Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:4, Did:0, useCase: 3

Nākotnes vīzija: Cik Latvijas sportistu aizbrauks uz Tokijas olimpiādi?

Nākotnes vīzija: Cik Latvijas sportistu aizbrauks uz Tokijas olimpiādi?
Foto: Sipa USA/Scanpix

Neilgi pirms Riodežaneiro olimpisko spēļu noslēguma Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis norādīja uz to, ka puse no Latvijas sportistiem ir jaunāki par 25 gadiem un pēc četriem gadiem Tokijā līdzjutēji redzēs pavisam citas kvalitātes Latvijas komandu. Tad nu centāmies apzināt, kāda varētu izskatīties situācija sporta veidos pēc četriem gadiem un cik kupla būs Latvijas sportistu pārstāvniecība Tokijas olimpiādē. Rezultāts? 42 sportisti 15 sporta veidos pret 33 sportistiem 12 sporta veidos Rio.

AIRĒŠANA

Elza Gulbe ir izvēles priekšā – trenēties Latvijā vai ārzemēs. Bet, varbūt izcelt airus krastā pavisam. Dairis Adamaitis lēmumu jau ir pieņēmis. Saprotot, ka nekāda finansējuma turpmāk nebūs, bet jaunajai ģimenei nepieciešami stabili ienākumi, puisis nolēmis likt punktu sportista karjerai. Latvijas Airēšanas federācijas prezidents Arnolds Laksa gan piebilst, ka centīsies Dairi noturēt airēšanā kā treneri. Arī Gints Zunde jauniešu čempionātā neieguva vietu, kas ļautu pretendēt uz LOV finansējumu, tādēļ 22 gadu vecais puisis ir dziļās pārdomās. Būs jārunā ar LOV, bet Laksa apzinās reālo situāciju un piebilst, ka tādu runātāju būs daudz. No jaunajiem pagaidām kādu nosaukt grūti – ir meiteņu divnieks, pavisam jauni puiši. Perspektīvākā ir Olga Svirska, taču problēma, ka vieglā svara vieninieka laivas nav olimpiskā disciplīna. Atrast pārinieci Latvijā nav izdevies. Atliek ņemt piemēru no Lielbritānijas un sameklēt kādu parametriem atbilstošu vieglatlēti un divu trīs gadu laikā iemācīt tai airēšanas tehniku.

Prognoze: 1 (Rio - 0)

BASKETBOLS

Ak, jā, Kristaps Porziņģis… Vēl arī Dāvis Bertāns… Un būs vēl. Latvijas basketbola cienītājam ir pamats labsajūtā murrāt. No otras puses – pagaidām redzama tikai solīdas kvalitātes bilde, kas piekārta pie sienas ģērbtuvē. Kamēr visi labākie vienlaikus nav uzvilkuši Latvijas izlases kreklus un apliecinājuši gribu virzīties pretī olimpiskajam mērķim, kairināt basketbola līdzjutēja jūtīgo nervu par vīriešu komandu olimpiādē ir pāragri.

Prognoze: 0 (Rio - 0)

BOKSS

Lielākās cerības šobrīd saistītas ar Evanderu Servutu (+91kg), Ritvaru Šulgu (75-81kg), Edgaru Koržeņevski (75kg) un Artjomu Ramlavu (60kg), tomēr četri gadi ir pietiekami ilgs laika periods, lai situācija mainītos. Arī minēto puišu svara kategorija. Latvijas Boksa federācijas prezidents Nils Žuravļovs norāda, ka šogad LOV pamatsastāvā esošajam Nikolajam Grišuņinam ir 32 gadi, aiz muguras jau aptuveni 300 cīņas un māc šaubas, vai viņš vēl ilgi cīnīsies. Pēdējā kongresā Lozannā esot pieņemts lēmums, ka turpmāk visi Starptautiskās Boksa asociācijas (IBA) pārstāvji varēs pāriet uz profesionāļiem, kuri savukārt varēs piedalīties pasaules čempionātā un olimpiskajās spēlēs. Taču būtiski ir tas, amatieriem (kuri patiesībā nav amatieri) ir desmit svara kategorijas, bet profesionāļiem dažādās versijās to ir 17. Žuravļovs norāda, ka būtu labi, ja uz Tokiju aizbrauktu kaut viens Latvijas bokseris. Taču arī Rio olimpiāde apliecinājusi, ka sporta veids ir tik subjektīvs un komerciāls, ka to paveikt būs grūti.

