Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2935, Did:0, useCase: 0

Ana Patrisija/Rebeka bez lielas piepūles sakauj kenijietes, pasaules čempionēm otrā uzvara

Kristaps Pildiņš
Kristaps Pildiņš

Ana Patrisija/Rebeka bez lielas piepūles sakauj kenijietes, pasaules čempionēm otrā uzvara
Rebeka uzbrukumā. Foto: Reuters/Scanpix

Tokijas olimpisko spēļu sieviešu pludmales turnīru ar pārliecinošu uzvaru sākušas brazīlietes Ana Patrisija un Rebeka, kuras D grupas spēlē pārliecinoši pieveica Kenijas pludmales volejbolistes Gaudensiju Makohu un Braksidesu Hadambi.

Trešās sacensību dienas ievadā Tīnai Graudiņai un Anastasijai Kravčenokai neizdevās pieveikt ASV pludmales volejbolistes Kelliju Kleizu un Sāru Sponsilu. Pēc divām stundām kortā devās divas citas D grupas komandas - brazīlietes Ana Patrisija/Rebeka un Kenijas pārstāves Gaudensija Makoha/Braksidesa Hadambi.

Brazīlietes bija neapšaubāmas spēles favorītes, bet to sāka gana smagnēji, vairāk pētot pretinieces. Tad trīs blokus pēc kārtas uzlika Ana Patrisija, izvirzot savu pāri vadībā ar 8:5. Ar to brazīlietes iedvesa sava veida bijību, liekot pretiniecēm nereti kļūdīties uzbrukumos, raidot bumbu tālu autā. Rezultāta starpība samazinājās vien pēc pašu brazīliešu kļūdām. Varēja redzēt, ka Brazīlijas duetam nebija jāpieliek lielas pūles, lai gūtu panākumu, spēlējot gana lēnā tempā. Seta galotnē Rebeka izpildīja netveramu servi, kā arī atspēlēja bumbu aizsardzībā, bet ar eisu atbildēja arī Hadambi. Ana Patrisija ar spēcīgu uzbrukumu pa diagonāli uzreiz lika punktu setam - 21:15.

Arī otrajā setā kenijietes laukumā pārvietojās pārāk lēni, lai paceltu kādu bumbu aizsardzībā. Atlika vien cerēt uz pretinieču kļūdu sēriju. Makohai izdevās tikt pie eisa, sadeldējot rezultāta starpību līdz minimumam (3:4). Drīz vien Rebeka sāka atspēlēt bumbas aizsardzībā un tikt pie pāris eisiem, palīdzot Brazīlijas duetam iegūt 10 punktu pārsvaru (15:5). Spēles turpinājums bija tikai formalitāte, brazīlietēm izcīnot gaidītu panākumu ar 2-0 (21:15, 21:9).

Saistošas cīņas risinājās arī A grupā. Pirmajā spēlē par otro uzvaru cīnījās kanādietes Sāra Pavana un Melisa Humana-Paradesa, kuru pretinieces bija Jūlija Zūde un Karla Borgere no Vācijas. Spēles sākumā Humanai-Paradesai izdevās labas darbības aizsardzībā, bet tās neizdevās pārvērt punktos, tādējādi minimālā vadībā ilgāku laiku turoties Vācijas spēlētājām. Agri vai vēlu, bet labā spēle aizsardzībā kanādietēm sāka atmaksāties (8:7). Zūde pēc sekmīga bloka raidīja bumbu autā brīdi vēlāk, tādējādi seta vidū vadībā bija kanādietes (11:10).

Pēc tehniskā pārtraukuma ar eisu un darbību aizsardzībā izcēlās Borgere, pirmo reizi dodot vācietēm divu punktu pārsvaru (13:11). Lai arī Zūde sekmīgi darbojās pie tīkla, pašas kļūda uzbrukumā ļāva pretiniecēm panākt izlīdzinājumu (15:15). Seta galotni ar eisu sāka Humana-Paradesa, bet brīdi vēlāk divus Borgeres uzbrukumus skaisti bloķēja Pavana. Tādējādi kanādietes izrāva uzvaru setā ar 21:17.

Otrā seta sākumā kanādietēm spēle uz Borgeri atmaksājās, vācietei pieļaujot vēl trīs kļūdas (5:2). Kanādas duets sekmīgi spēlēja pie pretinieču serves, līdz seta vidum saglabājot vismaz divu punktu pārsvaru. Pēc tehniskā pārtraukuma vēl vienu bloku uzlika Pavana, bet nākamajā izspēlē bumbu tīklam pāri nespēja raidīt Zūde (14:10). Pēc paņemtā pārtraukuma viņa netika galā ar serves uzņemšanu, kas maksāja vēl vienu punktu, bet tad Pavana bloķēja Zūdes uzbrukumu, izšķirot spēles likteni. Tādējādi pašreizējās pasaules čempiones Pavana un Humana-Paradesa turnīru sākušas ar diviem panākumiem, bet vācietēm divi zaudējumi - 2-0 (21:17, 21:14).

Pie otrās uzvaras A grupā izdevās tikt arī šveicietēm Anukai Vergei-Deprē un Joanai Haidrihai. Viņas tikās ar pirmajā spēlē zaudējušajām nīderlandietēm Katju Stamu un Raisu Šonu. Spēli ļoti labi sāka Šveices pludmales volejbolistes, izvirzoties vadībā ar 4:1, bet nīderlandietes atbildēja ar savu izrāvienu, atjaunojot līdzsvaru uz tablo. Verge-Deprē sekmīgi darbojās aizsardzībā, bet pēc uzliktā bloka deva savam pārim četru punktu pārsvaru (9:5). Līdz tehniskajam pārtraukumam pertinieces atguvās, bet pēc tā pat izvirzījās vadībā ar 14:11. Likās, ka Nīderlandes duetam uzvara setā ir rokā, bet tad šveicietes guva sešus punktus pēc kārtas, izraujot uzvaru ar 22:20.

Otro setu nedaudz labāk sāka Stama un Šona, bet kopumā cīņa ritēja līdzīgi bez tik lieliem izrāvieniem. Līdz seta vidum pie divu punktu pārsvara jau tika šveicietes, bet izšķirošu pārsvaru nespēja iegūt. Tuvojoties seta izskaņai, Šona noturēja savu duetu minimālā vadībā, bet tad pienāca Verges-Deprē laiks, kura seta galotnē visu sakārtoja labvēlīgi Šveices duetam - 2-0 (22:20, 21:18).

Tokijas olimpiskās spēles, pludmales volejbols sievietēm, 26. jūlijs

GrupaSpēleRezultāts
DKleiza/Sponsila (ASV) - Graudiņa/Kravčenoka (Latvija)2-1 (21:13; 16:21; 15:11)
DAna Patrisija/Rebeka (Brazīlija) - Makoha/Hadambi (Kenija)2-0 (21:15; 21:9)
APavana/Melisa (Kanāda) - Zūde/Borgere (Vācija)2-0 (21:17; 21:14)
FHuberli/Betšarta (Šveice) - Hermanova/Slukova (Čehija)2-0 (0:0; 0:0)
FIši/Murakami (Japāna) - Ludviga/Kozuha (Vācija)0-2 (17:21; 20:22)
AVerge-Depre/Haidriha (Šveice) - Stama/Šona (Nīderlande)2-0 (22:20; 21:18)

Noderīgas saites:

Tokijas OS ziņas
Latvijas olimpiskā komanda
Starti, rezultāti, tiešraides
Medaļu kopvērtējums