Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Ķīnietes pārsteidz sieviešu pludmales volejbola turnīrā

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Ķīnietes pārsteidz sieviešu pludmales volejbola turnīrā
Hinji Hi uzbrukumā. Foto: AP/Scanpix

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola sieviešu turnīrā ceturtā spēļu diena pagājusi Ķīnas duetu zīmē. Abi šīs valsts pāri demonstrēja ļoti labu sniegumu, pārspējot Nīderlandes un Brazīlijas pludmales volejbolistes.

Tokijas olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīra ceturto dienu ievadīja B grupas spēle, kurā par otro panākumu cīnījās Eiprila Rosa/Aliksa Klainmena un Liliana Fernandesa/Elsa Bakueriso. Lietainajos apstākļos spēli labi sāka ASV duets, kas varēja izvirzīties vadībā ar 3:0, bet Klainmena pie tīkla par ātru nospēlēja pārejošo bumbu. Trīs punktu pārsvaru izdevās iegūt neilgi pēc tam, kad bumbu pāri tīklam nespēja raidīt Liliana (5:2). Spānietes ar labu spēli aizsardzībā uzreiz panāca izlīdzinājumu, bet tad Klainmena atzīmējās ar neatvairāmu servi. Līdz tehniskajam pārtraukumam ASV duets izvērsa izrāvienu, palielinot savu pārsvaru līdz pieciem punktiem (12:7).

Pēc pārtraukuma iegūto piecu punktu pārsvaru ar eisu atjaunoja Rosa, bet pēc tam pretinieces īsti netika galā arī ar Klainmenas servi (16:10). Seta galotnē vairs nekādi pavērsieni nenotika, Rosai to noslēdzot ar eisu pirmās setbumbas izspēlē - 21:13.

Otrā seta sākumā Rosa vēlreiz izpildīja netveramu servi, izvirzot ASV duetu vadībā ar 2:0. Spānietes turpināja iegāzt kļūdas uzbrukumā, kā arī servju uzņemšana pēc spēcīgākām pretinieču servēm. ASV duets savas iespējas garām nelaida, iekrājot četru punktu pārsvaru (9:5). Lai arī spānietes turējās spēlē, tomēr pretinieces spēlēja gana stabili, lai pārsvaru noturētu. Klainmena ik pa brīdim spēja izmantot auguma pārsvaru pie tīkla, bet pēc Lilianas kļūdas uzbrukumā spēles liktenis bija izšķirts. Paņemtais pārtraukums pie sešu punktu deficīta Spānijas duetam neko nedava, Rosai un Klainmenai tiekot pie otrā panākuma ar 2-0 (21:13, 21:16).

Otrā B grupas spēlē nīderlandietes Sane Kaizere un Madeleina Mepelinka centās atgūties pēc zaudējuma Spānijas duetam svarīgā spēlē pret ķīnietēm Čenu He un Hinhinu Vaņu. Ķīnietes nu jau saulainos laika apstākļos labi sāka spēli, bet ātri zaudēja iegūto divu punktu pārsvaru. Kaizere nospēlēja aizsardzībā, pārsteidza pretinieces ar servi un izvirzīja Nīderlandes pāri vadībā ar 6:3. Šoreiz ķīnietēm izdevās atspēlēties un atjaunot līdzsvaru uz tablo, bet tas tā palika īsu brīdi, jo atkal laba servju sērija padevās Kaizerei (11:7). Seta otrajā pusē nīderlandietes ieguva arī piecu punktu pārsvaru, bet seta galotnē no tā palika tikai minimums. Pēc Mepelinkas kļūdas uzbrukumā Ķīnas duets panāca izlīdzinājumu, bet Mepelinka reabilitējās ar darbību aizsardzībā, izraujot uzvaru ar 21:19.