Prognoze: 0 (Rio - 0)

BURĀŠANA

Būtu ideāli, ja bez Ketijas Birzules būtu vēl kāds, jo tas palīdzētu gan sagatavošanās posmā, gan radītu konkurences apstākļus, saka Latvijas Zēģelētāju savienības prezidents Ansis Dāle. Gribētāju netrūkst, taču tas jau ir profesionāls darbs un ieceres atduras pret finanšu trūkumu. Arī pati Birzule neatbilst kritērijiem, lai pretendētu uz vietu LOV. Ja nu vienīgi jauniešu sastāvā, taču tie būtu vien sīkumi. Tāpat pastāv iespēja, ka Tokijā burāšanas sacensības papildinās citas klases. Varētu parādīties arī kaitsērfings.

Prognoze: 0 (Rio - 1)

CĪŅA

Gatavas turpināt startēt līdz pat 2020. gada olimpiskajām spēlēm ir gan Anastasija Grigorjeva, gan Laura Skujiņa. Pagaidām nav skaidrības par Armandu Zvirbuli, bet Imants Lagodskis augstākajā līmenī pēdējo cīņu jau ir aizvadījis. Ja pēc PSRS sabrukuma dzimstības samazināšanās dēļ izkrita vecuma posms, kam iepriekšējos gados bija jāstartē junioros, tad šobrīd situācija ir krietni uzlabojusies. Pasaules junioru čempionātā šogad uz medaļu pretendē 19 gadus vecais Alberts Jurčenko, kurš pēc Latvijas Cīņas federācijas prezidenta Dzintara Urbančika domām varētu būt kandidāts cīņai par godalgu arī Tokijas olimpiādē. Grieķu-romiešu cīņā ir 21 gadu vecais Ņikita Masjuks, kurš šogad izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā Rīgā. Tāpat potenciāls ir arī viņa vienaudzim Aleksandram Jurkjanam. Pagaidām nav skaidrības par Karalina Tjapko plāniem, bet Urbančiks izceļ, ka lielas cerības tiek saistītas ar kadetu vecuma jauniešiem (1999. un 2000. gadā dzimušajiem), piemēram, daugavpilieti Jekaterinu Jermaļonoku, kura trenējas pie Grigorjevas pirmās treneres Ļubovas Kopilovas.

Prognoze: 3 (Rio - 1)

DŽUDO

Dažas dienas pēc Rio olimpiādes beigām kaut ko prognozēt četrus gadus tālai nākotnei ir pāragri, uzskata Latvijas Džudo federācijas prezidents Raimonds Rublovskis. Visticamāk, ka karjeru beigs Konstantīns Ovčiņņikovs un Aigars Mīlenbergs, arī Jevgeņijam Borodavko ir jau 30 gadi. Svara kategorijās līdz 73 kilogramiem sevi apliecināt centīsies Dmitrijs Fedosejenkovs. Ja ne uz Tokiju, tad uz 2024. gadu varētu izaugt pāris puiši no Liepājas. Viens ir skaidrs – pēc Rio olimpiādes Latvijas džudo sagaidāma paaudžu maiņa.

Prognoze: 1 (Rio - 2)

KANOE UN SMAIĻOŠANA

Aleksejs Rumjancevs mierīgi var startēt vēl četrus gadus. No jaunajiem smaiļošanā jaunatnes čempionātos medaļas ir Denisam Volkovam, Kasparam Tīkleniekam un Robertam Akmenim. Sagaidāms, ka Tokijā olimpisko spēļu programmā būs izmaiņas – 200 metru divnieku vietā būs 500 metru četrinieki, kas ļauj ar cerībām raudzīties pat olimpiskā fināla virzienā, atklāj Latvijas Kanoe federācijas ģenerālsekretāre Lelde Laure. Turklāt Rumjancevs varēs startēt arī individuālajā distancē – olimpiādē to esot iespējams apvienot. Sportot turpinās arī kanoe airētāji – Iļjins, Aivis Tints un Gatis Pranks. Dagņa Iļjina brālis Dāvis Eiropas junioru čempionātā bija sestais, bet 1000 metru distancē potenciāls ir Robertam Lagzdiņam.

Prognoze: 5 (Rio - 2)

MODERNĀ PIECCĪŅA

Pēdējo gadu panākumiem bagātākie modernās pieccīņas sportisti - Jeļena Rubļevska un Deniss Čerkovskis - beidz startēt augstākajā līmenī, bet pretendenti uz dalību Tokijas olimpiādē ir Ruslans Nakoņečnijs un Pāvels Švecovs. Aiz viņiem gan šobrīd ir bezdibenis, ja runājam par potenciālajiem olimpiešiem. Latvijas Modernās pieccīņas federācijas prezidents Jānis Liepiņš piebilst, ka Rio nebija Ruslana spēles, jo nepilnu divu gadu laikā izlabot trūkumus paukošanā un jāšanā nav iespējams. Modernā pieccīņa nekad nebūs masu sporta veids, tomēr cerēt uz kādu dalībnieku arī Tokijā ir pamats. Kvalificēšanās sistēma, kas modernajā pieccīņā bijusi īpaši neskaidra un sarežģīta, diez vai būtiski mainīsies un būs zināma tikai 2018. gada beigās.

