrieši tikmēr mēros spēkus 100 jardu (91,44 m) un 200 m sprintos un trīssoļlēkšanā, kamēr ceturtā disciplīna vēl pagaidām nav noskaidrota. Šīs sacensības būs kā turpinājums maijā notikušajam "OneMillionRun" skrējienam, kurā kopumā piedalījās aptuveni 80 000 Šveices iedzīvotāju.

Stokholmas maratons atcelts

Pirms nedēļas jau bija parādījušās ziņas, ka Stokholmas maratons varētu tikt atcelts, taču šorīt tās ir apstiprinātas arī oficiāli. Sākumā gan šis pasākums tika pārcelts no maija uz septembri, tomēr pasākuma rīkotāji uzskata, ka šogad "Bronze Label" maratonu aizvadīt vēl nav pietiekami droši.

"Pavasarī esam meklējuši un centušies atrast īsto scenāriju, meklējuši arī alternatīvas, plānojuši. Taču nu beidzot esam nonākuši pie secinājuma, ka nevarēsim droši noorganizēt lielāko daļu rudens vieglatlētikas pasākumu. Mēs nespēsim dalīties priekā, asarās un smieklos ar mūsu dalībniekiem nevienā no agrā rudens sacensībām. Tas ir sāpīgi," ar nožēlu atzina Zviedrijas "Marathongruppen" vadītājs Daniels Almgrens.

Bijušais Eiropas čempions augstlēkšanā saņēmis četru gadu diskvalifikāciju

Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) pieņēmusi lēmumu par neatļauto vielu lietošanu diskvalificēt 2010. gada Eiropas čempionu augstlēkšanā krievu Aleksandru Šustovu uz četriem gadiem, kaut arī sportists 2017. gadā noslēdza savu sportista karjeru. Diskvalifikācija stājās spēkā 5. jūnijā un ilgs līdz 2024. gada 4. jūnijam. Tāpat arī visi viņa rezultāti no 2013. līdz 2017. gadam tiks anulēti.