Otrā seta sākumā nīderlandietes nespēja realizēt uzbrukumus un vāji darbojās servju uzņemšanā. Tas lika nonākt iedzinējos ar 2:7. Ķīniešu aktivitāte, spēlējot aizsardzībā, un sava daļa veiksmes ļāva kādu laiku noturēt piecu punktu pārsvaru. Seta otrajā pusē pēc ilgiem centieniem Mepelinka ar bloku atjaunoja līdzsvaru uz tablo (16:16). Pēc Vaņas kļūdas uzbrukumā nīderlandietes pirmo reizi setā izvirzījās vadībā. Seta galotne pamatīgi ieilga, ķīnietēm atspēlējot vienu mačbumbu pēc otras. Divreiz bumba pēc uzbrukumiem piezemējās uz līnijas, liekot nīderlandietēm vien turpināt cerēt uz pretinieču kļūdu. Viss mainījās, kad Vaņa uzlika bloku, nu jau Nīderlandes duetam esot iedzinējos. Ķīnietes tika līdz 30 gūtiem punktiem, kad tomēr spēja salauzt pretinieču pretestību - 31:29.

Trešo setu lieliski sāka Vaņa, atzīmējoties ar pāris blokiem un izvirzot Ķīnas duetu vadībā ar 3:0. Nīderlandietes paņēma pārtraukumu, bet enerģija bija beigusies. Ķīnas duets turpināja dominēt, izvirzoties vadībā ar 7:2. Mepelinka ar servi meklēja iespējas gūt punktu, un to sasniedza, vispirms trāpot pa tīkla malu, bet tad starp pretiniecēm. Arī pie tīkla izdevās uzvarēt divcīņu, kas nīderlandietēm deva cerību. Ķīnietes paņēma pārtraukumu, atjaunoja trīs punktu pārsvaru, bet tam sekoja nerealizēti uzbrukumi un neizšķirts uz tablo (12:12). Cerības uz panākumu iedragāja Mepelinkai fiksētā kļūda piespēlē, bet brīdi vēlāk Vaņa ar uzbrukumu pa līniju sagādāja nīderlandietēm otro zaudējumu ar 2-1 (19:21, 31:29, 15:13).

Tikmēr par pirmo pārsteigumu sieviešu turnīrā parūpējās cits Ķīnas pāris - Fana Vaņa/Hinji Hi. C grupas spēlē ķīnietes mērojās spēkiem ar grupas favorītēm, brazīlietēm Agatu Bendarčuku un Eduardu Santušu jeb Dudu. Spēles ievadā ķīnietes izvirzījās vadībā ar divu punktu pārsvaru, kā arī neļāva pretiniecēm pārņemt vadību teju līdz seta vidum. Pirms tehniskā pārtraukuma Agata atzīmējās ar bloku, vienīgo reizi dodot Brazīlijas pārim divu punktu pārsvaru (11:9). Seta otrajā pusē ķīnietes atguva vadību, iekrāja nelielu pārsvaru un ar ļoti labu spēli pie pretinieču serves uzvarēja ar 21:18.

Jau otrā seta sākumā Ķīnas duets izvirzījās vadībā ar 3:0, bet brazīlietes atbildēja ar četru punktu izrāvienu. Līdzīga cīņa ritēja līdz tehniskajam pārtraukumam, pēc kura Ķīnas duets veica izšķirošu izrāvienu, iekrājot piecu punktu pārsvaru (15:10). Brazīlietes nespēja lauzt cīņas gaitu, ķīnietēm gūstot otro panākumu turnīrā ar 2-0 (21:18, 21:14) un sperot soli pretī uzvarai grupā.

Jau rīt, plkst. 05:00 pēc Latvijas laika laukumā atgriezīsies Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kurām priekšā spēle pret brazīlietēm Anu Patrisiju un Rebeku.

Tokijas olimpiskās spēles, pludmales volejbols sievietēm, 27. jūlijs

GrupaSpēleRezultāts
BRosa/Klainmena (ASV) - Liliana/Elsa (Spānija)2-0 (21:13; 21:16)
CBensilja/Brendija (Kanāda) - Galaja/Pereira (Argentīna)2-0 (22:20; 21:12)
BKaizere/Mepelinka (Nīderlande) - He/Vaņa (Ķīna)1:2 (21:19; 29:31; 13:15)
CAgata/Duda (Brazīlija) - Vaņa/Ha (Ķīna)0:2 (18:21; 14:21)

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums

Skaties visus olimpisko spēļu notikumus tiešraidēs, abonējot discovery+ pie Go3!