Prognoze: 1 (Rio - 1)

PELDĒŠANA

Kvalifikācijas sistēma mainījās uz Londonas olimpiskajām spēlēm, kad ūdens sporta veidiem sportistu kvotas tika samazināta no 1200 uz 900. Tā dēļ tika paaugstināts A normatīvs, bet B normatīvs deva vien iespēju pretendēt uz kvalificēšanos olimpiādei, ja esi gana tuvu noviltajai līnijai. Tā, piemēram, šoreiz pirmais aiz svītras savā distancē bija Uvis Kalniņš. Ja spēkā būtu bijusi vecā sistēma, tad Rio spēlēm kvalificējušies būtu pat astoņi Latvijas peldētāji. Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone norāda, ka priekšā ir četri gadi, tādēļ šobrīd būtu pārāk drosmīgi prognozēt, cik Latvijas sportistu kāps Tokijas baseinā. Daudz jauno peldētāju ir aizbraukuši uz ASV, turpat paliks arī Kalniņš. Tādēļ Pone cer, ka Latvijas pārstāvniecība peldēšanā neaprobežosies vien ar diviem sportistiem. Viņš uzsver, ka šobrīd sportā tiek veiktas neregulāras investīcijas. Lai izaugtu jauni sportisti, tām būtu jābūt divu ciklu garumā. Šobrīd esam tīrākie amatieri, kas brauc uz profesionāļu sacensībām. Tiek runāts par internātiem vai peldēšanas akadēmijām. Tas varētu uzlabot situāciju Latvijas peldēšanā.

Prognoze: 2 (Rio - 2)

PLUDMALES VOLEJBOLS

Četri gadi ir ilgs laika posms. Vēl jo vairāk tad, ja četri sadarbības gadi jau aiz muguras. Smilšu volejbola drēbes pazinēji runā, ka vēl vienu olimpisko ciklu Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš varētu arī neizvilkt, lai gan diez vai tuvākajos četros gados ir iespējams izveidot spēcīgāku duetu. Cerīgi izskatās jaunās dāmas ar Tīnu Graudiņu priekšgalā. Viņai jau ir Eiropas U18 un U22 zelta medaļas. Taču četri gadi varētu būt par īsu, lai nostiprinātos elitē un aizbrauktu uz Tokiju. Vienam veču pārim pēc četriem gadiem olimpiādē jābūt, bet dāmas varētu patīkami pārsteigt, ja izvēlamies būt optimisti.

Prognoze: 4 (Rio - 2)

RITEŅBRAUKŠANA

Pēc četriem gadiem droši vien vairs nebrauks Aleksejs Saramotins, pārliecības nav arī par Gati Smukuli. Šobrīd vienīgais stabilais kandidāts izskatās Toms Skujiņš, kurš jau debitēja Rio. No pārējiem vistuvāk ir Krists Neilands, bet Andžu Flaksi pēdējā laikā vajājušas traumas, kas liedzis pilnvērtīgi trenēties. Ir jaunie braucēji, taču daudz kas būt atkarīgs no tā, vai un kādās komandās viņiem izdosies iekļūt, uzsver Latvijas Riteņbraukšanas federācijas prezidents Igo Japiņš. Runājot par BMX, Tokijā droši vien vairs nebūs Māris Štrombergs. Ir jaunie puiši, bet jābūt nedaudz dullam. Ja izdodas atrast talantīgu braucēju, tad vieglāk izsisties ir meitenēm, jo tur ir mazāka konkurence. Divi jauni puiši ir kalnu riteņbraukšanā (MTB), viņi pakāpeniski progresē, taču viņiem jābrauc pa sacensībām un jākrāj punkti dažādos mačos. Ar to, ka būsi labi nostartējis atsevišķās sacensībās būs par maz.

Prognoze: 3 (Rio - 4)

SVARCELŠANA

Šobrīd Latvijai pienākas pa vienai dalībnieka vietai vīriešu un sieviešu konkurencē, taču olimpiskais medaļnieks un pašreizējais treneris Viktors Ščerbatihs atklāj, ka Tokijas olimpiskajām spēlēm varētu tikt mainīta kvalificēšanās kārtība, kas ļautu aizbraukt ar trim sportistiem. Pretējā gadījumā Tokijā startēs Rebeka Koha, bet par vienīgo vīriešu vakanci cīnīsies Artūrs Plēsnieks un, visticamāk, Ritvars Suharevs.

