Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:842, Did:0, useCase: 3

Montgomerija kļūst par piekto ASV čempioni pēdējos 10 "US Open" junioru turnīros

Valdis Bērziņš
Valdis Bērziņš

Montgomerija kļūst par piekto ASV čempioni pēdējos 10 "US Open" junioru turnīros
Robina Montgomerija. Foto: AFP/Scanpix

"US Open" meiteņu turnīrā turpinājās ASV dominance, rīkotājvalstij paņemot piekto titulu pēdējos 10 gados, kad par čempioni kļuva ranga 8. vietā esošā Robina Montgomerija. Tikmēr puišu sacensībās nepārspēts palika piektais numurs Daniels Rinkons no Spānijas.

Robina Montgomerija finālā ar 6:2, 6:4 pieveica gandrīz gadu vecāko Baltkrievijas spēlētāju Kristinu Dmitruku, kura reitingā ir vienu pakāpienu virs viņas. Montgomerija 5. septembrī atzīmēja 17. dzimšanas dienu, bet Dmitrukai 25. datumā būs 18. dzimšanas diena.

Abas pirmoreiz spēlēja "Grand Slam" finālā, kurā Montgomerija dominēja ar daudz aktīvāku tenisu – viņai bija 28 tīri uzvarētas izspēles un 23 nepiespiestās kļūdas, kamēr Dmitrukai attiecīgi 13 un 10.

Montgomerija ceļā uz finālu sakāva ranga līderi Viktoriju Himenesu Kasincevu, 16 gadus veco Andoras tenisisti pieveicot ceturtdaļfinālā ar 6:3, 6:2.

Montgomerija viņai bija piekāpusies abās iepriekšējās cīņās, vienreiz sacenšoties arī "Grand Slam" turnīrā – Himenesa Kasinceva pagājušajā gadā ar 1:6, 7:5, 6:2 uzvarēja "Australian Open" ceturtdaļfinālā, vēlāk kļūstot par Andoras pirmo "Grand Slam" čempioni.

ASV tenisistes uzvarējušas piecos no pēdējiem 10 "US Open" junioru turnīriem. Šajā posmā citu "Grand Slam" rīkotājvalstīm ir tikai viena sava čempione – 2020. gadā Francijā uzvarēja Elza Žakmo.

18 gadus vecais Daniels Rinkons finālā ar 6:2, 7:6(6) pieveica ranga līderi Džunčenu Šanu (16) no Ķīnas, ar triumfu pabeidzot junioru "Grand Slam" karjeru, kurā bija tikai trīs turnīri. Viņam šogad Parīzē bija ceturtdaļfināls, bet Vimbldonā zaudējums otrajā raundā.

Spāņu kreilis bija pārāks arī abu finālistu vienīgajā iepriekšējā cīņā, viņu pirms Vimbldonas ar 6:3, 6:0 sagraujot Rohemptonā. Šans šodien Ņujorkā palaida garām lieliskas iespējas uzvarēt 2. setā – viņš pie 5:4 neizservēja setu, iztērējot četras setbumbas.

Arī Šans, kurš piecus gadus dzīvo un trenējas Floridā un jaunajās mājās zināms ar vārdu Džerijs, trešo reizi spēlēja "Grand Slam" turnīrā, ar katru turnīru pakāpeniski progresējot – viņam Parīzē bija ceturtdaļfināls, Vimbldonā pusfināls un Ņujorkā fināls.

Pēdējo 10 "US Open" junioru turnīru čempioni

GadsMeiteņu čempioneZēnu čempions
2011.Greisa Mina (ASV)Olivers Goldings (Lielbritānija)
2012.Samanta Kroforda (ASV)Filips Pelivo (Kanāda)
2013.Ana Konjuha (Horvātija)Borna Čoričs (Horvātija)
2014.Marija Buzkova (Čehija)Omārs Džasika (Austrālija)
2015.Dalma Galfi (Ungārija)Teilors Frics (ASV)
2016.Keila Deja (ASV)Fēlikss Ožē-Aliasims (Kanāda)
2017.Amanda Aņisimova (ASV)Jibins Vū (Ķīna)
2018.Siju Vana (Ķīna)Tjāgu Zaibots Vildžs (Brazīlija)
2019.Marija Serrano (Kolumbija)Jonāšs Forejteks (Čehija)
2021.Robina Montgomerija (ASV)Daniels Rinkons (Spānija)