Šapovalovs pirmoreiz iekļūst "Grand Slam" pusfinālā, kur tiksies ar Džokoviču
Vimbldonā karjeras pirmo "Grand Slam" pusfinālu sasniedza 22 gadus vecais Kanādas tenisists Deniss Šapovalovs (ATP 12.), kurš ceturtdaļfināla cīņā ar 6:4, 3:6, 5:7, 6:1, 6:4 uzvarēja trīs gadus vecāko Krievijas spēlētāju Karenu Hačanovu (ATP 29.). Šapovalovs piektdien tiksies ar ranga līderi un pieckārtējo čempionu Novaku Džokoviču, kurš paralēli notikušajā mačā ar 6:3, 6:4, 6:4 uzvarēja Mārtonu Fučoviču (ATP 48.).
Deniss Šapovalovs vairāk diktēja spēli, taču neiztika bez sev raksturīgajām paviršībām, kuru dēļ zaudēja divos setos. Viņš 2. setā pirmo geimu dabūja pie rezultāta 0:4, bet nākamajā setā neprecīzi nospēlēja galotnē. Šapovalovs 11. geimā no 0:30 tika līdz 40:30, pēc tam pieļaujot trīs kļūdas pēc kārtas (sitiens tīklā, dubultkļūda un raidījums autā), un Karens Hačanovs pie 6:5 izservēja setu.
5. setā breikbumbas bija tikai Kanādas tenisistam. Hačanovs piektajā geimā izglābās no 0:40, vēl trīs breikbumbas atspēlēja arī devītajā geimā, kurā uzvarēt tomēr nespēja, jo pieļāva ceturto breikbumbu, kuras izspēlē Krievijas tenisistam "forehand" kļūda, bumbiņu raidot pāri gala līnijai. Šapovalovam serves geimā pie 5:4 tikai viena zaudēta izspēle (ar dubultkļūdu).
Abi tenisisti otro reizi spēlēja "Grand Slam" ceturtdaļfinālā. Šapovalovam pirmais neveiksmīgs bija pagājušajā gadā Ņujorkā, bet Hačanovs zaudējis abos – arī 2019. gadā Parīzē. Šapovalovs pirms pieciem gadiem uzvarēja Vimbldonas junioru turnīrā. Viņš iepriekšējos trīs Vimbldonas pieaugušo turnīros bija guvis tikai vienu uzvaru.
Pirmoreiz spēlējot "Grand Slam" ceturtdaļfinālā, turklāt Vimbldonas galvenajā arēnā tiekoties ar ranga līderi, Mārtons Fučovičs nebija gatavs mača sākumam, nokļūstot iedzinējos ar 0:5. Novakam Džokovičam vajadzēja sešas setbumbas četros geimos, lai pieliktu punktu graujoši sāktajam setam.
Viņš divas iztērēja sestajā geimā uzņemšanā (5:0 un 40:15), vēl divas nākamajā geimā ar servi, kad no 5:1 un 40:15 pieļāva četras kļūdas pēc kārtas, vienīgo reizi mačā tiekot nobreikotam. Fučovičs pie 2:5 ar diagonālo "backhand" uzbrukumu atvairīja piekto setbumbu. Džokovičs pie 5:3 ar otro mēģinājumu izservēja setu, to pabeidzot ar sesto setbumbu, kas realizēta pirmās serves izspēlē.
Ungārijas tenisistam labākais bija vidējais sets. Viņš pirmajā geimā atspēlēja četras breikbumbas un izturēja līdz devītajam geimam, kur ar uzvaru 27 sitienus garā izspēlē atvairīja breikbumbu, bet pēc nogurdinošās izspēles kļūdījās nākamajās divās (sitieni tīklā un autā), un Džokovičs drīz pie 5:4 izservēja setu.
Džokovičs 3. seta pirmajā geimā vairākas reizes lieliski atsita Fučoviča serves, iegūstot agru breiku, kuru ne bez pūlēm nosargāja. Serbijas tenisists otrajā geimā atspēlējās no 0:40, šajā geimā atvairot kopumā četras breikbumbas, un vienu atspēlēja arī sestajā geimā. Džokovičam šodien gūtais panākums ir 100. uzvara uz zālāja seguma.
Džokovičam pret Fučoviču ir perfekta 3-0 bilance, viņu pirmoreiz pieveicot bez zaudētiem setiem. Pirmie divi dueļi notika uz cietā seguma – 2018. gadā "US Open" ar 6:3, 3:6, 6:4, 6:0 un 2019. gadā Dohā ar 4:6, 6:4, 6:1. Pieckārtējais čempions 10. reizi iekļuva Vimbldonas pusfinālā, kas viņam būs 41. "Grand Slam" pusfināls. Vairāk ir tikai Rodžeram Federeram (46).
Vimbldona 2021, vīriešu vienspēles
Ceturtdaļfinālu rezultāti
Spēle | Rezultāts |
---|---|
(1) Novak Djokovic – Marton Fucsovics | 6:3 6:4 6:4 |
(14) Hubert Hurkacz – (6) Roger Federer | 6:3 7:6(4) 6:0 |
(7) Matteo Berrettini – (16) Felix Auger-Aliassime | 6:3 5:7 7:5 6:3 |
(10) Denis Shapovalov – (25) Karen Khachanov | 6:4 3:6 5:7 6:1 6:4 |
Pusfinālu pāri
Spēle |
---|
(1) Novak Djokovic – (10) Denis Shapovalov |
(7) Matteo Berrettini – (14) Hubert Hurkacz |
+1 [+] [-]
Mārtona galva, un kad bija pietiekami daudz izdevību, Nolem veiksme vēl palīdz.
[+] [-]
Cerams GOAT paņems titulu un izlīdzinās GS!
+1 [+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Nedēļu skaits Top1 vairs nav objektīvs dēļ ranga iesaldēšanas uz gadu sakarā ar kovidu; savukārt head to head ir objektīvs viena vecuma spēlētājiem kā Džokovičam un Nadalam. Federers tomēr ir būtiski vecāks, tādējādi savstarpējie karjeras maksimumi notikuši dažādos laikos.
[+] [-]
H2h ir objektīvs, jo Federeram bija ideāla iespēja atrauties, kad galvenie sānenši bija zaļi un pēc tam (kad Fedam bija +-31-32 gadi) viss izlīdzinājās.
...bet piekrītu, ka tā formalitāte ir svarīga.