Prognoze: 3 (Rio - 2)

ŠAUŠANA

Latvijas Šaušanas federācijas prezidents Kārlis Krēsliņš norāda, ka uzsvars tiekot likts uz jaunajiem sportistiem. Uzvaras pasaules mērogā ir izcīnījuši Lauris Strautmanis un Emīls Vasermanis, bet Agate Rašmane ieguva trešo vietu Jaunatnes olimpiādē Pekinā. Aktuāls ir jautājums par iespējām trenēties, jo treneris Vilnis Celmiņš līdz šim ieguldījis arī līdzekļus no savas kabatas. Kā jau visos sporta veidos, pāreja no junioru vecuma un pieaugušo norit grūti. Tomēr federācija ir apņēmības pilna meklēt iespējas, lai nākamajā četrgadē atbalstītu jauniešus. Tiek domāts arī par Aizsardzības ministrijas atbalstu, jo šaušana ir spēka struktūru pamatā. Jau šogad, kad Latvija ieguva vienu vietu olimpiādē, bija jāizšķiras starp pieredzējušo Daini Upelnieku un jaunajiem sportistiem. Šoreiz izvēle tika veikta par labu Dainim, kuram nākotnē diez vai radīsies iespējas vēlreiz aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm. Krēsliņš piebilst, ka jaunieši sporta veidā, kurā liela loma ir psiholoģijai un spējai koncentrēties, pagaidām vēl nebūtu bijuši gatavi tāda līmeņa sacensībām un ažiotāžai.

Prognoze: 1 (Rio - 1)

TAEKVONDO

Latvijas Taekvondo federācijas vadītājs Hermanis Močaļins uzskata, ka tikt uz Tokijas olimpiskajām spēlēm ir reāli. Šobrīd ir četri labi jaunieši, kuri vari piedalīties Eiropas un pasaules čempionātos. Piemēram, Marija Ivanova un Deniss Kulibiks, kuri izcīnīja attiecīgi piekto un devīto vietu šīgada Eiropas U21 čempionātā. Protams, nekad nevari zināt, kā iegrozīsies dzīve, jo četri gadi ir ilgs periods. Kāds var pievērsties tikai mācībām, bet citam var izveidoties ģimene. Iespējas kvalificēties olimpiādei ir, krājot punktus „Grand Prix” posmos vai izcīnot kādu no pirmajām divām vietām Eiropas kvalifikācijas sacensībās. Tikušas solītas izmaiņas kvalifikācijas sistēmā, taču pagaidām par tām runāt pāragri.

Prognoze: 1 (Rio - 0)

TENISS

Kvalificēšanās sistēma Tokijas olimpiādei nemainīsies, tātad tenisa turnīram kvalificēsies Tenisa Profesionāļu asociācijas (ATP) un Sieviešu Tenisa asociācijas (WTA) rangu 1. līdz 56. vietas īpašnieki. Taču jāņem vērā, ka no vienas valsts vienspēļu turnīrā var piedalīties ne vairāk par četriem sportistiem, tādēļ no piecdesmitsešinieka jāizsvītro vairāku tenisa lielvalstu pārstāvji. Tāpat pastāv reāla iespēja, ka uz Rio neaizbrauks kāds no topa spēlētājiem. Ja arī kāds vai kāda no Latvijas tenisa spēlētājiem šajā listē iesprauksies, jāatceras, ka, lai pretendētu uz dalību olimpiādē jāpiedalās Deivisa kausa „Fed Cup” turnīros. Ups… Tas liek domāt, ka diez vai reāli pretendenti būs Ernests Gulbis un Anastasija Sevastova, tādējādi kā vienīgo cerību atstājot Aļonu Ostapenko.

Prognoze: 1 (Rio - 1)

VIEGLATLĒTIKA

Latvijas vieglatlētikas izlases direktors Dmitrijs Miļkevičs uzskata, ka visi Rio startējušie sportisti un sportistes var kvalificēties arī Tokijas olimpiskajām spēlēm. Arī Jeļena Prokopčuka. Un Ariana Hilborna, kura turpinās pārstāvēt Latviju starptautiskajos mačos. No pārējiem uz papīra vistuvāk olimpiādei ir Elvijs Misāns, kurš šovasar laboja Latvijas rekordu tāllēkšanā, lai gan uzsvaru bija licis uz trīssoļlēkšanu. Trenēties turpina tāllēcēja Lauma Grīva un nav informācijas, ka sportot grasītos beigt viņas jaunākā māsa Māra. Zem jautājuma droši vien ir Sintas Ozoliņas nākotnes plāni, jo Rio viņa bija pasludinājusi par atskaites punktu karjerā. Tāpat nav skaidrības arī par Aigas Grabustes nākotnes plāniem. Miļkevičs neslēpj, ka skrējējiem izpildīt olimpisko normatīvu ir sarežģītāk nekā lēcējiem un metējiem. 400 metru barjerskrējienā par normatīvu varētu pacīnīties 18 gadus vecais Maksims Sinčukovs un Jānis Baltušs, par kura nākotnes plāniem gan nav skaidrības. Citus pagaidām saskatīt grūti. Ir jaunas un talantīgas tāllēcējas, kā arī laba U20 vecuma 4x400 metru stafetes komanda. Nu un, protams, šķēpmetēji. Jaunā maiņa solīda – Anete Kociņa, Patriks Gailums, Gatis Čakšs, Jānis Svens Grīva, Matīss Velps, Laine Donāne un Kristaps Jaunpujens. Gandrīz visiem ir medaļas dažāda vecuma pasaules un Eiropas jauniešu čempionātos.

Prognoze: 13 (Rio - 14)

VINGROŠANA

Šobrīd par Tokiju runāt vēl ir pāragri, uzsver Latvijas Vingrošanas federācijas ģenerālsekretāre Vera Lobanova. Neesot skaidrības par pašreizējo vingrotāju iespējām palikt LOV sastāvā, par to tiks lemts novembrī. Esot arī daži jaunie vingrotāji, kas varētu nākt klāt, taču tas esot treneru ziņā.

Prognoze: 0 (Rio - 0)

Jaunie sporta veidi

BEISBOLS/SOFTBOLS

Latvijas Beisbola federācijas vadītājs Andis Ansons ir atklāts – tikt uz olimpiādi ir nereāli, jo šobrīd Eiropai ir atvēlēta tikai viena vieta, ko, visticamāk, sadalīs augstākās divīzijas kontinenta čempionātā, kamēr Latvijas izlase pagaidām spēlē tikai C grupā.

Prognoze: 0

KARATĒ

Pagaidām nav nekādas informācijas par to, kāda būs kvalificēšanās sistēma olimpiskajām spēlēm. Tomēr Latvijas Karatē federācijas vadītājs Leonīds Vasiļjevs uzskata, ka Latvijai ir izredzes šajā sporta veidā Tokijā nepalikt tukšā. Svara kategorijā līdz 60 kg ir Kalvis Kalniņš (13. vieta pasaules rangā), bet svara kategorijā līdz 69 kg sievietēm ir Viktorija Rezajeva (19. vieta). Abi ir bijuši Eiropas jauniešu čempionātu laureāti. Ja no katras kategorijas tiks pa desmit sportistiem, tad abiem sportistiem ir labas izredzes kvalificēties olimpiādei. Tomēr būtisks būs arī jautājums par finansiālo stimulēšanu, pretendējot uz vietu LOV.

Prognoze: 1

KĀPŠANAS SPORTS

Starptautiskā sporta kāpšanas federācija šogad tikai pirmoreiz runās par kritērijiem, pēc kādiem sportisti kvalificēsies olimpiādei. Šobrīd nav zināms nekas, arī ne par iespējām pretendēt uz wild card. Latvijas Alpīnistu savienības prezidents Mihails Pietkevičs norāda, ka šobrīd ir pāris labi kāpēji, tomēr četru gadu laikā ir iespējas izaugt arī vēl citiem. Tuvu 100% skaidrība ir tikai par to, ka olimpiādē būs trīs disciplīnas – grūtā kāpšana, ātrumkāpšana un boulderings (ļoti grūta, īsa trase, kas tiek veikta bez drošināšanas sistēmas) jeb, kā to sauc lietpratēji, šahs uz sienas.

Prognoze: 0

SĒRFINGS

Sērfinga federācija Latvijā vēl nav nodibināta. Un, tas ir labi.

Prognoze: 0

SKEITBORDS

Latvijas Skeitborda federācijas vadītāja Lienīte Skaraine atklāj, ka pēc oktobra sākumā gaidāmā pasaules čempionātā jautājums par iespējamo Latvijas sportistu dalību Tokijas olimpiādē būs dienaskārtībā. Šobrīd nav zināma ne kvalificēšanās sistēma, ne disciplīnas. Latvijas skeitbordam visizdevīgākā ir slaloma disciplīna, kas ir vissportiskākā un kurā Latvijai jau ir pasaules čempionu tituli gan vīriešiem, gan sievietēm. Ir pat Ginesa rekords.

Prognoze: 2

Latvijas delegācija vasaras olimpiskajās spēlēs

GadsSportistu skaitsSporta veidiMedaļu skaits
Parīze '19244160
Amsterdama '19281450
Losandželosa '1932211
Berlīne '19362452
Barselona ‘199234133
Atlanta ‘199647141
Sidneja ‘200045133
Atēnas ‘200431114
Pekina ‘200848113
Londona ‘201246122
Riodežaneiro '201633120
Tokija '20204215?
1 2 38 komentāri

  -1 [+] [-]

, 2016-09-05 13:43, pirms 6 gadiem
Par riteņbraukšanu bušu optimistiskāks,grupa reāli var dabut 3 vietas un 1 individuālai gonkai+2 BMX,neazimirstot MTB.šogad ka nekad agrāk ir ļoti daudz karjeru beiguši(vai beigs pēc sezonas)vietas augstākajās līgās atbrīvojas,jāmak tik izmantot iespējas.

  -1 [+] [-]

, 2016-09-05 14:03, pirms 6 gadiem
Nevis cik aizbrauks, bet reāli par kaut ko cīnīsies.

     [+] [-]

, 2016-09-05 14:03, pirms 6 gadiem
negribu būt skeptisks bet cerēšu un atbalstīšu visus lai tikai uz Tokiju aizbrauktu vairāk sportistu nevis lielie "vadītāji" savos amatos bet skatoties uz to kā valstī viss notiek tad liekas ka LOK brīvās naudas iespējams paliks vairāk, jo lūk daudzi jau nespēj izpildīt viņu prasības un tikt iekšā LOK atbalsta vienībās un uz tā rēķina LOK varēs savu "runasvīru" armiju palielināt Tokijā vēl vairāk

     [+] [-]

, 2016-09-05 14:07, pirms 6 gadiem
Jirgens Rozenbergs/Džo Cimmermans rakstīja: Nevis cik aizbrauks, bet reāli par kaut ko cīnīsies.
man liekas to šobrīd vispār nav reāli prognozēt
reāli man prieks jau ir par daudzajiem sportistiem kas uz OS aizbrauc un ja vēl uzstāda SAVU personīgo rezultātu tas jau vien ir apsveicami un pozitīvi

 +13 [+] [-]

, 2016-09-05 14:07, pirms 6 gadiem
sieviešu basketbols arī ir os programmā

     [+] [-]

, 2016-09-05 14:08, pirms 6 gadiem
Medaļas: prognoze-0 (Rio-0),bez naudas nav sporta

  +5 [+] [-]

, 2016-09-05 14:12, pirms 6 gadiem
Mana prognozē-ja nekvalificēsies kāda no sporta veida komandām (visticamākais variants varētu būt sieviešu basketbola komanda), tad tikpat cik uz Rio bija spēlētāji tik arī būs Tokijā.
Daži vecie sportisti aizies, bet viņu vietā nāks jaunie sportisti, kuru uzvārdi plašākai sabiedrībai pagaidām vel nav zināmi. Tā tas vienmēr ir bijis un būs.

  +6 [+] [-]

, 2016-09-05 14:23, pirms 6 gadiem
Man vienam liekas, ka tagad kko zīlēt uzreiz pēc Rio ir muļķīgi? Pie tam vēl uzdot retorisku jeb vnk neadekvātu jautājumu par piedalīšanos beisbola (!) federācijai... visu cieņu par darbu, bet šķiet tīri zemē nomests laiks. Turklāt beigās galvenais būs kvalitāte, nevis tūristu kvantitāte.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2016-09-05 14:26, pirms 6 gadiem
Grūti teikt, cik reālas ir vīriešu basketbola izlases iespējas kvalificēties Tokijas spēlēm, bet šāda iespēja ir, tāpat arī potenciāls! Tur daudz kas būs atkarīgs, kā nostartēsim pasaules čempī Ķīnā! Tur pirmo reizi piedalīsies 32 komandas, no kurām 12 vietas paredzētas Eiropai! Ja gribam savu izlasi redzēt starp TOP komandām, uz Ķīnu mums jātiek. Šis čempis vienlaikus plānots kā kvalis Tokijas spēlēm! Protams, svarīgi ne tikai aizbraukt uz Ķīnu, bet tur spēlēt maksimāli labākajā sastāvā! Uz to laiku Porziņģim būs aiz muguras vēl trīs NBA sezonas un viņa pienesums izlasei varētu būt gana kvalitatīvs, cerams, ka ne tikai viņa! Lai veicas! Tomēr, vienlaikus autors neko nav minējis par dāmu basketbolu!! Arī viņām ir visas iespējas kvalificēties olimpiskām spēlēm! Ir pietiekami nopietns izlases kodols, kuru ar laiku var būtiski pastiprināt vairākas ļoti labas jaunās spēlētājas!! Jā, iespējams, Anete un Gunta uz to laiku būs teikušas ardievu izlasei, bet arī bez viņām mums ir kas spēlē! Varbūt uz Tokiju var tikt pat abas izlases! Patiesībā, Latvijas basketbolam uz to būtu jātiecas! Mērķi taču jāstāda visaugstākie!

  -2 [+] [-]

, 2016-09-05 14:37, pirms 6 gadiem
Mixes rakstīja: Man vienam liekas, ka tagad kko zīlēt uzreiz pēc Rio ir muļķīgi? Pie tam vēl uzdot retorisku jeb vnk neadekvātu jautājumu par piedalīšanos beisbola (!) federācijai... visu cieņu par darbu, bet šķiet tīri zemē nomests laiks. Turklāt beigās galvenais būs kvalitāte, nevis tūristu kvantitāte.
Nu, ja jau aptaujā visu sporta veidu pārstāvjus, kāpēc tad beisbolistiem nepaprasīt?

Protams, ka Latvijas izlasei vispār nav nekādu iespēju tur jebkad tikt, bet... viena lieta ir spekulācijas, otra - oficiālu vīru pateiktais.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  +2 [+] [-]

, 2016-09-05 14:52, pirms 6 gadiem
fanu klubs#13 rakstīja: Par riteņbraukšanu bušu optimistiskāks,grupa reāli var dabut 3 vietas un 1 individuālai gonkai+2 BMX,neazimirstot MTB.šogad ka nekad agrāk ir ļoti daudz karjeru beiguši(vai beigs pēc sezonas)vietas augstākajās līgās atbrīvojas,jāmak tik izmantot iespējas.
Piekritīšu, ir sajūta, ka Latvijas šosejas riteņbraukšana lien ārā no bedres, arī dopings vairs nav tik svarīgs. Smukulis domāju vēl brauks, pēdējās intervijās šķiet bija plāni braukt vēl pietiekami ilgi. Grūtāk ar kadru nomaiņu BMX. MTB vajag naudu, lai Blūms un Pētersons var braukt uz sacensībām un nemaz tik daudz tur nevajag, diemžēl federācija atbalsta pārāk maz.

     [+] [-]

, 2016-09-05 14:57, pirms 6 gadiem
Vīriešu basketbola izlase aizbrauks uz Tokiju

  -1 [+] [-]

, 2016-09-05 15:14, pirms 6 gadiem
njā, bet ziemas spēlēs mums nu gan totāla traģēdija notikusi....no 58-Sočos,līdz -? Korejā

Ar steigu mums jātaisa sieviešu bobsleja ekipāžas!!!

  +1 [+] [-]

, 2016-09-05 15:38, pirms 6 gadiem
turists no Rio rakstīja: Pavisam noteikti esmu pārliecināts, ka uz Tokijas spēlēm mums būs pārstāvis olimpiskajās spēlēs! Ir viena mums meitene, kura ja strādās būs rezultāts!
Jāteic, ka Tokija nebūs labvēlīga mūsu šķēpmetējām, pa cik vietējo vīru metamie nebūs pietiekami veiktspējīgi.

     [+] [-]

, 2016-09-05 15:40, pirms 6 gadiem
Basketbola izlasei būs visi labākie spēlētāji. PG:Jānis Strēlnieks,Ingus Jakovičs,Kaspars Vecvagars,Aigars Šķēle,vēl,kāds jaunais saspēles vadītājs.SG: Dairis Bertāns,Jānis Blūms,Armands Šķēle,Žanis Peiners. SF:Kristaps Janičenoks,Jānis Timma,Ojārs Siliņš,Rihards Kuksiks,Rodions Kurucs,Chase Bundinger,Jānis Bērziņš.PF:Kaspars Bērziņš,Rolands Freimanis,Dāvis Bertāns,Mareks Mejeris,Artūrs Strautiņš,Dāvis Rozītis.C: Kristaps Porzinģis,Andrejs,Pasečniks,Ilja Gromovs,Mārtiņš Meiers.

     [+] [-]

, 2016-09-05 15:44, pirms 6 gadiem
Regbijs 7 ari ir pieminēšanas vērts, protams no sākuma jāpaceļ latiņa, ja jau tikai pieminēts pat beisbols un sērfigs.. haha .

     [+] [-]

, 2016-09-05 15:44, pirms 6 gadiem
Vēl Lomazs,Kohs būs izlasē

     [+] [-]

, 2016-09-05 15:45, pirms 6 gadiem
Mums katrā sporta veidā ir savs prezidents un tie prezidentiem ir jadara viss lai gadu pirms olimpiades-sportistam un terneriem butu iespeja sākt gatavoties,nevis atstajot viņus -nu kā būs tā būs !!

  +1 [+] [-]

, 2016-09-05 16:00, pirms 6 gadiem
''Sērfinga federācija Latvijā vēl nav nodibināta. Un, tas ir labi.''; kā kaut ko tādu var uzrakstīt? Kā var teikt, ka ir labi, kad sportaveids netiek pārstāvēts vispār, ar to jau nav jālepojas, manuprāt.

     [+] [-]

, 2016-09-05 16:03, pirms 6 gadiem
karlosm rakstīja: ''Sērfinga federācija Latvijā vēl nav nodibināta. Un, tas ir labi.''; kā kaut ko tādu var uzrakstīt? Kā var teikt, ka ir labi, kad sportaveids netiek pārstāvēts vispār, ar to jau nav jālepojas, manuprāt.
Kas viņu sponsorēs?Eiropā vispār ir normālas vietas?Visi dzīvo ārzemes ja viņiem nav..Lēti tas katrā ziņā nav.Amerika un Austrālija,kas zreiz nāk prātā.

     [+] [-]

, 2016-09-05 16:18, pirms 6 gadiem
Štrombergs gadījumā kādā no intervijām neminēja, ka varētu pārorientēties uz treku?

     [+] [-]

, 2016-09-05 16:26, pirms 6 gadiem
Jānis Būčis brauks!

     [+] [-]

, 2016-09-05 16:29, pirms 6 gadiem
Bostonietis rakstīja: Kas viņu sponsorēs?Eiropā vispār ir normālas vietas?Visi dzīvo ārzemes ja viņiem nav..Lēti tas katrā ziņā nav.Amerika un Austrālija,kas zreiz nāk prātā.
Francijā vairākas no pasaules Top vietām, Protugālē, Anglijā un vēl šur tur ar. Nav jau tā, ka Eiropā ar sērfingu nevar nodarboties Latvijā gan nopietni nevar, tas fakts
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2016-09-05 16:45, pirms 6 gadiem
Hmm... rakstīja: Francijā vairākas no pasaules Top vietām, Protugālē, Anglijā un vēl šur tur ar. Nav jau tā, ka Eiropā ar sērfingu nevar nodarboties Latvijā gan nopietni nevar, tas fakts
Tajā pašā laikā Štrombis ar neslīpēja meistarību LV, bet gan USA.

  +1 [+] [-]

, 2016-09-05 16:46, pirms 6 gadiem
Par sērfingu jau autors gan savas domas varēja paturēt pie sevis - saprotu, ka joks, bet nav ne gaumīgs, ne smieklīgs. Ja sporta veidu iekļauj olimpiskajās spēlēs - tas tomēr liecina, ka tas pasaulē ir aktuāli un tur kādam maz interesē, ka mums nav sērfinga federācija, bet ir novusa federācija.

     [+] [-]

, 2016-09-05 17:08, pirms 6 gadiem
Nevēlos komentēt kopējo prognozi,bet dažos sporta veidos informācijas apkopojums ir pilnīgi neadekvāts. Piemēram burāšanā, Ketija 17 gados kvalificējās uz Rio BEZ milzīgiem valsts ieguldījumiem. Kur pamatojums, ka uz Tokiju netiks? Vai esošie 'sponsori' pēkšņi pārtrauks Ketiju finansēt?? Tāpat, citās burāšanas klasēs junioru vecumā ir virkne sportistu ar progresējošiem rezultātiem. Pēc 4 gadiem viņiem būs 18-20 gadu!
Arī vingrošanā ir apstākļi un progresējoši sportisti.
Šodien ir jādomā ne tikai par Tokiju. Medaļa netiek kalta 4 gadu laikā.

     [+] [-]

, 2016-09-05 17:35, pirms 6 gadiem
Diezgan pašvaki izskatā bez Ikaunieces un Kohas, ja tā paskatās

     [+] [-]

, 2016-09-05 17:46, pirms 6 gadiem
Kā tad ar Briedi boksā? Vai viņš neskaitās pietiekami labs olimpiādei, vai kādi noteikumi neļauj?

     [+] [-]

, 2016-09-05 18:20, pirms 6 gadiem
Priekš kam tād anālīz? aizbrauks 100,no tiem 99 funkcionār.

     [+] [-]

, 2016-09-05 18:41, pirms 6 gadiem
Tiešām tāds puskvalitatīvs raksts. Ja jau sērfingu piemin, tad kāpēc ne to pašu regbiju7, kā te piemin un arī handbolu? Jā, varbūt handbols patālu, bet šogad cīnījās pa tikšanu pč un tas jau ir kaut kāds progress. Kāpēc tad prasīt beisbolu, ja tie vispār nekur nav rādījušies pagaidām. Ja rakstam, tad par visiem veidiem un to vasarā nav maz!

  -1 [+] [-]

, 2016-09-05 18:49, pirms 6 gadiem
Kāda jēga no tāda raksta, ja netiek apskatīti visi olimpiskie sporta veidi?

     [+] [-]

, 2016-09-05 21:47, pirms 6 gadiem
Uz Rebeku neceriet, lai kā funkši grib, lai vistiņa dēj šiem zeltu! Meitenei ir citas domas par dzīvi, kur veselības bendēšana lielajā netīrajā sportā neietilpst!
1 2 38 komentāri